Wyrzynarka DW331K DeWalt trafiła w ręce stolarza, który przetestował urządzenie podczas pracy. Prezentujemy ocenę elektronarzędzia, która być może okaże się pomocna przy wyborze odpowiedniego narzędzia. Sprzęt posłużył do cięcia blatów kuchennych, drewna, płyt wiórowych. Jest dedykowany do profesjonalnych zastosowań. Sprawdź czym jeszcze się charakteryzuje.

Kup w Narzedzia.pl
Wyrzynarka DeWalt DW331K
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
925

Do jakich prac?

Wyrzynarka DW331K DeWalt sprawdziła się przy cięciu drewna, płyt wiórowych, blatów kuchennych. Moc silnika na poziomie 700W oraz obroty o maksymalnej wartości 3100obr./min sprawiają, że urządzenie radziło sobie bez problemu z cięciem drewna, płyt wiórowych o grubości do 4cm. Wyrzynarka sprawdziła się zarówno podczas cięcia w linii prostej, jak i cięcia krzywoliniowego (blat o grubości 38mm). Narzędzie jest dedykowane dla profesjonalistów.

wyrzynarka dw331k dewalt, cięcie drewna, cięcie poprzeczne drewna, cięcie drewna w linii prostej

Odpowiednio dobrany brzeszczot to połowa skucesu, zobacz: brzeszczoty do wyrzynarek

Co można regulować w urządzeniu?

Urządzenie zaopatrzono w łatwo regulowaną prędkość obrotową na 7 poziomach. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie tempo pracy do grubości materiału. Odpowiednio wyregulowana prędkość pozwala także uniknąć przegrzania się brzeszczotu. Regulowany jest również pochył brzeszczotu na 4 poziomach. Wyrzynarka DW331K posiada także funkcję cięcia pod kątem w zakresie od 0 do 45 stopni. Skala z podziałką co 15 stopni ułatwia dobór właściwego kąta. 

wyrzynarka dw331k dewalt; cięcie płyty, cięcie krzywoliniowe

Dodatkowe funkcje

Wyrzynarka DeWalt choć nie należy do lekkich to odznacza się zwartą konstrukcją z poręczną rękojeścią, dzięki czemu prowadzenie urządzenia nie sprawia większych problemów. Dodatkowym plusem DW331K jest fakt, że podczas cięcia, drgania są mało odczuwalne. To ważna zaleta, zwłaszcza jeśli długo pracujemy elektronarzędziem. Sprzęt został zaopatrzony w beznarzędziowe mocowanie brzeszczotu typu T, co znacznie ułatwia i przyspiesza wymianę osprzętu. Warto również zwrócić uwagę na ochronę ciętego materiału. DeWalt rozwiązał ten problem poprzez zastosowanie specjalnej nakładki zapobiegającej zarysowaniom. Do wyrzynarki dołączono także antyodprysk, który chroni cięty materiał przed odpryskami na krawędzi rzazu. 

wyrzynarka DeWalt, cięcie płyty wyrzynarką, cięcie drewna wyrzynarką DeWalt DW331K

W kilku zdaniach:

  • Wyrzynarka DeWalt DW331K bardzo dobrze sprawdza się przy cięciu drewna, blatów, płyt wiórowych
  • W urządzeniu możemy regulować: prędkość, pochył brzeszczotu, kąt cięcia
  • Brzeszczot typu T jest mocowany bez użycia narzędzi
  • Niski poziom drgań pozwala na długotrwałą pracę
  • Nakładka przeciw zarysowaniom oraz antyodprysk dla ochrony materiału i wysokich efektów pracy
  • Zwarta i poręczna konstrukcja to wygoda prowadzenia
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane