Wycieraczka to pierwsze, co widzą goście przed wejściem do Twojego domu. Warto więc, żeby wyglądała zachęcająco, swoim wyglądem zapraszała do wejścia do środka. Taki efekt możesz uzyskać, zaopatrując się w kilka desek i niezbędnych narzędzi

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka delta Bosch PSM 100 A
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
258,99
System natryskowy Bosch PFS 3000-2
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
573

W jakie narzędzia powinieneś się zaopatrzyć?

Krok 1.

Najpierw bierzemy deski i zaznaczamy na nich odcinki o długości 45 cm - stworzymy z nich po dwa elementy wycieraczki. Kolejny krok to przycięcie deski w miejscach, które oznaczyliśmy.

 

 

Do wykonania tej czynności będzie nam potrzebna piła uniwersalna Bosch PST 10,8 LI. Pamiętajmy również o własnym bezpieczeństwie - ubierzmy rękawice i okulary ochronne, by zasłonić ręce i oczy.

 

 

Krok 2.

Teraz przyszła kolej na wygładzenie krawędzi desek szlifierką i ułożenie ich na węższych bokach. Następnie sięgamy po ołówek i zaznaczamy punkty, w których będą wiercone otwory na pręty gwintowane.

 

 

Powinny być one umieszczone 5 cm od górnej i dolnej krawędzi desek. W precyzyjnym wyznaczeniu punktów pomoże nam ekierka.

 

 

Krok 3.

Teraz do akcji wkracza wiertarko-wkrętarka, która pozwala przewiercić deski w zaznaczonych punktach. Taką wiertarką może być np. Bosch PSB 10,8 LI-2. Do pracy będą nam również potrzebne wiertła do drewna o średnicy 8 mm.

 

 

Elementy, które posłużą do zrobienia wycieraczki mamy gotowe, teraz pora na ich pomalowanie za pomocą systemu natryskowego Bosch PFS 3000-2. Umożliwia on szybkie i równomierne nałożenie farby. Aby kolory były bardziej trwałe, należy pokryć deski dwiema warstwami farby.

 

 

Krok 4.

Pora na skrócenie gwintowanych prętów. Przydatna może się tutaj okazać piła uniwersalna, dzięki której uzyskamy żądaną długość prętów - równą planowanej szerokości wycieraczki. Później nawlekamy na pręty deski w taki sposób, by stworzyły oczekiwany przez nas wzór. Trzeba pamiętać, by między każdym z prętów nakręcać nakrętkę. Wystarczy skręcić wszystkie deski...

 

 

... i gotowe! Twoja wycieraczka wygląda zachwycająco!

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane