Często pojawiające się pytanie klientów, który odkurzacz przemysłowy Bosch najlepiej sprawdzi się we współpracy z szlifierką żyrafą, stwarza okazję do przyjrzenia się temu zagadnieniu. Jaki odkurzacz do szlifowania ścian wybrać? Na jakie cechy zwrócić uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Kup w Narzedzia.pl
Odkurzacz Bosch GAS 35 M AFC
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 899
Odkurzacz Bosch GAS 55 M AFC
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
3 949,99

Szlifowanie ścian – specyfika pracy

Szlifowanie ścian odbywa się w zamkniętych pomieszczeniach i wiąże się z powstawaniem dużej ilości pyłu, dlatego tak ważne jest użycie odpowiedniego systemu odsysającego, dzięki któremu zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się urobku po pomieszczeniu, wydłużymy żywotność materiału ściernego, poprawimy komfort pracy i zadbamy o własne zdrowie. Na dłuższą żywotność papieru ściernego czy siatki ściernej ma wpływ szybkie odbieranie pyłu ze ściany, tak aby nie zalegał pod stopą szlifującą. Do tego potrzebna jest duża siła ssąca i wydajny przepływ powietrza, dzięki którym pył jest szybko odsysany, a operator szlifuje czystą ścianę, a „nie mieli” nagromadzony pod materiałem ściernym urobek. Jak już zostało wspomniane wygładzanie ścian jest równoznaczne z dużą ilością drobnego pyłu, dlatego dobrze jest użyć odkurzacza klasy M o maksymalnej przepuszczalności <0,1%, z pojemnym zbiornikiem i funkcją oczyszczania filtra. Biorąc pod uwagę te czynniki, wśród odkurzaczy Bosch, które najlepiej sprawdzą się we współpracy z szlifierką do gipsu można wskazać modele: GAS 35 M AFC i GAS 55 M AFC. 

 

Odkurzacz przemysłowy GAS 55 M AFC

 

Odkurzacze Bosch do żyrafy

Odkurzacz przemysłowy GAS 35 M AFC i odkurzacz przemysłowy GAS 55 M AFC posiadają certyfikat M zgodny z normą UE i pochłaniają większość pyłów o wartości granicznej w miejscu pracy ≥0,1mg/m3, do których można zaliczyć pyły gipsowe, pył betonowy, a także pył z twardego drewna, np. bukowego i dębowego. Ponadto odkurzacze GAS 35 M AFC i GAS 55 M AFC posiadają funkcję automatycznego oczyszczania filtra, która uruchamia się co kilkanaście sekund, i z charakterystycznym dźwiękiem otrzepuje płaski filtr fałdowany. Dzięki funkcji oczyszczania filtra odkurzacz zachowuje stałą moc ssania, gdyż filtr nie zapycha się, a odkurzacz może efektywnie pochłaniać dużą ilość pyłu przez cały czas pracy. Automatyczne oczyszczanie powoduje, że użytkownik nie musi przerywać pracy, aby samodzielnie włączyć funkcję oczyszczania, jak w przypadku odkurzaczy z półautomatycznym oczyszczaniem filtra. Warto pamiętać, że jeśli pracujemy z workiem to możemy wyłączyć funkcję oczyszczania, gdyż pył dostaje się do worka, a nie na filtr. Jest to wskazane zwłaszcza przy workach papierowych, które mogą pęknąć, jeśli funkcja oczyszczania filtra będzie włączona. Zwracaliśmy także uwagę na pojemność zbiornika. Wiadomo, że im większa pojemność, tym więcej zmieści się urobku. Jeśli nie chcemy zbyt często przerywać pracy na opróżnianie zbiornika, to warto wybrać odkurzacz z pojemnikiem minimum 30l. Podczas szlifowania gipsu urobku jest naprawdę sporo, dlatego duży zbiornik ma tu sens. Jeśli chodzi o siłę ssania i przepływ powietrza to w odkurzaczach GAS 35 M AFC i GAS 55 M AFC kształtują się one następująco: siła ssania 254mbar, przepływ powietrza 4440l/min. Siła ssania wiąże się ze zdolnością do zasysania odpadów i unoszeniem zanieczyszczeń w celu ich usunięcia, natomiast przepływ odnosi się do ilości zasysanego powietrza z urobkiem w danym czasie. Dodatkowym plusem jest też wyposażenie GAS 35 M AFC i GAS 55 M AFC w węże antystatyczne. Co to oznacza dla użytkownika? Podczas zasysania urobku przelatujące drobiny trą o wąż i osprzęt, mogąc prowadzić do powstawania ładunków elektrostatycznych i w zależności od warunków otoczenia i wrażliwości, wyładowania elektrostatyczne mogą być odczuwane przez użytkownika. Właściwości antystatyczne węża mają temu zapobiegać, podnosząc tym samym komfort pracy. 

Odkurzacz przemysłowy GAS 35 AFC

Zobacz także: szlifierki do gładzi w narzedzia.pl

Podsumowanie:

  • odpowiedni system odsysający – ochrona zdrowia, komfort pracy, dłuższa żywotność materiału ściernego, wydajna praca;
  • funkcja oczyszczania filtra – praca bez spadków siły ssącej, dłuższa żywotność filtra;
  • wąż antystatyczny – zabezpieczenie przed wyładowaniami elektrostatycznymi; 
  • siła ssania – zdolność odkurzacza do unoszenia odpadów i zasysania ich;
  • przepływ powietrza -  ilość zasysanego powietrza z urobkiem w danym czasie.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane