Szukasz dalmierza do użytku domowego? Planujesz remont? Szykujesz się na zmianę wystroju mieszkania? Do tego niezbędna jest znajomość wymiarów pokoju, okna czy stołu. Dużym ułatwieniem podczas prostych domowych pomiarów jest cyfrowy dalmierz laserowy. Pozwala on nam zmierzyć wszystko samodzielnie, bez wysiłku i gimnastykowania się z tradycyjną rozkładaną miarką

Przybliżymy urządzenie pomiarowe marki Bosch – dalmierz laserowy ZAMO. Znajdzie on swoje zastosowanie w domu, ale też w firmie. Jego podstawową funkcją jest mierzenie długości, odległości i wysokości, odstępów między poszczególnymi elementami. Zasięg dalmierza Bosch ZAMO to 20m z dużą dokładnością, ponieważ  wskazuje wynik aż do 3 miejsc po przecinku. Jest to niewątpliwy plus laserowego urządzenia pomiarowego nad tradycyjnymi metodami pomiaru, które nie dają takich możliwości.

Zobacz też: Jaki dalmierz dla majsterkowicza? Zobacz najnowsze dalmierze laserowe Bosch PLR 30C i PLR 50C


Zalety dalmierza laserowego

Dalmierz laserowy mimo iż jest bardziej skomplikowanym urządzeniem pomiarowym wyróżnia się niewielką masą i gabarytami (10x3,6x2,3cm). Dzięki temu możemy mieć go zawsze ze sobą, np. zabrać na zakupy, aby zmierzyć mebel, dywany czy inny sprzęt, sprawdzając, czy zmieści się w planowanym miejscu, ale także oszacować ilość podłogi czy farby, w jaką musimy się zaopatrzyć, itp. Dalmierz Bosch ZAMO wyposażony jest w dosyć duży wyświetlacz, co ułatwia odczyt. Obsługa laserowego urządzenia pomiarowego nie stanowi problemu – jest prosta i dosyć intuicyjna. ZAMO jest bowiem obsługiwany za pomocą jednego przycisku. Wystarczy go po prostu przesunąć, dzięki czemu dalmierz automatycznie zaczyna swoją pracę, tzn. uruchamia się wiązka lasera. Ustawienie dalmierza na początku odcinka, który chcemy zmierzyć i skierowanie lasera na koniec, spowoduje błyskawiczne określenie dokładnego pomiaru na cyfrowym wyświetlaczu. Z urządzeniem pomiarowym Bosch zmierzenie odcinka dłuższego niż zasięg naszych ramion nie jest już problematyczne. Laser zastępuje nam drugą rękę lub konieczność pomocy innej osoby. W tak szybki i prosty sposób możemy zmierzyć wszystkie elementy wyposażenia mieszkania, zmierzyć długość, czy wysokość pomieszczeń i wiele innych. Ponadto, naciśnięcie przycisku powoduje automatyczne zapisanie wyniku pomiaru, dzięki czemu nie musimy go zapisywać na kartce. Wynik pomiaru jest aktualizowany co pół sekundy, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco i nie musimy czekać na wyświetlenie każdorazowo odległości. Możemy zapewnić, że nawet osoba oporna na nowinki techniczne bez problemu poradzi sobie z obsługą dalmierza Bosch ZAMO i doceni wygodę korzystania, jakie zapewnia urządzenie laserowe.

Sprawdź całą ofertę dalmierzy w sklepie narzedzia.pl!


Mierzenie w każdych warunkach

Dalmierz Bosch ZAMO zasilany jest bateriami AAA, co gwarantuje gotowość do pracy w każdym momencie. Urządzenie zapewnia szerokie możliwości działania. Jest odporny na różne warunki pracy – wykazuje tolerancję na temperatury od -10 do +40 stopni Celsjusza, a przechowywać można w jeszcze bardziej ekstremalnych warunkach (od -20 do +70 stopni Celsjusza).

Czytaj: Ranking najwyżej ocenianych dalmierzy laserowych dla majsterkowiczówPodsumowanie

Reasumujac, dalmierz laserowy Bosch ZAMO ułatwi pomiary w zakresie 20m. To produkt najwyższej jakości, gwarantowany przez markę znaną na całym świecie z niezawodności. Warto go mieć  w domu i firmie, by ułatwić sobie mierzenie i zapewnić samodzielność. Jest lekki, poręczny, i co najważniejsze – łatwy w obsłudze.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane