Przy wyborze odkurzacza do warsztatu warto zastanowić się, czy chcemy aby urządzenie zbierało tylko pył czy też pył i wodę, było przystosowane do podłączenia elektronarzędzia, i czy jest wygodne w obsłudze. Co ważne, takie urządzenie możemy wykorzystać nie tylko w warsztacie, ale też w domu, dlatego warto zwrócić uwagę na końcówki czyszczące dostarczane wraz z odkurzaczem. Przykładami tego typu urządzeń są nowe odkurzacze uniwersalne Black&Decker BXVC30XTDE i BXVC20PTE, które przedstawiamy poniżej.

Paramtery techniczne:

Odkurzacze różnią się parametrami technicznymi. Odkurzacz BXVC30XTDE jest nieco mocniejszy (1600W) od odkurzacza BXVC20PTE, którego moc wynosi 1200W. Podobnie ma się to przy natężeniu przepływu, które przy modelu BXVC30XTDE wynosi 2280l/min, a przy BXVC20PTE 1800l/min. Pojemność zbiornika to różnica 10l (20l i 30l) z korzyścią dla modelu o mocy 1600W. Jeśli chodzi o masę urządzeń to odkurzacz ze zbiornikiem 20l waży 6kg, natomiast odkurzacz ze zbiornikiem 30l waży 7.5kg. Różnice można także zauważyć w samej budowie zbiornika. Odkurzacz BXVC30XTDE BlackDecker posiada zbiornik ze stali nierdzewnej, natomiast odkurzacz BXVC20PTE BlackDecker zaopatrzono w zbiornik polipropylenowy.

odkurzacz warsztatowy BXVC20PTE, odkurzacz warsztatowy BXVC30XTDE, odkurzacze do pracy na mokro i sucho, dane techniczne, porównanie

 

Uniwersalne zastosowanie:

Odkurzacze do pracy na sucho i mokro BXVC20PTE oraz BXVC30XTDE umożliwiają zbieranie pyłu oraz mokrych odpadów i wody. Mogą posłużyć do zdmuchiwania liści z podjazdu czy ścieżki prowadzącej do domu dzięki funkcji dmuchawy. Można je też używać do czyszczenia podłóg, dywanów i tapicerek, dzięki odpowiednim końcówkom. Na wyposażeniu odkurzacza BXVC20PTE znajduje się szczotka do podłóg, szczotka do dywanów i tapicerek, a także końcówka szczelinowa. Podobne akcesoria posiada model BXVC30XTDE z dodatkową jeszcze szczotką okrągłą. Odkurzacze warsztatowe znajdą zastosowanie w garażu i warsztacie, zapewniając porządek w miejscu pracy. Jeśli pracujemy elektronarzędziami z możliwością podłączenia do odkurzacza to możemy przyłączyć rurę ssącą do pilarki czy struga i odsysać pył bezpośrednio do odkurzacza. Dodatkową zaletą BXVC30XTDE i BXVC20PTE jest gniazdo elektryczne, do którego możemy podłączyć narzędzie. Dzięki temu nie musimy szukać dodatkowego źródła zasilania.

zdmuchiwanie liści, czyszczenie kanapy, odkurzanie

Wygoda użytkowania:

Odkurzacz Black&Decker BXVC30XTDE i odkurzacz Black&Decker BXVC20PTE są zaopatrzone w 4 kółka rolkowe, które ułatwiają przestawianie sprzętu. Ponadto dzięki funkcji parkowania mamy pewność, co do stabilnej pozycji odkurzacza podczas przerwy w użytkowaniu. Wygodne jest także oczyszczanie filtrów i zbiornika, gdyż pokrywy obu odkurzaczy są zamykane na zawiasy otwarcia/zamknięcia, dzięki którym możemy szybko zdemontować urządzenie. Odkurzacze uniwersalne BlackDecker posiadają także hak transportowy do przewodu elektrycznego, a także zintegrowane mocowanie akcesoriów. Tego rodzaju rozwiązania znacznie ułatwiają przechowywanie urządzeń, oszczędzając miejsce w garażu, specjalnym schowku czy warsztacie. Udogodnieniem jest także specjalny pływak, który odcina ssanie, gdy zbiornik odkurzacza jest pełny. Jest do dla nas sygnał, że należy opróżnić odkurzacz ze zgromadzonych zanieczyszczeń. W przypadku opróżniania wody odkurzacz BXVC30XTDE ma specjalne gniazdo, które ułatwia opróżnianie zbiornika z cieczy. 

odkurzacz na mokro, odciąganie wody, zbieranie mokrych odpadów

Proste oczyszczanie filtrów:

Omawiane odkurzacze są dostarczane z dwoma filtrami: tkaninowym i gąbkowym. Jeśli zależy nam na sprawnym działaniu urządzeń to musimy pamiętać, że filtry należy oczyszczać. Dużą zaletą wymienionych filtrów jest możliwość prania. Wystarczy wyjąć je z odkurzacza, opłukać delikatnie pod wodą i pozostawić do wyschnięcia, a następnie ponownie zamontować.

filtr gąbkowy, filtr tkaninowy

Podsumowanie:

 • Mocny, odporny zbiornik polipropylenowy (BXVC20PTE),
 • Zbiornik ze stali nierdzewnej (BXVC30XTDE),
 • Elastyczny wąż ssący odporny na załamania,
 • Filtr gąbkowy i filtr tkaninowy,
 • Zintegrowane mocowanie akcesoriów,
 • Stabilna pozycja dzięki funkcji parkowania podczas przerwy w użytkowaniu,
 • Hak transportowy przewodu elektrycznego,
 • Gniazdo elektryczne do podłączenia elektronarzędzia z automatyczną funkcją start/stop,
 • Pływak wstrzymujący ssanie w momencie gdy zbiornik jest pełny,
 • Łatwe oczyszczanie filtra i zbiornika dzięki zawiasom szybkiego zamknięcia/otwarcia,
 • Gniazdo do odprowadzania płynów ze zbiornika (BXVC30XTDE),
 • Funkcja wydmuchu,
 • Przełącznik obrotowy,
 • 4 stabilne kółka rolkowe.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane