autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Wrocławski Koelner, specjalizujący się w projektowaniu i sprzedaży mocowań budowlanych, narzędzi i elektronarzędzi, zapowiadał, że w 2006 roku zarobi na czysto 40 mln zł. Ostatecznie zysk wyniósł jednak 41,8 mln zł.

W jeszcze większym stopniu przekroczone zostały prognozy sprzedaży, zamiast 380 mln zł spółka wykazała ponad 428 mln zł. Ale to nie koniec ambicji Koelnera. Spółka dużo inwestuje, do początku 2008 roku wyda około 130 mln zł. Uwzględnione jest w tym przejęcie firmy w Niemczech za 20 mln zł. Akwizycja jest na etapie kończenia procedur prawnych i powinna być sfinalizowana do końca marca. Chodzi o spółkę technologiczną, która w pierwszym roku ma powiększyć zysk grupy o 0,5 mln euro, a docelowo o 1 mln euro. Inwestycje będą finansowane z przeprowadzanej emisji 1,5 mln nowych akcji.
W tym roku Koelner chce zarobić 62 mln zł, a w 2008 r. 75 mln zł.
Szacunki nie uwzględniają wchłonięcia Śrubeksu, producenta śrub, wkrętów i nitów, co istotnie wpłynęłoby na wielkość przychodów spółki. Wrocławska grupa szacuje, że na razie kontroluje ponad 30% Śrubeksu. Jednak Koelnera interesuje przejęcie całego Śrubeksu i wchłonięcie go we własne struktury.
Źródło: Puls Biznesu
Dodaj komentarz
* Pola wymagane