Kafelki są stałym wyposażeniem praktycznie w każdym domu i mieszkaniu. Zlokalizowane w łazience lub kuchni, a także w przedpokoju, powinny prezentować się w nienaganny sposób. Precyzja podczas układania kafelków jest niesamowicie istotna, aby zachować estetykę wykonania. Niezależnie od tego, czy chcecie samodzielnie położyć płytki lub myślicie o założeniu swojego warsztatu glazurniczego, z pewnością przyda Wam się przecinarka do płyt wielkoformatowych. Z poniższego materiału dowiecie się, na jakie modele warto zwrócić uwagę.

Kup w Narzedzia.pl
Przecinarka Rubi HIT-850 N
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 098
Przecinarka elektryczna Rubi DU-200 EVO 850
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 469
Przecinarka ręczna Rubi TX-1250MAX
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
4 389
Przecinarka do glazury Rubi DC 250-850
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
4 399

Ręczna przecinarka do płyt wielkoformatowych – na co zwrócić uwagę?

Prawidłowo przeprowadzony remont wymaga użycia najlepszych narzędzi, które po pierwsze zapewnią bezpieczeństwo, a po drugie będą efektywne i wygodne w użyciu. Jednym z takich sprzętów jest przecinarka do płyt wielkoformatowych np. ręczna, która służy do obróbki np. płytek. Doskonale sprawdza się do cięcia marmuru i bardziej tradycyjnych płytek ceramicznych.Przecinarka ręczna Rubi

Ręczna przecinarka do płyt wielkoformatowych przeważnie charakteryzuje się niską wagą, a więc bez problemu można używać jej np. na wyższych kondygnacjach, bez ryzyka, że użytkownik nie będzie w stanie jej unieść. Bardzo często wykorzystuje się je w domowych warunkach, ponieważ są wygodne i proste w obsłudze. Nie potrzeba do ich użycia fachowej wiedzy czy dużego doświadczenia. Firmy remontowe również używają tego narzędzia, ponieważ można je przystosować do działania nawet w bardzo trudnych warunkach. Zapewniają wydajną pracę, wysoką jakość cięcia i wspaniałą precyzję. W narzedzia.pl znajdziecie mnóstwo przecinarek ręcznych do płyt wielkoformatowych firmy Rubi, które cechują się wysoką jakością i ceną na każdą kieszeń. Dobierzecie więc sprzęt zapewniający najlepszą dla Was długość cięcia i gwarantujący efektywną pracą.

Do zalet przecinarek ręcznych można więc zaliczyć:

 • mobilność,
 • niską wagę,
 • precyzję,
 • dobrą cenę,
 • wydajność,
 • komfort pracy.

Elektryczna przecinarka do płyt wielkoformatowych – co trzeba o niej wiedzieć?

Ten model przecinarek do płyt wielkoformatowych z pewnością jest o wiele wygodniejszy od ich ręcznych odpowiedników. Dzięki nim zachowacie ciągłość pracy i nie zmęczycie się w sytuacji, w której trzeba pracować z przecinarką przez kilka godzin. Komfort pracy będzie więc w pełni zapewniony, cięcie wielkoformatowych płyt nie będzie stanowiło dla Was problemu, a wszystko dzięki blatowi roboczemu. Umieszczony jest na nim cały mechanizm tnący.

Przecinarka Rubi

Przecinarki elektryczne są droższe niż przecinarki ręczne, jednak wykazują się o wiele większą trwałością. Urządzenia te przeznaczone są dla większych firm remontowych, które na co dzień potrzebują przecinarek. Dzięki temu, że są one często wyposażone w systemy chłodzenia i inne przydatne funkcje. Sprzęty te nie ulegają zbyt wielu awariom, co wpływa na dużą efektywność i komfort pracy. Przecinarki elektryczne pozwalają na bardzo precyzyjne cięcia, dzięki temu, że są wyposażone m.in. w ogranicznik cięcia oraz ruchome głowice.

Do zalet przecinarek elektrycznych można zaliczyć:

 • wysoką precyzję cięcia,
 • zapewnienie stałej pracy, dzięki podłączeniu do prądu,
 • dodatkowe, przydatne funkcje,
 • trwałość,
 • długą żywotność.

Którą przecinarkę do płyt wielkoformatowych wybrać?

Na to pytanie należy udzielić indywidualnej odpowiedzi. Przede wszystkim, jeśli przecinarka jest Wam potrzebna od czasu do czasu do domowego użytku, to z pewnością warto zastanowić się nad zakupem modelu ręcznego. Wygeneruje on mniejsze koszty, jest bardziej mobilny, posiada niską wagę, bez problemu wniesiecie go na wyższe kondygnacje i bardzo wygodnie się go używa.

W przypadku przecinarki elektrycznej z pewnością powinna się ona znaleźć w wyposażeniu firm, które w swojej codziennej pracy potrzebują tego typu urządzenia. Dzięki temu, że są podłączane do prądu, mogą pracować bez przerwy, co przekłada się na wyższe tempo realizacji zadań. Nie mają problemu z przecinaniem bardzo twardych materiałów i można za ich pomocą wykonywać skośne cięcia. Niektóre modele wyposażone są w funkcję cięcia na mokro, co przekłada się na niższą eksploatację ostrza i jeszcze lepszą precyzję podczas pracy.

Przecinarka Rubi

Różnice pomiędzy oboma urządzeniami są bardzo widoczne. Ewidentnie widać, że modele ręczne lepiej sprawdzą się w warunkach domowych, a elektryczne w firmach np. wykończeniowych, remontowych lub budowlanych. Oczywiście są od tego wyjątki, nie można ukryć, że urządzenia elektryczne oferują wyższy komfort pracy, więc osoby wymagające zdecydują się na takie rozwiązanie.

Jeśli szukasz wysokiej jakości przecinarek ręcznych i elektrycznych, możesz się z nimi zapoznać w sklepie internetowych narzedzia.pl, w którym znajdziesz moc innych sprzętów do pracy w ogrodzie i domu, ale nie tylko!

Komentarze
 • kamil 2021-09-20

  robię na stolikowej i nigdy bym już nie wrócił do ręcznej

 • Jagodnik 2021-04-05

  no ja mam ręczną, bo niestety warunki są takie, że często brakuje prądu na miejscu i jak mam dokończyć robotę, to to jest niezawodny sprzęt

Dodaj komentarz
* Pola wymagane