Jaka przecinarka do glazury Rubi? - seria TS, TR i TX

kategoria: Ekspert radzi Komentarze Data publikacji: 2015-07-16

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Firma Rubi, lider w dziedzinie profesjonalnych sprzętów dla glazurników, dokłada wszelkich starań, aby oferowane produkty były dostosowane do potrzeb użytkowników. W ofercie Rubi mamy przecinarki do glazury w następujących seriach: TS, TR czy TX. Nie wiesz, czym się różni przecinarka Rubi serii: TS, TR, TX?

Do najważniejszych elementów każdej przecinarki należy system prowadzenia krążka tnącego. To właśnie system prowadzenia jest cechą wyróżniającą poszczególne serie przecinarek.

Przecinarki TS

W przecinarka do glazury Rubi TS zastosowano jednopunktowy system łamania. Zarysowana płytka jest unoszona na wysuwanym od dołu bolcu łamacza dokładnie pod linią nacięcia, a od góry ściskana stopką z dużą siłą. Długi drążek łamacza i odpowiedni mechanizm z przekładnią sprawiają, że do złamania płytki konieczne jest zastosowanie niewielkiego wysiłku, co na pewno przekłada się na mniejsze zmęczenie glazurnika i większą wydajność pracy. Przecinarka serii TS posiadają okrągłe prowadnice wykonane ze stali hartowanej w postaci prętów litych bądź rur grubościennych, co powoduje, że niemożliwe jest ich odgięcie w sposób trwały. Wózek przesuwany po prowadnicach ma wewnątrz tuleje ślizgowe wykonane ze stopu miękkiego metalu. Takie połączenia materiału twardego prowadnic i miękkiego w tulejach powoduje, że części te podczas pracy wzajemnie się nie ścierają, co znacznie zwiększa żywotność urządzenia.

Zobacz: wszystkie przecinarki ręczne Rubi w sklepie narzedzia.pl!

 

Przecinarki serii TR

W modelach przecinarek RUBI z serii TR i TR-S występuje tzw. wielopunktowy system łamania. Dzięki temu płytkę można przełamać w dowolnym punkcie linii nacięcia. Można to osiągnąć dzięki zintegrowanej głowicy przesuwanej po prowadnicach łączącej prowadzenie krążka tnącego wraz z mechanizmem unoszenia oraz opuszczania stopki łamacza. Funkcja ta okaże się przydatna podczas łamania płytek długich i twardszych, a także podczas łamania ich pod dowolnymi kątami.

Przeczytaj również: Porównanie ręcznych przecinarek Rubi - TI-66-S oraz narzędzi z serii TR-S i TX-N

 

Przecinarka TX

Wielopunktowy system łamania zastosowano również w przecinarkach z serii TX lub TX‑N. Ponadto, innowacją w tych przecinarkach do glazury jest zastosowanie zacisku „fastfix”, który pozwala na precyzyjne pozycjonowanie przymiaru w kątach regularnych co 15°, a następnie jego precyzyjne i pewne unieruchomienie. W tego typu przecinarkach prowadnice są wzmocnione parą płaskowników, gwarantujące ich sztywność podczas łamania. Głowica i stopy łamacza w przecinarkach Rubi TX są dużo większe i szersze. Dodatkowo, stopy łamacza są lekko ugięte w dół, co sprawia, że płytka jest nie tylko wciskana w próg łamiący, ale także rozginana. Dzięki temu przecinarka idealnie nadaje się do łamania płytek długich i szerokich. Poza tym przecinarka posiada podpory pod płytki dużych formatów, aby po złamaniu szerokie fragmenty płytki nie uderzyły o podłoże oraz nie pękły w sposób niekontrolowany. Blaty stolika roboczego zostały wykonane z blachy nierdzewnej i zainstalowane na sprężynach, dzięki czemu bez problemu poddają się podczas łamania pod naporem płytki. Przecinarka Rubi TX w najdłuższej wersji jest stosunkowo ciężka, dlatego też została wyposażona w kółka transportowe i rączkę, co znacznie usprawnia jej przemieszczanie na miejsce pracy.

Przecinarki serii TR i TX

Dodatkową zaletą przecinarek z łamaczem wielopunktowym, czyli TR i TX, jest przymiar w pełni obrotowy (regulowany w zakresie od 45° do ‑45°). Przymiar jest na tyle długi, że pozwala również na swobodne cięcie płytek o dużych formatach. Ponadto podczas cięcia płytki w tzw., „karo” dzięki podwójnej skali na przymiarze można wyregulować w tym samym czasie długość boku i wysokość odcinanego trójkąta. Kolejnym plusem przecinarek do glazury Rubi TR i TX jest możliwość stosowania na przymiarze głównym dodatkowego przymiaru seryjnego, który umożliwia ustawienie wybranej szerokości cięcia i przeprowadzanie precyzyjnych i powtarzalnych cięć.

 Podsumowując

Profesjonalne przecinarki do glazury Rubi charakteryzują się nie tylko widoczną na pierwszy rzut oka wielkością, ale posiadają również wiele dodatkowych udogodnień i atrybutów znacznie ułatwiających pracę glazurnika. Każda seria przecinarek Rubi ma swoje wyróżniki.

Przeczytaj też:
Porównanie ręcznych przecinarek Rubi - TI-66-S oraz narzędzi z serii TR-S i TX-N Porównanie ręcznych przecinarek Rubi - TI-66-S oraz narzędzi z serii TR-S i TX-N

Marka Rubi od lat słynie jako producent maszyn do cięcia, w tym przecinarek do płytek i materiałów budowlanych. Warto przyjrzeć się...

Czytaj cały artykuł
Ręczne przecinarki do glazury Rubi TX, TZ oraz TQ Ręczne przecinarki do glazury Rubi TX, TZ oraz TQ

Przecinarka do glazury to niezbędne narzędzie do pracy każdego glazurnika. W ofercie marki Rubi znajdziemy bogaty asortyment przecinarek...

Czytaj cały artykuł
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl: Rubi
Dodaj komentarz
* Pola wymagane