Firma Rubi, lider w dziedzinie profesjonalnych sprzętów dla glazurników, dokłada wszelkich starań, aby oferowane produkty były dostosowane do potrzeb użytkowników. W ofercie Rubi mamy przecinarki do glazury w następujących seriach: TS, TR czy TX. Nie wiesz, czym się różni przecinarka Rubi serii: TS, TR, TX?

Do najważniejszych elementów każdej przecinarki należy system prowadzenia krążka tnącego. To właśnie system prowadzenia jest cechą wyróżniającą poszczególne serie przecinarek.

Przecinarki TS

W przecinarka do glazury Rubi TS zastosowano jednopunktowy system łamania. Zarysowana płytka jest unoszona na wysuwanym od dołu bolcu łamacza dokładnie pod linią nacięcia, a od góry ściskana stopką z dużą siłą. Długi drążek łamacza i odpowiedni mechanizm z przekładnią sprawiają, że do złamania płytki konieczne jest zastosowanie niewielkiego wysiłku, co na pewno przekłada się na mniejsze zmęczenie glazurnika i większą wydajność pracy. Przecinarka serii TS posiadają okrągłe prowadnice wykonane ze stali hartowanej w postaci prętów litych bądź rur grubościennych, co powoduje, że niemożliwe jest ich odgięcie w sposób trwały. Wózek przesuwany po prowadnicach ma wewnątrz tuleje ślizgowe wykonane ze stopu miękkiego metalu. Takie połączenia materiału twardego prowadnic i miękkiego w tulejach powoduje, że części te podczas pracy wzajemnie się nie ścierają, co znacznie zwiększa żywotność urządzenia.

Zobacz: wszystkie przecinarki ręczne Rubi w sklepie narzedzia.pl!

 

Przecinarki serii TR

W modelach przecinarek RUBI z serii TR i TR-S występuje tzw. wielopunktowy system łamania. Dzięki temu płytkę można przełamać w dowolnym punkcie linii nacięcia. Można to osiągnąć dzięki zintegrowanej głowicy przesuwanej po prowadnicach łączącej prowadzenie krążka tnącego wraz z mechanizmem unoszenia oraz opuszczania stopki łamacza. Funkcja ta okaże się przydatna podczas łamania płytek długich i twardszych, a także podczas łamania ich pod dowolnymi kątami.

Przeczytaj również: Porównanie ręcznych przecinarek Rubi - TI-66-S oraz narzędzi z serii TR-S i TX-N

 

Przecinarka TX

Wielopunktowy system łamania zastosowano również w przecinarkach z serii TX lub TX‑N. Ponadto, innowacją w tych przecinarkach do glazury jest zastosowanie zacisku „fastfix”, który pozwala na precyzyjne pozycjonowanie przymiaru w kątach regularnych co 15°, a następnie jego precyzyjne i pewne unieruchomienie. W tego typu przecinarkach prowadnice są wzmocnione parą płaskowników, gwarantujące ich sztywność podczas łamania. Głowica i stopy łamacza w przecinarkach Rubi TX są dużo większe i szersze. Dodatkowo, stopy łamacza są lekko ugięte w dół, co sprawia, że płytka jest nie tylko wciskana w próg łamiący, ale także rozginana. Dzięki temu przecinarka idealnie nadaje się do łamania płytek długich i szerokich. Poza tym przecinarka posiada podpory pod płytki dużych formatów, aby po złamaniu szerokie fragmenty płytki nie uderzyły o podłoże oraz nie pękły w sposób niekontrolowany. Blaty stolika roboczego zostały wykonane z blachy nierdzewnej i zainstalowane na sprężynach, dzięki czemu bez problemu poddają się podczas łamania pod naporem płytki. Przecinarka Rubi TX w najdłuższej wersji jest stosunkowo ciężka, dlatego też została wyposażona w kółka transportowe i rączkę, co znacznie usprawnia jej przemieszczanie na miejsce pracy.

Przecinarki serii TR i TX

Dodatkową zaletą przecinarek z łamaczem wielopunktowym, czyli TR i TX, jest przymiar w pełni obrotowy (regulowany w zakresie od 45° do ‑45°). Przymiar jest na tyle długi, że pozwala również na swobodne cięcie płytek o dużych formatach. Ponadto podczas cięcia płytki w tzw., „karo” dzięki podwójnej skali na przymiarze można wyregulować w tym samym czasie długość boku i wysokość odcinanego trójkąta. Kolejnym plusem przecinarek do glazury Rubi TR i TX jest możliwość stosowania na przymiarze głównym dodatkowego przymiaru seryjnego, który umożliwia ustawienie wybranej szerokości cięcia i przeprowadzanie precyzyjnych i powtarzalnych cięć.

 Podsumowując

Profesjonalne przecinarki do glazury Rubi charakteryzują się nie tylko widoczną na pierwszy rzut oka wielkością, ale posiadają również wiele dodatkowych udogodnień i atrybutów znacznie ułatwiających pracę glazurnika. Każda seria przecinarek Rubi ma swoje wyróżniki.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane