Do wykonania drobnych napraw nie potrzeba od razu w pełni wyposażonego warsztatu. Na początek wystarczy wiertarka udarowa. Jeśli później zakres wykonywanych prac ulegnie zwiększeniu, stopniowo można kupować kolejne elektronarzędzia.

Elektronarzędzia Fot. BoschWiertarka udarowa wierci w drewnie i metalu, a z włączonym udarem także w materiałach budowlanych, z których wykonuje się ściany i stropy. Godna polecenia jest wiertarka dwubiegowa. Pierwszy bieg dostarcza odpowiednio wysokiej mocy dla grubszych wierteł lub do wkręcenia większych śrub; drugi bieg służy do wiercenia mniejszych otworów.
Jeśli w domu znajduje się sporo ścian betonowych, lepiej użyć małego młota udarowo-obrotowego. Do pracy w najtwardszym betonie wymaga on znacznie mniej wysiłku od użytkownika niż wiertarka udarowa. Warto zwrócić uwagę, czy młot ma blokadę obrotów, wtedy posłuży także do dłutowania.

Aby szybko wkręcać i wykręcać śruby, polecamy zakup wkrętarki akumulatorowej. Znacznie wydajniejsze są wiertarko-wkrętarki akumulatorowe – np. przy montażu urządzeń lub konstruowaniu mebli.
Najbardziej wszechstronną piłą elektryczną do użytku domowego jest z pewnością wyrzynarka. Urządzenie piłuje drewno, materiały drewniane, takie jak płyty wiórowe, tworzywa sztuczne oraz metale. Poza tym zamiast brzeszczotu w uchwycie można zamocować specjalny nóż i ciąć nim miękkie materiały, np. tekstylia, skórę czy materiały izolacyjne.
Wskazówka fachowca: elektronarzędzia sprzedawane są często w zestawach z pasującym osprzętem w walizce. Oferty takie są bardzo atrakcyjne cenowo.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane