Calówka, ołówek i kartka z notesu przeszły do historii. Nowe dalmierze laserowe Bosch PLR 30 C i PLR 50 C mierzą nachylenie i długości z najwyższą precyzją oraz automatycznie obliczają na ich podstawie powierzchnię i kubaturę. Dzięki niezwykle praktycznemu wyposażeniu, które obejmuje wyświetlacz dotykowy, złącze Bluetooth do bezprzewodowej transmisji pomiarów do aplikacji Bosch „measure&go” oraz czujnik nachylenia, oferują wszystkie pomiary, jakie może wymarzyć sobie majsterkowicz.

Kup w Narzedzia.pl
Dalmierz laserowy Bosch PLR 30C
dostawa
wysyłka
>12 dni
327,49

Dalmierze Bosch PLR – do jakiej pracy?

Nowe dalmierze laserowe Bosch mierzą z dokładnością do 2mm odległości w zasięgu do 30m (PLR 30C) i 50 metrów (PLR 50C), także w przypadku umeblowanych pomieszczeń. Na podstawie pomiarów dalmierze obliczają powierzchnię, kubaturę oraz wskazuje nachylenia i pośrednie wysokości, długości oraz podwójne wysokości. Dzięki funkcji kalkulatora mogą także dodawać i odejmować poszczególne pomiary. W ten sposób dalmierze pomagają szybko ustalić, jaką ilość farby, tapety lub parkietu trzeba kupić lub w jakiej odległości znajduje się ściana, przy której stoją meble. Przesuwanie mebli, czasochłonne pomiary calówką i zapisywanie pomiarów, z czym wiąże się ryzyko błędów, to już przeszłość. Podobnie jak kosztowny zakup niepotrzebnych materiałów będący konsekwencją błędów pomiarowych.

Czytaj też: Jaki dalmierz dla majsterkowiczów?


Dalmierz Bosch PLR 3w1

Bosch wychodzi naprzeciw wymaganiom majsterkowiczów. Dalmierz laserowy Bosch PLR 30C i Bosch PLR 50 C pełnią funkcję 3 funkcje: dalmierza, cyfrowej poziomicy oraz miernika nachylenia. Dalmierz laserowy Bosch PLR 30C i PLR 50C zostały wyposażone także w czujniki nachylenia, które pozwalają określić nachylenie (z dokładnością do 0,2 stopnia). Dzięki temu dalmierze stają się przyrządami wielofunkcyjnymi: równocześnie pełnią funkcję miernika nachylenia i cyfrowej poziomicy, której można używać w dwóch osiach: prawo/lewo i przód/tył, co jest znaczną przewagą w porównaniu do analogowych poziomic. Niwelację i odczyt wskazania poziomicy ułatwia prosta grafika z tarczą celowniczą.

Zobacz: dalmierze laserowe Bosch w sklepie narzedzia.pl!

Pomiar już od narożnika

Równie praktycznym rozwiązaniem jest stopka w dolnej części dalmierza. Można ją rozłożyć pod kątem 90 lub 180 stopni. Dzięki temu dalmierz laserowy Bosch można przyłożyć do krawędzi lub wykonać pomiar z narożnika. Ponadto w trybie pomiaru ciągłego dalmierz podaje aktualną odległość pomiędzy płaszczyzną odniesienia a powierzchnią, na którą skierowana jest wiązka lasera.

PLR 30C i PLR 50C - Bosch wyprzedza konkurencję

Największym atutem dalmierzy Bosch jest to, że jako jedyne z dostępnych na rynku dalmierzy z segmentu DIY  mają duży kolorowy wyświetlacz dotykowy. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi dalmierz można komfortowo obsługiwać przy pomocy palca. Podobnie jak tablety, smartfony czy telefony dotykowe.

 

Zmierz i zapamiętaj, dzięki złączu komunikacyjnemu Bluetooth

Zmierzone i obliczone wymiary można szybko przenieść z dalmierza laserowego PLR 30 lub PLR 50 do bezpłatnej aplikacji Bosch „PLR measure&go” (dla urządzeń Android i iOS) i wykorzystać je do dalszych celów. Wartości można na przykład nanieść na szkic i zabrać ze sobą na smartfonie lub tablecie do marketu budowlanego albo przesłać w formacie PDF e-mailem do malarza, który dzięki temu będzie wiedział, ile litrów farby powinien ze sobą zabrać.

Intuicyjna obsługa i praktyczna funkcja pomocy

Dalmierze laserowe Bosch PLR 30C i PLR 50C wyposażone są w unikalną funkcję pomocy. Co to oznacza? Przy każdym przy każdym pomiarze można wyświetlić na wyświetlaczu dalmierza pomocne wskazówki. Symbol znaku zapytania sygnalizuje dostęp do pomocy. Pomoc jest wyświetlana w formie krótkiej animacji, która objaśnia sposób wykonania pomiaru.

Przeczytaj również: Kolejna nowość wśród narzędzi pomiarowych - dalmierz laserowy PLR 15 Bosch

 

Podsumowując

Nowe dalmierze laserowe Bosch to dokładne, wielofunkcyjne i proste w obsłudze przyrządy pomiarowe, którymi można wykona wszystkie pomiary, potrzebne w pracy. Największe atuty to:

  1. Dalmierze laserowe Bosch ułatwiają wykonywanie i dokumentowanie pomiarów oraz pomagają uniknąć błędów, które zdarzają się podczas zapisywania pomiarów.
  2. Duży, czteroliniowy, kolorowy wyświetlacz i przyciski oznakowane zrozumiałymi symbolami
  3. Łatwe przenoszenie pomiarów do bezpłatnej aplikacji Bosch „PLR measure&go” dzięki funkcji Bluetooth.
  4. Z najwyższą precyzją mierzy długości w zasięgu odpowiednio do 30m (PLR 30C)  i 50m (PLR 50C). Ponadto na podstawie zmierzonych długości automatycznie oblicza powierzchnię i kubaturę.
  5. Funkcja pomiaru ciągłego pozwala w sposób ciągły mierzyć odległość pomiędzy płaszczyzną odniesienia przyrządu a powierzchnią, na którą skierowana jest wiązka lasera.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane