Oceń artykuł:
Ocena: 3,4/5
Ilość ocen: 31

Bardzo często nasi klienci stają przed dylematem – jaką kosę spalinową wybrać? Jeśli mamy do czynienia z terenami zielonymi o zróżnicowanej i nierównej powierzchni, to pewne jest, że tradycyjna kosiarka nie poradzi sobie z tym zadaniem, ale za to kosa na pewno okaże się niezastąpiona

Kosa, ale jaka? Cechy dobrej kosy

Postanowiliśmy zapytać naszych użytkowników, którzy zakupili kosy spalinowe, co jest najważniejsze? Okazuje się, że najważniejsza jest moc silnika, jego pojemność oraz wyposażenie dodatkowe, szczególnie ważne przy koszeniu dużych powierzchni - uchwyt oburęczny typu kierownica oraz obowiązkowo szelki.

 

Kosy spalinowe – przegląd najpopularniejszych kos

Pod lupę weźmiemy kosy spalinowe marek NAC, Hitachi, ITAMATI i Hecht.

Hitachi CG40EYA dla profesjonalistów

Wariant kosy spalinowej przeznaczonej raczej do profesjonalnego użytku. Kosa Hitachi wyposażona jest w mocny silnik PURE FIRE, jednocześnie przyjazny środowisku – niewielka emisja spalin. Sprzęt gwarantuje wysoki komfort użytkowania dzięki wygodnemu i ergonomicznemu uchwytowi typu kierownica. Co zdecydowanie wyróżnia ten model to rozbudowany silnik antywibracyjny.  Wykaszarka rewelacyjnie radzi sobie z manewrowaniem na zboczach i nierównych terenach zielonych. Nie bez znaczenia jest również system antywibracyjny, który pozytywnie wpływa na komfort pracy.

Parametry techniczne Hitachi CG40EYA 

Model: CG40EYA

Moc: [km] – 1,70

Pojemność silnika: [cm3] – 39,8

W wyposażeniu: nóż tnący, komfortowe szelki

 

NAC KOMBI WLBC 305A - uniwersalna kosa dla każdego

Kosa spalinowa KOMBI WLBC 305A to urządzenie przeznaczone do wymagających prac przydomowych. Zetnie nie tylko trawę, ale przytnie również żywopłot, gałęzie drzew. Dzielony wał ułatwi użytkownikowi transport i przechowywanie. Wyłącznik, regulacja prędkości w rękojeści, silnik z pompką roboczą, łatwy do dopasowania uchwyt roboczy to inne cechy tego modelu. Ponadto, kosa jest cicha, stosunkowo lekka w swojej klasie i bardzo dobrze wykonana.

Parametry techniczne NAC KOMBI WLBC 305A

Model: KOMBI WLBC 305A

Moc: [km] – 1

Pojemność silnika: [cm3] – 30

W wyposażeniu: głowica tnąca z żyłką, tarcza tnąca, piła, nożyce do żywopłotu, szelki, narzędzia do montażu i obsługi kosy

 

 

Kosa spalinowa ITAMATI - nowość 2014

Rosnącą popularność marka ITAMATI zawdzięcza umiarkowanej cenie i wszechstronnemu zastosowaniu. Zapłon elektroniczny sprawia, że kosę wyróżnia niskie zużycie paliwa przy zachowaniu dużej wydajności urządzenia. Natomiast ergonomiczny uchwyt i wygodny pas do zawieszenia na ramię zdecydowanie ułatwiają operowanie narzędziem, minimalizując zmęczenie użytkownika.

Model: WYSO1400
Moc silnika: [KM] - 1.9
Pojemność silnika: [cm3] - 52     

W wyposażeniu: głowica z żyłką, ostrze, pas

 

 

Kosa spalinowa Hecht 144BTS - doskonała dla amatorów

Hecht 144BTS to niedroga kosa amatorska z 2-suwowym silnikiem oraz ergonomicznym uchwytem. Model posiada tarczę 3-zębną, która poradzi sobie z takimi zadaniami jak wykaszanie w pobliżu ścian budynków, ogrodzeń, wokół drzew i krzewów, obrzeży czy krawędzi ścieżek. 144BTS to przyzwoita kosa spalinowa w dobrej cenie.

Model: 144BTS

Moc: [km] – 2

Pojemność silnika: [cm3] – 42,7

W wyposażeniu: głowica żyłkowa, pasek

 

 

 

Wybór najlepszej dla Ciebie kosy spalinowej zależy od Ciebie i zasobności Twojego portfela.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz