Radia budowlane to odporny i wytrzymały sprzęt, pozwalający uprzyjemnić pracę w każdych warunkach. Bez względu na to, czy pracujesz na budowie, czy w zapylonym warsztacie – z radiem budowlanym od dobrego producenta posłuchasz ulubionych kawałków lub wiadomości. Najlepsze modele pozwalają na odtwarzanie muzyki z USB, Bluetooth i na podłączenie słuchawek. Nie straszny im deszcz, pył oraz wstrząsy.

Kup w Narzedzia.pl
Mini głośnik Bluetooth Ryobi RBTM18-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
199,90
Głośnik BT Festool SYS3 BT20 M 137
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
892,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
867,99
Radio budowlane Ryobi ONE+ R18R-0
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
282
Radio stereo Ryobi ONE+ R18RH-0
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
543,99
Radio budowlane Dedra DED7006BT
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
536

Niektóre czynności czy prace wymagają skupienia i ciszy. Praca na budowie lub przeprowadzanie remontu z pewnością do takich nie należy. Słuchanie muzyki, informacji, czy po prostu czegoś w tle, umila czas. Wielu budowlańców i osób prywatnych wykonujących remont w domu, nie potrafi sobie wyobrazić pracy bez muzyki z radia, telefonu, laptopa. Odtwarzanie muzyki z laptopa lub smartfona w zapylonym pomieszczeniu, w którym łatwo o usterkę, z pewnością nie jest najlepszym pomysłem. Do tych trudnych warunków lepszym wyborem będzie specjalne radio budowlane, które jest solidne, wytrzymałe i nie ulegnie szybko zniszczeniu. 

Radio warsztatowe jest urządzeniem dosyć drogim, ale na placu budowy jest w zasadzie niezniszczalne. Przede wszystkim posiada wzmocnioną obudowę, odporną na pył, kurz, wilgoć i ogólnie trudne warunki panujące na miejscu remontu. Najlepsze modele są wyposażone w rozbudowaną obudowę, posiadającą elementy amortyzujące radio podczas upadku z wysokości. Co prawda koszt tego urządzenia jest spory, ale płacimy za realną niezawodność.

Ważnym kryterium wyboru radia budowlanego jest rodzaj zasilania. Budowa jest specyficznym miejscem pracy, na którym niejednokrotnie dochodzi do braków prądu, a na pewnym etapie, nie ma w ogóle instalacji elektrycznej. Z tego względu zakup radia akumulatorowego lub na baterie wydaje się bezpiecznym wyjściem, jako że jego działanie będzie możliwe w każdym warunkach. Z drugiej strony zarówno baterie, jak i akumulator z czasem się wyczerpują, rozładowują. Na szczęście coraz więcej modeli ma akumulator, a jednocześnie opcję podłączenia do sieci, w momencie, gdy nie korzystamy z akumulatora. Taki model 2w1 wobec tego jest najlepszym możliwym wyborem.

Na etapie wybierania radia warsztatowego warto zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie dodatkowe i akcesoria zawarte w zestawie. Nie każde radio akumulatorowe jest sprzedawane z akumulatorem i ładowarką. To powszechna praktyka w przypadku wszelkich urządzeń akumulatorowych. Pod tym kątem warto przeanalizować koszty urządzenia z całym potrzebnym osprzętem i bez. Za cenę radia i oddzielnie kupowanych akcesoriów może się okazać, że kupimy cały zestaw i to z radiem budowlanym lepszej jakości. Poza tym wielu producentów oferuje w komplecie z radiem głośniki. Inne dodatkowe opcje, na jakie można liczyć to m.in. port USB, możliwość połączenia Bluetooth, podłączenia słuchawek, czy wygodny uchwyt do przenoszenia urządzenia.

Koszt zakupu radia budowlanego przyzwoitej jakości to średnio ok. 500 zł. Za urządzenie bardzo dobre zapłacimy ok. 1000 zł, a najsolidniejsze modele kosztują ponad 1000 zł. Płacimy nie tylko za wytrzymałość i solidność, ale również za jakość dźwięku. Małe radia za 200-300 zł, bo i takie można znaleźć, nie będą zachwycać siłą i czystością dźwięku. W sklepie narzedzia.pl znajdziecie urządzenia z każdej półki cenowej i o różnej jakości.

Na początek polecamy zasięgnąć opinii naszych klientów, którzy zakupili radia warsztatowe i podzielili się swoimi spostrzeżeniami, co do jakości urządzeń. Poniższy ranking uwzględnia także popularność danych produktów, parametry techniczne i stosunek ceny do jakości. Postaraliśmy się wybrać najlepsze radia budowlane z różnych półek cenowych, dlatego nie znajdziecie tutaj wyłącznie najdroższych modeli.

 

Dodaj komentarz
* Pola wymagane