Bosch wprowadził kolejną nowość - dalmierz laserowy PLR 15. Dalmierz został stworzony z myślą o wszystkich, którzy chcą szybko mierzyć długości i odległości. To idealny dalmierz do zastosowań domowych. Można nim sprawdzić, czy sofa, którą mamy zamiar kupić, zmieści się pomiędzy ścianą a drzwiami balkonowymi. Także w przypadku przeprowadzki dalmierz Bosch PLR 15 umożliwia znacznie szybszy i dokładniejszy pomiar pomieszczeń niż przy użyciu tradycyjnej metrówki. Ze względu na kompaktowe wymiary (10x3,6cm) i niską wagę (80g) dalmierz zawsze można mieć przy sobie i błyskawicznie mierzyć odległości do 15m.

Dalmierz laserowy Bosch PLR 15 poszerza gamę intuicyjnych w obsłudze narzędzi pomiarowych przeznaczonych dla początkujących użytkowników. Mogą oni teraz nie tylko wyznaczać idealne piony i poziomy laserem krzyżowym Quigo lub precyzyjnie wskazywać miejsca bezpiecznego wykonywania otworów detektorem PMD 7 (wchodzi do sprzedaży równolegle z dalmierzem laserowym PLR 15), lecz także wykonywać dokładne pomiary odległości.

 

Intuicyjna obsługa – jak w modelu Quigo

„Po prostu włącz i zmierz!”. Po laserze krzyżowym Quigo Bosch wprowadza na rynek kolejne, proste w obsłudze narzędzie pomiarowe, idealne dla początkujących użytkowników. Obsługa dalmierza PLR 15, podobnie jak lasera krzyżowego Quigo, jest wyjątkowo intuicyjna: wystarczy przesunąć włącznik. Po przesunięciu go w dół, urządzenie od razu włącza pomiar odległości. Dalmierz przez cały czas wskazuje aktualną odległość pomiędzy krawędzią dalmierza a powierzchnią, na którą pada wiązka lasera. Przykładowo, chcąc zmierzyć długość ściany, należy przyłożyć dalmierz PLR 15 tylną krawędzią do sąsiadującej ściany i skierować wiązkę lasera na przeciwległą ścianę. Wynik pomiaru natychmiast pojawi się na wyświetlaczu. Przesunięcie włącznika do pozycji wyjściowej wyłącza dalmierz. Nowością jest czerwony przycisk, który widoczny jest po włączeniu urządzenia. Jego naciśnięcie pozwala zapisać aktualny pomiar, który można potem wygodnie odczytać z podświetlanego wyświetlacza.

Precyzyjny pomiar dzięki technologii laserowej

W porównaniu do dalmierzy ultradźwiękowych, które są najczęściej spotykane w segmencie popularnych narzędzi pomiarowych do użytku domowego, dalmierze laserowe wyróżniają się dwiema ważnymi zaletami: są dużo dokładniejsze i bardziej niezawodne. Jest to związane z różnymi zasadami działania stosowanych technologii. W przypadku technologii ultradźwiękowej emitowane są fale dźwiękowe, które z zasady są rozproszone i mogą odbijać się od kilku obiektów, co daje w efekcie niedokładny pomiar. W dalmierzach laserowych wiązka lasera jest skierowana precyzyjnie na wskazany cel. Dzięki temu dalmierz pracuje niezawodnie i z dużą dokładnością.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane