Awarie prądu się zdarzają, szczególnie w okresie zimowym – warto zawczasu pomyśleć o zabezpieczeniu się przed taką ewentualnością.

Rozwiązaniem jest zakup agregatu prądotwórczego, zanim jednak dokonamy wyboru warto przemyśleć kilka istotnych kwestii. Pierwsza z nich to ilość oraz moc odbiorników, które będziemy chcieli podłączyć pod agregat.

Agregat prądotwórczy Hitachi E24SCNC

 

Jedno czy trójfazowy?

Jednofazowe odbiorniki to takie, które charakteryzują się niewielką mocą, zazwyczaj zakres wymaganego napięcia wynosi 1-230 V . Zaliczyć do nich możemy drobne sprzęty gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia o mniejszej mocy. Odbiorniki trójfazowe to urządzenia do 400 V czyli te o większej mocy, jak sprzęt AGD oraz mocniejsze elektronarzędzia.

 

Jaka moc znamieniowa?

Moc znamieniowa to wartość przy której dany sprzęt powinien pracować prawidłowo. Na każdym z  urządzeń widnieje informacja, dotycząca tego właśnie parametru – wartość ta podawana jest w kW. Jeżeli już wiemy jakie urządzenia będziemy chcieli podłączać i jaka jest ich moc znamieniowa to teraz czas na wybór mocy agregatu prądotwórczego, pamiętajmy, że musi ona przewyższać łączne zapotrzebowanie na moc wszystkich odbiorników. Osobno zliczamy moc dla urządzeń jednofazowych i osobno dla trójfazowych.

Warto pamiętać, aby odbiorniki zasilać sekwencjami, zaczynając od odbiorników o największej poborowej mocy, a kończąc na najmniejszych wartościach. 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • bocian 2014-12-31

    Ja wybrałem hechta i jestem bardzo zadowolony. Środek w całości miedziany, solidne wykonanie. Sprzęt nie do zajechania. Świetnie sprawdza się jako źródło tymczasowe, ale kolega używa jako źródło stałe i też sobie chwali

Dodaj komentarz
* Pola wymagane