Bosch w swojej ofercie różne typy wierteł do betony SDS-Plus. Jak zatem wybrać odpowiednie? Przygotowaliśmy krótki przewodnik czym się różni wiertło Bosch SDS-plus-7 od SDS-plus 5X, SDS-plus-5, SDS-plus-3 i SDS-plus-9 Rebar Cutter.

Kup w Narzedzia.pl
Zestaw wierteł 5szt. Bosch SDS-plus 5X
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
55,49
108,99
149,99
Zestaw wierteł 3szt. Bosch SDS-plus 5X
dostawa
wysyłka
8-11 dni
69,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
53,99

Wiertło 5-ostrzowe SDS-plus-7 - najmocniejsze do betonu zbrojonego

Wiertło SDS-plus-7 to wiertło 5-ostrzowe. Wiertła te są przeznaczone do muru, betonu i betonu zbrojonego. Współpracują ze wszystkimi młotami udarowo-obrotowymi SDS-plus.  Jako jedyne z wszystkich tutaj wymienionych są wiertłami 5-ostrzowymi z głowicą wykonaną w całości z węglików spiekanych, technologia łączenia dyfuzyjnego. Tak formowane ostrza zapewniają najwyższą siłę kruszenia materiału, wyjątkowo długą żywotność i najniższy stopień zużycia. Dodatkowo, specjalne wzornictwo spirali 2+2-zwojne zoptymalizowane pod kątem drgań gwarantuje doskonałe przenoszenie siły i wyjątkowo szybkie tempo pracy. Widoczny wskaźnik zużycia wskazuje, że średnica otworu nadal mieści się w podanym zakresie tolerancji umożliwiającym prawidłowy montaż kołka lub kotwy. Wiertło Bosch SDS-plus-7posiada aktywny wierzchołek centrujący, który zapewnia aktywną obróbkę betonu i możliwość rozpoczęcia pracy bez uprzedniego nawiercania.

Zobacz: Jakie wiertło do betonu zbrojonego? Testujemy wiertło Bosch SDS-Plus 5X


Wiertło 4-ostrzowe SDS-plus-5X - do betonu zbrojonego

Wiertła do młotów SDS-plus-5X przeznaczone również do wiercenia w murze, betonie i betonie zbrojonym młotami udarowo-obrotowymi SDS-plus. Wyróżniają się 4-ostrzową głowicą, co zapobiega blokowaniu wiertła w elementach zbrojeniowych. Nawet, gdy wiertło natrafi na zbrojenie nie dochodzi do pęknięcia ostrza. Wyjątkowa, asymetryczna konstrukcja głowicy gwarantuje bardzo skuteczne odprowadzanie pyłu, a tym samym spowalnia zużycie wiertła i przyspiesza tempo pracy. Ostrze centrujące pozwala na rozpoczęcie wiercenia dokładnie tam, gdzie chcemy.

Sprawdź ofertę wierteł na stronie narzedzia.pl!

Wiertło 2-ostrzowe tylko do betonu SDS-plus-5 

Wiertła do młotów SDS-plus-5 różni się od wiertła SDS-plus-5X ilością ostrzy. Wiertło Bosch SDS-plus-5 posiada 2-ostrzową głowice. Dlatego też przeznaczone jest podobnie jak wszystkie wymienione rodzaje wierteł do młotów udarowo-obrotowych, ale nie można ich używać do betonu zbrojonego, ponieważ się zaklinuje. Ich przeznaczeniem jest wykonywanie otworów w betonie. Wiertło SDS-plus-5 posiada również aktywny wierzchołek centrujący zapewniający aktywną obróbkę betonu bez nawiercania i przyśpiesza tempo pracy. Charakterystyczna dla wierteł Bosch SDS-plus 4-zwojna konstrukcja gwarantuje efektywne odprowadzanie urobku. Wprowadza pył bezpośrednio do spirali, aby zapobiegać zatykaniu się dna wierconego otworu.

 

Przeczytaj też: Jakie wiertło do betonu zbrojonego?


Wiertło do stali zbrojeniowej w betonie SDS-plus-9 Rebar Cutter

Wiertło przeznaczone jest do zastosowań bez udaru w młotach udarowo-obrotowych z uchwytem SDS-plus. Tym co wyróżnia ten typ wierteł jest otwór wentylacyjny, który odprowadza ciepło i umożliwia usuwanie wiórów metalowych, dlatego też przewierci zbrojenie. Wiertło Bosch SDS-plus-9 Rebar Cutter podobnie jak wszystkie wymienione posiada spirale 2+2-zwojne, które jest zoptymalizowane pod kątem drgań zapewniając doskonałe przenoszenie siły i błyskawiczne tempo pracy. Stroma spirala umożliwia optymalne odprowadzanie urobku i wydłuża żywotność wiertła, a także przyspiesza tempo pracy. Osadzony na głowicy ząb z węglików spiekanych gwarantuje maksymalne tempo wiercenia i długą żywotność.

Podsumowując

1. Wiertło SDS-plus-9 Rebar Cutter bez problemu przewierci zbrojenie

2. Wiertło SDS-plus-7 przeznaczone jest do najbardziej wymagających prac w betonie zbrojonym

3. 4-ostrzowe wiertło SDS-plus-5X doskonale sobie radzi z wierceniem otworów w betonie zbrojonym

4. Wiertło SDS-plus-5 doskonale nadaje się do wiercenia w betonie

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane