Kupno szlifierki latem to dobry pomysł - mają one wtedy szczególnie dużo pracy. Majsterkowicze chętnie zabierają się za naprawy na działce, w przydomowym ogrodzie. Przed przystąpieniem do działania, warto wybrać odpowiednie narzędzie.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka oscylacyjna Makita BO3710
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
321,99
Szlifierka oscylacyjna Makita BO4565K
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
461,99
759

Określenie celu

Podstawowym kryterium doboru szlifierki jest jej zastosowanie. Wszystkie łączy to, że nadają przedmiotom oczekiwane przez użytkownika kształty, wymiary. Jednak inne urządzenie będzie niezbędne do użytku indywidualnego – domowego, inne do zakładowego. Jedne szlifierki sprawdzają się lepiej na małych powierzchniach, inne - większych. 

I tak, szlifierki taśmowe, wykorzystuje się do obróbki drewna litego, surowego, lakierowanego, można za ich pomocą szlifować powierzchnie okleinowe i nieokleinowe. Dzięki nim materiał, na którym wykonywana jest praca, zyskuje odpowiednią gładkość. Obecnie szlifierki taśmowe posiadają funkcje, które pozwalają dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc oraz utrzymać czyste miejsce pracy.

 

Szlifierka oscylacyjna zadziała na powierzchniach płaskich, lekko zaokrąglonych. Również podczas używania tego narzędzia miejsce pracy pozostanie nieubrudzone - urządzenie posiada funkcję odsysania pyłu. Nowoczesne szlifierki oscylacyjne są wygodne w użyciu, niektóre modele obsługuje się jedną ręką, co pozwala na jednoczesne sprawdzanie obrabianej powierzchni.

 

Natomiast szlifierki mimośrodowe przydadzą się do krzywizn i płaszczyzn. Co ciekawe, można za ich pomocą usunąć stare powłoki malarskie. Kupując odpowiedni model, pamiętajmy, by sprawdzić średnicę tarczy, liczbę oscylacji, mimośrodkowość. We wszystkich przypadkach – im więcej, tym lepiej.

 

I w końcu – szlifierki kątowe - do przecinania, szlifowania, w zależności od modelu: metalu, betonu, kamienia. Aby nie doprowadzić do przegrzania i przedwczesnego zużycia mechanizmu narzędzia, wyposaża się je w systemy ochrony przed kurzem. Nie jest również problemem znalezienie szlifierki kątowej, zapewniającej niski poziom drgań i hałasu.

 

Kiedy już zakup szlifierki zostanie dokonany, nie pozostanie nic innego, jak tylko wziąć się do pracy.

 

Przeczytaj równiez artykuł: Jaką szlifierkę wybrać?

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz