Używanie kosy w dzisiejszym, nowoczesnym świecie może się niektórym wydawać dziwne. Tym bardziej, że jej miłośnicy uważają ją za praktyczną i, z innego punktu widzenia, ekonomiczną. A więc, kto i dlaczego w XXI wieku kupuje kosy?

Kup w Narzedzia.pl
Podkaszarka Ryobi ONE+ OLT1832
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
334,99
Kosa akumulatorowa Greenworks GD40BC
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
688
Kosa akumulatorowa Yato YT-85010
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
512,99
Kosa akumulatorowa Metabo FSB 36-18 LTX BL 40
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 157,99
Kosa akumulatorowa Ryobi ONE+ OLT1833
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
658,99
Kosa spalinowa Ryobi RLT26C
dostawa
wysyłka
>12 dni
590,99

Zwolenników mają wielu, urządzenia te działają bowiem na różnych polach.

 

Są przydatne w sadach, winnicach, kiedy ich właściciele chcą odejść od używania pestycydów, herbicydów. Kosą bez problemu dotrze się do nisko wiszących gałęzi (zwłaszcza gatunków krzewów karłowatych), by oczyścić je z odrostów i zniechęcić nornice. Z tym urządzeniem do drzewa można podejść bliżej, łatwiej i bezpieczniej niż np. z kosiarką.

 

Narzędzie można również wykorzystać do dokładniejszego ścinania chwastów wyrosłych między hodowanymi przez ogrodnika jagodami czy jeżynami. Koszący może usunąć zbędne rośliny, nie naruszając krzaków. To wszystko bez zbędnego nachylania, garbienia się.

 

Zarówno w małych ogródkach, jak i większych ogrodach, za pomocą kosy zetniemy trawę w trudno dostępnych miejscach: na krawędziach, między grządkami, w kwietniku.

 

Rolnikom kosa przyda się do zebrania siana na zimę dla mniejszych, przydomowych zwierząt. Nawet kilka ścięć w sezonie wystarczy, by nakarmić przez zimę stadko 8-10 gęsi. Nie potrzeba do tego wielkiej maszynerii.

 

Nowoczesne kosy akumulatorowe, elektryczne i spalinowe, wyposażone w odpowiednie silniki, są przyjazne środowisku, co również stanowi ich niewątpliwą zaletę.

 

Kosą można przygotować pole do pracy dla cięższych urządzeń, np. jeśli chcemy oszczędzić siano, które traktor by zgniótł.

 

Trawa rosnąca wzdłuż drogi także w łatwy sposób może zostać ścięta za pomocą kosy.

 

Kolejna bardzo ważna zaleta: urządzenie to jest tańsze niż kosiarka. Cena najdroższych kos akumulatorowych to ok. 3500 zł, najtańszej podkaszarki – 80 zł. Natomiast kosiarki kosztują od 250 zł (kosiarka elektryczna) do prawie 9000 zł (kosiarka traktorowa).

 

 

Ścinanie kosą może także po prostu dawać przyjemność. Tak, to ciężka praca, ale w każdej chwili można przystanąć i odpocząć, kosy produkuje się teraz tak, by jak najmniej problemów w użytkowaniu sprawiały swoim właścicielom – są poręczne.

 

Dział z kosami w sklepie narzedzia.pl

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz