Wyrzynarka to narzędzie ręczne, przeznaczone do precyzyjnego, także ozdobnego cięcia drewna. Jej unikalny kształt sprawia, że urządzenie nadaje się do wycinania najbardziej skomplikowanych linii

Kup w Narzedzia.pl
Wyrzynarka Bosch GST 150 BCE
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
906
Wyrzynarka Makita 4329
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
428,49

Jednym z takich urządzeń jest produkt Boscha – wyrzynarka GST 150 BCE. To maszyna stworzona do najbardziej trudnych, długotrwałych prac. Urządzenia te mają duże rezerwy mocy, ponieważ zastosowano w nich wydajne i odporne na przeciążenia silniki 780 W. Podstawa GST 150 BCE nie ulega zniekształceniom, a dzięki innowacyjnemu systemowi mocowania brzeszczotów precyzja cięcia jest zapewniona.

 

Wybierz wyrzynarkę w sklepie narzedzia.pl

 

Tym, co oferują wyrzynarki Bosch swoim użytkownikom, są wytrzymałość, duża głębokość cięcia, dzięki swojej mocy można je przyporządkować do najbardziej wydajnych w swoim segmencie cenowym. Co więcej, urządzeniem tym dokonamy cięć nawet do 150 mm i przypiłujemy grubsze belki lub płyty. Podstawa, o której już wspomniano, wykonana jest z aluminium, dzięki czemu wyrzynarka sprawdza się w najtrudniejszych pracach, minimalizując ryzyko odkształcenia lub pęknięcia.

 

Gdzie GST 150 BCE znajdzie zastosowanie? Przede wszystkim podczas cięć krzywolinowych oraz wycinania okręgów w materiałach takich, jak drewno, płyta gipsowo-kartonowa czy płyta izolacyjna. Silnik 700 W dba o szybkie tempo pracy, a swoją konstrukcją zapewnia odporność na obciążenie prądem o nadmiernym natężeniu, co zapobiega jego przegrzewaniu. Model posiada zamkniętą, ergonomiczną i miękką rękojeść.

 

 

Na wyposażenie standardowe GST 150 BCE składają się: trzy brzeszczoty, odsłona antyodpryskowa, zestaw do odsysania, instrukcja obsługi i walizka.

 

Zmienna częstość suwów jest tym, co charakteryzuje wyrzynarkę KS600E Black&Decker. Dzięki temu użytkownik uzyskuje wysokiej jakości cięcia w różnych materiałach. Uniwersalne mocowanie brzeszczotu pozwala na pracę z brzeszczotami o chwytach U i T. Dzięki wydmuchowi powietrza widoczność linii cięcia jest cały czas zachowana. Natomiast adapter do odsysania pyłu jest po to, by miejsce pracy cały czas pozostawało czyste. Czym natomiast jest kanał Slightline? Funkcją, która pozwala na łatwe śledzenie od góry postępu cięcia zgodnie z wytyczoną linią. Wyrzynarka KS600E jest bardzo lekka, a więc także łatwa w użyciu. Pracę ciagłą umożliwia włącznik blokujący, a  3-metrowy przewód zasilający sprawia, że wyrzynarkę jeszcze łatwiej się obsługuje.   

 

Sporym uznaniem wśród użytkowników cieszy się także wyrzynarka Makita 4329 z układem elektronicznym. To narzędzie bardzo poręczne, niewiele ważące, przeznaczone do lekkiego przecinania. Dzięki ciężarom kompensacyjnym na drążku skoku osiąga nadzwyczaj małe drgania. Osłona urządzenia jest przestawiania i przezroczysta, więc użytkownik bez problemu może nadzorować swoją pracę – widzi detal, linię cięcia. Czuje się bezpiecznie, ponieważ ma wszystko na oku. Płytę podstawy odchyla się w obie strony o 45°. Jeśli trzeba ciąć blisko krawędzi, przesuwa się ją do tyłu. Aby zyskać efektywność odsysania, wbudowano przyłącze urządzenia odsysającego. Makita 4329 posiada także przycisk blokujący do pracy ciagłej.

 

W wyposażeniu standardowym narzędzia znajdziemy jeden brzeszczot i klucz imbusowy.

 

Pomyślmy także nad zakupem wyrzynarki DW331K DeWalt. Jej silnik o mocy 701 W o zmiennej prędkości zapewnia do 3100 suwów na minutę. Mechanizm wymiany brzeszczotów z chwytem typu T jest beznarzędziowy, a więc szybki i łatwy. Także beznarzędziowo ustawia się stopę z nakładką, która zapobiega zarysowaniom i odchylana jest do 45° w obie strony. Ustawianie pracy wahadłowej jest trzystopniowe i reguluje szybkość i dokładność cięcia. Mechanizm antywibracyjny zastosowany w wyrzynarce DW331K jest opatentowany i, wraz z gumowaną rękojeścią, pozwala na łatwą kontrolę pracy urządzenia.

 

 

Linia cięcia będzie zawsze oczyszczona z wiórów. Stanie się tak dzięki systemowi odsysania pyłu. Konstrukcja wyrzynarki jest modułowa, co umożliwia jej łatwą obsługę serwisową. Natomiast prowadnica z rolkowym podparciem ogranicza odchylenia brzeszczotu przy zastosowaniach, które wymagają dużej głębokości cięcia.

 

Wyposażenie podstawowe wyrzynarki DW331K DeWalt to: nakładka zapobiegająca zarysowaniom, wkładka zapobiegajaca powstawaniu odprysków, adapter do odsysania pyłu i solidnej konstrukcji kufer transportowy.

 

Kolejne urządzenie, wyrzynarka RT-JS 85 Einhell Red, posiada przestawianą bez pomocy narzędzi stopkę oraz bardzo łatwy system wymiany brzeszczotu. A brzeszczoty, jakich można z nią używać, są typu U i T, pracując – widzimy je. Regulacja liczby podniesień następuje elektronicznie, co zapewnia spokojny przebieg działań. Konieczność pracy w ciemnych, nieoświetlonych miejscach nie stanowi problemu dzięki zintegrowanej diodzie LED. Gdy zakończymy uzytkowanie RT-JS 85 Einhell Red, brzeszczoty będą bezpiecznie przechowywane w schowku na urządzeniu.

 

Dodaj komentarz
* Pola wymagane