Jedną z 12 prac Herkulesa było zabicie Hydry lernejskiej - wielogłowego potwora. Na szczęście wielogłowa wiertarko-wkrętarka nie jest potworem, a wręcz odwrotnie - naszym sprzymierzeńcem. Dzięki wymiennym głowicom model AdvancedImpact 18 QuickSnap umożliwia wykonywanie wielu prac w miejscach trudno dostępnych. Jak też łatwo zauważyć jest młodszą siostrą popularnej wkrętarki z linii niebieskiej.

Wkrętarka z wymiennymi głowicami

Jeśli już stwierdziliśmy, że wiertarko-wkrętarka AdvancedImpact 18 QuickSnap jest naszym sprzymierzeńcem, to wypada teraz wyjaśnić dlaczego. Główną jej zaletą jest możliwość pracy z różnymi głowicami/adapterami. Jakie mamy do wyboru? Do wkrętarki możemy zamocować uchwyt wiertarski, uchwyt kątowy, a także uchwyt do wkręcania blisko krawędzi. Wkrętarka AdvancedImpact może pracować także bez dodatkowych uchwytów. Uchwyt wiertarski 10mm możemy wykorzystać do wiercenia bez udaru w drewnie i metalu oraz wiercenia z udarem w betonie. Uchwyt wiertarski możemy także zamocować na uchwycie kątowym, który uprzednio przymocowaliśmy do wkrętarki. Takie połączenie ułatwi nam wiercenie w trudno dostępnym miejscu. Trzeba tylko pamiętać, że w takiej konfiguracji możemy używać wiertarko-wkrętarki Bosch tylko do wiercenia bez udaru. Uchwyt kątowy i uchwyt do wkręcania blisko krawędzi to głowice, dzięki którym możemy skręcać różne elementy w miejscach, do których trudno byłoby dotrzeć zwykłej wkrętarce. Przykładowo dzięki wymiennemu uchwytowi do wkręcania blisko krawędzi użytkownik może wkręcić wkręt nawet w odległości 10mm od krawędzi materiału.

Wiertarko-wkrętarka AdvancedImpact

Dla kogo?

Już sama kolorystyka wiertarko-wkrętarki Bosch AdvancedImpact sugeruje, że jest to narzędzie przeznaczone do domu. Narzędzie sprawdzi się w rękach majsterkowiczów, którzy wykonują lekkie prace montażowe w domowym zaciszu, na co wskazuje m.in. moment obrotowy miękki/twardy na poziomie 19/38Nm. Wkrętarka poradzi sobie z wkrętami o maksymalnej średnicy 8mm. Jeśli chodzi o wiercenie to maksymalne średnice wiercenia w betonie/drewnie/stali wynoszą odpowiednio 10/30/10mm. Takie parametry pozwalają użyć wkrętarki, np. przy montażu listew przypodłogowych, które mocujemy do ściany na kołki rozporowe, podczas wieszania obrazów, przy skręcaniu mebli, montażu karniszy itp.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka AdvancedImpact

Pozostałe cechy

Model AdvancedImpact 18 QuickSnap to narzędzie akumulatorowe zasilane wymiennym akumulatorem litowo-jonowym 18V Power for All. To szczególnie dobra opcja dla osób, które posiadają już jakieś narzędzia z serii Bosch zielony. Wystarczy zaopatrzyć się w samo narzędzie z głowicami, gdyż akumulator zasilający wielogłową wiertarko-wkrętarką Bosch pasuje także do innych elektronarzędzi i narzędzi ogrodowych z linii Power for All. Narzędzie zaopatrzono także w 20-stopniową regulację momentu obrotowego, dzięki czemu łatwiej o precyzyjne wkręcanie wkrętów bez uszkodzeń materiału i samego osprzętu. Tak jak wiele innych wkrętarek model AdvancedImpact 18 Quick Snap posiada diodę LED doświetlającą miejsce pracy, 2-biegową przekładnię, przełącznik kierunku obrotów, a także ogumowaną rękojeść.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa AdvancedImpact

Podsumowanie:

  • wiertarko-wkrętarka AdvancedImpact 18 QuickSnap Bosch – do prac domowych, dla majsterkowiczów;
  • wkrętarka wielozadaniowa – wiercenie z udarem, wiercenie bez udaru, wkręcanie;
  • wymienne głowice – uchwyt kątowy, uchwyt wiertarski, uchwyt do wkręcania blisko krawędzi;
  • praca bezprzewodowa – wkrętarka zasilana akumulatorem Li-Ion 18V;
  • uniwersalny akumulator – pasuje do elektronarzędzi i narzędzi ogrodowych Bosch z linii Power for All;
  • regulacja momentu obrotowego – precyzyjne wkręcanie wkrętów;
  • dioda Led – lepsza widoczność miejsca roboczego;
  • ogumowana rękojeść – większy komfort użytkowania.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane