Innowacyjny system narzędzi akumulatorowych 10,8 V firmy Bosch daje jeszcze więcej możliwości. W lipcu 2013 r. do systemu narzędzi akumulatorowych Bosch 10,8V dołączyły cztery nowe narzędzia: piła uniwersalna PST 10,8 LI, narzędzie wielofunkcyjne do wiercenia i wkręcania Uneo, wiertarka udarowa PSB 10,8 LI-2 oraz latarka PLI 10,8 LI. Tym samym system Bosch 10,8V obejmuje już dziewięć elektronarzędzi do domu i ogrodu, zasilanych wspólnym, wymiennym akumulatorem litowo-jonowym 10,8V o pojemności podwyższonej do 1,5Ah.

Unikatową cechą łączącą wszystkie narzędzia wchodzące w skład systemu 10,8 V jest wymienny akumulator “Power4All” firmy Bosch. Dzięki poszerzeniu rodziny produktów o kolejne nowości, użytkownicy mają możliwość korzystania z aż dziewięciu elektronarzędzi zasilanych tym samym rodzajem akumulatora. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić miejsce w warsztacie, ale także pieniądze, ponieważ kolejne elektronarzędzia z systemu 10,8 V są dostępne także w wersji bez akumulatora i ładowarki.

Nowości w systemie 10,8 V

Pierwszą nowością systemu jest piła uniwersalna PST 10,8 LI, łącząca funkcje piły szablastej i wyrzynarki. Idealnie sprawdzi się przy pracach wymagających precyzyjnego cięcia drewna, tworzyw sztucznych czy metalu. Dzięki możliwości regulacji ustawień brzeszczotu, piły Bosch można również używać jako wyrzynarki (zęby brzeszczotu skierowane w przód) lub piły szablastej (po odwróceniu osprzętu).

Kolejną wszechstronną nowością linii zielonej jest narzędzie wielofunkcyjne Uneo. Elektronarzędzie służy zarówno do wiercenia, wiercenia z udarem, jak i wkręcania. Uneo Bosch posiada 2-biegową przekładnię pozwalającą na bardziej efektywne wkręcanie na drugim biegu. Dodatkową zaletą nowego Uneo jest krótszy czas ładowania baterii, który wynosi teraz zaledwie jedną godzinę.

W skład nowości systemu 10,8 V wchodzi również kompaktowa i lekka wiertarka udarowa PSB 10,8 LI-2. Elektronarzędzie stworzone jest z myślą o mniejszych pracach wymagających wkręcania i wiercenia, także z udarem. Dzięki aż 20 ustawieniom momentu obrotowego oraz niewielkiej wadze (zaledwie 1 kg razem z akumulatorem), elektronarzędzie idealnie sprawdzi się przy takich pracach, jak montaż elementów ściennych czy mebli. Maksymalne średnice wiercenia wynoszą 20 mm w drewnie, 8 mm w stali oraz 6 mm w betonie.

Do nowości systemu 10,8 V należy również latarka akumulatorowa PLI 10,8 LI. Latarka Bosch wyróżnia się długim czasem pracy. Dzięki wbudowanej diodzie Power-LED latarka będzie świecić aż do 12 godzin na jednym ładowaniu akumulatora. Komfort użytkowania zapewnią małe gabaryty latarki akumulatorowej oraz jego niewielka masie wynosząca zaledwie 300g.

Jeszcze wyższa moc akumulatora

System Bosch 10,8V to rodzina elektronarzędzi o dużej mocy, które z powodzeniem mogą zastąpić większe i cięższe narzędzia przy pracach wymagających m.in. szlifowania, wiercenia, wkręcania czy cięcia. Wysoką moc i wydajność narzędzi zapewnia nowy akumulator litowo-jonowy o pojemności podwyższonej do 1,5 Ah. Dzięki temu czas pracy akumulatora wydłużył się aż o 15%. W sprzedaży są już następujące elektronarzędzia akumulatorowe z systemu 10,8 V:

  • Wiertarko-wkrętarka PSR 10,8 LI-2 – kompaktowe elektronarzędzie, które dzięki dwóm biegom zapewnia wydajne wkręcanie przy niskiej prędkości oraz komfortowe wiercenie nawet na najwyższym biegu.
  • Uniwersalna szlifierka PSM 10,8 LI – doskonale sprawdza się do takich prac, jak szlifowanie mebli ogrodowych czy ram okiennych. Wyposażona jest w system „Power Automatic”, który zwiększa moc narzędzia przy silniejszym nacisku.
  • Narzędzie wielofunkcyjne PMF 10,8 LI – uniwersalne narzędzie niezbędne w trakcie domowych remontów, pomocne przede wszystkim przy cięciu, szlifowaniu i piłowaniu. Dzięki ergonomicznemu kształtowi zawsze wygodnie leży w dłoni.
  • Sekatory AHS 35-15 LI i AHS 45-15 LI – to elektronarzędzia o dużej mocy zapewniające precyzyjne i szybkie cięcie żywopłotów. Komfort pracy dodatkowo gwarantuje ich niewielka waga oraz wbudowany system „Anti-Blocking” zapobiegający blokowaniu się noży na grubszych pędach.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane