Kompostownik jest trwałym, ekologicznym i ekonomicznym rozwiązanie dla Twojego ogrodu. Pozwala utrzymać porządek na działce lub w ogrodzie. Pojemnik na kompost jest przyjazny środowisku, bowiem pozwala znacząco zmniejszyć ilość odpadów z gospodarstwa domowego.

Kup w Narzedzia.pl
Kompostownik 850l Prosperplast IKEV850C
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
259,99
Kompostownik 420l Prosperplast IKEV420C
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
159,99
Kompostownik 630l Prosperplast IKEV630C
dostawa
wysyłka
>12 dni
240,99

W tym roku czeka nas ekologiczna rewolucja: zmienią się zasady zagospodarowania śmieci. Wszystko w trosce o środowisko naturalne. Podjęte działania ekologiczne mają doprowadzić do zmniejszenie liczy odpadów. Gminy promują tradycyjną formę wykorzystania odpadów, jaką jest kompostowanie. Okazuje się, że odpady organiczne z gospodarstwa domowego mogą być źródłem doskonałego nawozu. Pozwalają na ekologiczne pozbycie się resztek organicznych bez kosztownego wywożenia ich na wysypisko. Jednocześnie są źródłem doskonałego i darmowego nawozu. Kompostowniki to niezwykle praktyczny element wyposażenia naszych ogrodów. W krajach Unii Europejskiej kompostowanie jest popularną praktyką, w Polsce dopiero zaczyna się popularyzacja tego trendu.

A przecież robienie i używanie kompostu to podstawa ogrodnictwa organicznego. Ponadto rozwiązanie to jest idealne w obliczu nowej ustawy o usuwaniu odpadów promującej zachowania proekologiczne. Osoby decydujące się na segregację odpadów w gospodarstwach domowych będę uiszczały niższe opłaty za wywóz nieczystości. Ponadto wiele gmin dofinansowuje zakup kompostowników. Sprawdź, co możesz zyskać! Zapytaj, co na to Twój urząd! Uznano, że tak restrykcyjne działania są skutecznym sposobem wcielenia w życie zachować ekologicznych. Nie chodzi tylko o finansowe korzyści wynikające z podjęcia ekologicznych działań. Jeżeli zależy nam na ekologicznej uprawie roślin, nie ma lepszego sposobu niż kompost.

Kompostowanie jest uznawane za trudną i skomplikowaną czynność. Tymczasem wszystko, co trzeba zrobić, to zapewnienie odpowiednich składników i właściwy pojemnik na kompost. Resztę zrobi sama natura. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowali bogatą ofertę nowoczesnych kompostowników. Pojemniki na kompost cechuje trwała, przemyślana i estetyczna konstrukcja, uwzględniająca wszystkie potrzeby i oczekiwania użytkownika w procesie kompostowania.

Kompostowanie krok po kroku

Znajdź odpowiednie miejsce do ustawienia kompostownika. Najlepszy będzie zacieniony kąt w ogrodzie. Ważne, by do kompostownika był łatwy dostęp. Kompostownik można kupić jako gotowy pojemnik (z drewna, betonu lub tworzywa sztucznego) lub zrobić samemu. Polecamy wysokiej jakości kompostowniki marki Prosperplast. W zależności od wielkości Twojego gospodarstwa domowego i ilości gromadzonych odpadów posiadamy kompostowniki o pojemności 400l, 600l i 800l.  Na dnie kompostownika należy układać grubsze gałęzie, aby tlen, który jest niezbędny do rozkładu roślin, mógł swobodnie przenikać od dołu. Przygotować materiał do kompostowania. Kompostować można właściwie wszystkie odpadki organiczne: skoszoną trawę, zgrabione liście, gałęzie, skorupki jaj, fusy z herbaty i kawy, obierki i ogryzki warzyw czy owoców. Na wierzch gotowego stosu należy wysypać cienką warstwę ziemi ogrodowej. A po kilku miesiącach otrzymasz doskonały nawóz.

Dlaczego warto kompostować?

Ustawiony w zacienionym zakątku ogrodu kompostownik znacznie zmniejsza ilość odpadów, za których utylizację musimy płacić. Jednak przede wszystkim jest stałym źródłem bogatego w składniki odżywcze nawozu organicznego. Zakup kompostownika wiąże się z niewielkim nakładem finansowym, który niemal natychmiast się zwróci, bowiem unikniemy kosztów związanych z unieszkodliwieniem odpadów. Nie wspominając już o korzyściach dla środowiska i naszego ogrodu. Zachęcamy do kompostowania odpadów, bo zależy nam na życiu w zgodzie z naturą, a przecież kompostowanie to naturalny proces rozkładu tlenowego, neutralny dla środowiska i bezzapachowy.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz