Planujecie domowy remont i zastanawiacie się nad zakupem odpowiednich sprzętów? Jeśli w Waszym domu ma pojawić się glazura, konieczne będzie wyposażenie się w przecinarkę do płytek. Najlepiej łatwą w obsłudze i w przystępnej cenie. Na rynku do wyboru jest bardzo dużo przecinarek i można wybierać w modelach ręcznych oraz elektrycznych. Warto przybliżyć sobie cechy tych urządzeń, zwrócić uwagę na parametry techniczne i dodatkowe akcesoria. Z poniższego materiału dowiecie się, jaką przecinarkę wybrać do domowego użytku.

Kup w Narzedzia.pl
Przecinarka Rubi HIT-850 N
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
1 098
Przecinarka elektryczna Rubi DU-200 EVO 850
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
2 469
Przecinarka do glazury Rubi DU-200-EVO
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
1 758
422

Czym charakteryzuje się ręczna przecinarka do płytek?

Najprostsze w obsłudze i najtańsze są ręczne przecinarki do płytek. Bardzo często kupowane są właśnie do domowego użytku, ale nie stronią od nich również firmy remontowe i budowlane. Składają się tylko z dwóch części – prowadnic i koła tnącego. Ich głównym zadaniem jest wykonanie nacięcia na płycie, które doprowadza do przełamania materiału w danym miejscu.

Przecinarka do glazury Rubi

Najprostsze modele posiadają tylko jedną prowadnicę i jeden punkt łamania. Natomiast modele bogatsze przeważnie wyposażone są w dwie prowadnice i kilka punktów łamania. Dzięki temu, że taka przecinarka nie musi być podłączona do prądu, staje się narzędziem mobilnym, prostym w przenoszeniu i przechowywaniu. Dodatkowo ręczne przecinarki do płytek posiadają niską wagę. Wspaniale sprawdzają się w przypadku chęci ułożenia płytek na mniejszej powierzchni. Podczas wyboru przecinarki ręcznej nie warto decydować się na najtańsze modele, ponieważ wtedy istnieje ryzyko, że płytki o większych rozmiarach i twardszej kompozycji nie będą dobrze obrobione.

Przeglądając ofertę przecinarek ręcznych, warto zwrócić uwagę na modele oferowane przez firmę Rubi. Jeśli chcesz zainwestować w model o dobrych parametrach, zapoznaj się z serią TS, która składa się ze stalowych chromowanych komponentów niepodatnych na korozję. Przecinarki te składają się z dwóch prowadnic i posiadają dodatkowe wyposażenie w postaci noży do zróżnicowanych płyt.

Czym charakteryzuje się elektryczna przecinarka do płytek?

Elektryczne przecinarki do płytek są bardziej zaawansowane technologicznie, dlatego częściej spotykamy je w firmach remontowych aniżeli w warunkach domowych. Jednak nie ma przeciwwskazań ku temu, aby zakupić model elektryczny do domowego użytku.

Przecinarka do glazury Rubi

Przecinarka podczas pracy musi być zasilana prądem, aby wprowadzić w ruch precyzyjną tarczę diamentową. Dzięki temu sprzętowi wykonasz nie tylko proste cięcia, ale także skośne i prostopadłe. Na rynku dostępne są modele do cięcia na sucho, ale także na mokro. Drugi wymieniony typ przecinarki jest o wiele bardziej precyzyjny, efektywny i nie niszczy płytek odpryskami. Przecinarka elektryczna również może być urządzeniem mobilnym, ponieważ wiele modeli posiada kółka ułatwiające transport.

W ofercie firmy RUBI znajdziesz wiele przecinarek elektrycznych, w tym jeden z tańszych, ale bardzo dobrych modeli – DU-200-EVO, który z pewnością sprawdzi się podczas domowego użytku. Model ten charakteryzuje się:

 • możliwością cięcia na mokro, co zapewnia dłuższą żywotność ostrza,
 • cięciem prostym i skośnym,
 • długą żywotnością silnika,
 • specjalnym przymiarem bocznym umożliwiającym dokładne seryjne cięcie pod kątem od 0 do 45 stopni,
 • składanymi nogami, co znacznie ułatwia jego przechowywanie i transport,
 • niezbyt wysoką ceną jak na urządzenie wysokiej jakości.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru przecinarki do płytek?

Zakup przecinarki do płytek wcale nie musi być prosty. Jednak z pewnością można ułatwić sobie to zadanie, zwracając uwagę na parametry techniczne.

 • W przypadku elektrycznej przecinarki do płytek należy zwrócić uwagę na moc silnika. Analogicznie, im większa moc, tym łatwiejsze obrabianie grubszych płytek. Dla materiałów o grubości powyżej 7 cm najlepiej wyposażyć się w model o mocy silnika wynoszącej minimalnie 1000 W. Jednak, jeśli potrzebujesz sprzętu do cieńszych płytek, wystarczająca powinna być moc od 800 do 900 W.
 • Odpowiednia głębokość i grubość cięcia – w przypadku tego parametru pod uwagę należy wziąć dłuższy bok płytki i jego przekątną, ponieważ przecinarka nie powinna mieć problemu z obróbką całej tej długości. Dodatkowo, aby przecięcie było możliwe, należy wziąć pod uwagę również maksymalną głębokość dla danego materiału.
 • Pojemnik na wodę – dotyczy przecinarek elektrycznych. Dzięki wodzie ostrze jest chłodzone podczas pracy, a cięty materiał się nie pyli.
 • Ilość prowadnic – do zakupienia są modele z jedną lub dwoma prowadnicami. W przypadku przecinarki z dwoma prowadnicami, linie cięcia są bardzo dobrze widoczne.
 • Dodatkowe akcesoria – w przypadku modeli elektrycznych może to być laser lub możliwość regulowania wysokości tarczy. Wybierając model ręczny, możesz dodatkowo otrzymać np. kółka tnące i walizkę transportową.

Najtańsze przecinarki to koszt od ok. 250 zł, a najdroższe mogą kosztować nawet 20 tys. złotych. Wybierając przecinarkę do użytku domowego, weźcie pod uwagę wyżej wymienione parametry i możliwości tych urządzeń. Ustalcie budżet i sprawdźcie, jakie sprzęty przygotowała dla Was firma Rubi.

Komentarze
 • Patryk 2021-12-03

  ja do remontu kupiłem przecinarkę i to była dobra inwestycja. Teraz sprzęt czeka na remont tarasu u rodziców, ale był też w gościach u znajomych i wszędzie sprawdzil się niesamowicie

 • Patryk 2021-06-28

  ja do remontu kupiłem przecinarkę i to była dobra inwestycja. Teraz sprzęt czeka na remont tarasu u rodziców, ale był też w gościach u znajomych i wszędzie sprawdzil się niesamowicie

 • romek 2021-03-25

  system chłodzenia, to podstawa, zwłaszcza jak się pracuje z wymagającymi materiałami.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane