Odkurzacz ogrodowy, sekator łańcuchowy Alligator oraz rozdrabniarka do gałęzi to narzędzia BLACK+DECKER, które pozwolą szybko i sprawnie poradzić sobie z jesiennymi porządkami w ogrodzie.

Kup w Narzedzia.pl
Sekator ogrodowy uniwersalny 185 mm, ostrze 42 mm Verto 15G200
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
40,99

Dla właścicieli ogrodów i działek jesień to czas porządkowania i przygotowania roślin do zimowych przymrozków. Strzyżenie i napowietrzenie trawnika, zbieranie opadłych liści, cięcie suchych gałęzi, nawożenie roślin kompostem, to tylko kilka z całej listy rzeczy, które czekają na zrobienie zanim nadejdzie zima.

Odkurzacz do liści

Najczęstszym jesiennym problemem w przydomowych ogrodach są masy liści zalegające na trawnikach i rabatach kwiatowych. Po pewnym czasie zaczynają one gnić tworząc nieprzepuszczającą powietrza warstwę, która powoduje zanikanie znajdujących się pod spodem roślin. Aby do tego nie dopuścić, warto jak najszybciej zebrać uschnięte liście. Pomocny w tym zadaniu okaże się odkurzacz ogrodowy Black+Decker GW3050 o mocy 3000W. Został on wyposażono w trwały i cichy wentylator oraz dwie tuby – jedną do wydmuchu, drugą do rozdrabniania. Płynna regulacja prędkości wydmuchu od 230 do 418km/godz., podwyższona o 30% moc zasysania, metalowy, wytrzymały wiatrak i pojemny 50l worek pozwalają usunąć nawet najbardziej uporczywe i mokre liście. GW3050 gwarantuje 16-krotną redukcję objętości odpadów, co wydłuża jego czas pracy oraz ułatwia i przyspiesza utylizację oraz kompostowanie liści. Aby jeszcze bardziej usprawnić prace ogrodowe model ten można podłączyć bezpośrednio do ogrodowego pojemnika na odpady. Swobodę posługiwania się odkurzaczem zapewniają lekka konstrukcja, uchwyt z regulowanym pozycjonowaniem i pas naramienny.

Sekator Alligator

Kolejnym ważnym elementem jesiennych prac w ogrodzie jest przycinanie drzew i krzewów. To już ostatni moment przed zimą, aby pozbyć się suchych i chorych gałęzi, dobrze widocznych po opadnięciu liści. Do takich prac można wykorzystać sekator łańcuchowy Alligator, model GK1000, 550W od Black+Decker. Dla większego bezpieczeństwa użytkownika ostrze narzędzia umieszczono pomiędzy dwoma szczękami. Alligator sprawdza się idealnie do szybkiego przycinania drzewek i krzewów, cięcia gałęzi o średnicy do 10cm, a nawet cięcia drewna kominkowego.

Rodrabniacz do gałęzi

Gałęzie, które zostały usunięte podczas pielęgnacji drzew i krzewów, najlepiej wrzucić do rozdrabniarki Black+Decker, model GS2400, 2400W z cichym trybem pracy. Rozdrobnione drewno i zebrane dzięki odkurzaczowi ogrodowemu liście stworzą razem kompost, który można będzie wykorzystać do naturalnego odżywienia roślin. 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane