Mikołajki i Boże Narodzenie coraz bliżej. Jeśli zastanawiasz się nad wyjątkowym prezentem dla dziecka, to może zamiast kupować gotowy produkt, stwórz go samemu. Kuchenka z nieużywanej szafki nocnej lub komódki zaskoczy i ucieszy każdego małego szefa kuchni.

Kup w Narzedzia.pl
System natryskowy Bosch PFS 3000-2
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
573
Szlifierka delta Bosch PSM 18 LI
dostawa
wysyłka
8-11 dni
609
Wiertarko-wkrętarka Bosch PSR 1800 LI-2
dostawa
wysyłka
8-11 dni
488

Potrzebne materiały i narzędzia do wykonania kuchenki dla dzieci:

a) materiały

 • drewniana szafka nocna lub komódka o wymiarach ok. 55cm wysokości, 45cm długości i 35cm szerokości,
 • 3 deski o wymiarach ok. 40cm długości i 10cm szerokości,
 • 5 drewnianych gałek,
 • biała i czarna farba akrylowa odpowiednia dla dzieci,
 • 4 korkowe podkładki,
 • kawałek pleksi o wymiarach ok. 30x30cm,
 • około 12 wkrętaków do drewna o średnicy 3,5mm.

b) narzędzia

 • akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Bosch PSR 18 LI-2,
 • wyrzynarka akumulatorowa Bosch PST 18 LI,
 • pistolet do klejenia na gorąco Bosch GluePen,
 • opcjonalnie: system natryskowy do malowania Bosch PFS 3000-2, szlifierka uniwersalna, np. Bosch PSM 18 Li.

Malowanie szafki pistoletem natryskowym Bosch

Krok 1.

Rozłóż swoją szafkę na części. Jeśli jest konieczność, usuń z szafki stary lakier lub farbę przy pomocy szlifierki, np. Bosch PSM 18 Li. Następnie pomaluj szafkę i wszystkie zdemontowane elementy białą farbą akrylową. Do malowania możesz użyć systemu natryskowego Bosch PFS 3000-2. Ważne, aby pamiętać o zabezpieczeniu mebli i podłogi przed zabrudzeniem farbą, np. starymi gazetami. Następnie pomaluj drewniane gałki na czarno - będą stanowiły pokrętła kuchenki. Zaczekaj, aż pomalowane elementy wyschną. 

Wycinanie okna piekarnika wyrzynarką Bosch

Krok 2.

W kolejnym kroku stwórz piekarnik. Jeśli Twoja szafka nocna posiada w dolnej części uchylane drzwi, wystarczy, że wytniesz w nich wyrzynarką, np. Bosch PST 18 LI otwór na pleksi, aby w ten sposób uzyskać okienko piekarnika. W przypadku, gdy szafka składa się z kilku szuflad, zostaw tylko pierwszą od góry (jako miejsce na pokrętła kuchenki), a z kolejnych szuflad stwórz drewnianą ramę piekarnika. Szuflady przytnij wyrzynarką, a następnie wyszlifuj ich krawędzie. Używając wyrzynarki Bosch PST 18 LI, przytnij również kawałek pleksi na wymiar swoich drzwiczek od piekarnika. Gdy rama i pleksi są gotowe, połącz elementy klejem przy użyciu kompaktowego pistoletu do klejenia na gorąco Bosch GluePen. Aby drzwi od piekarnika uchylały się, zamocuj je do szafki przy pomocy zawiasów.

Dekorowanie kuchenki z użyciem pistoletu Bosch

Krok 3.

Trzeci etap pracy to dekorowanie kuchenki. Z pomocą pistoletu GluePen przyklej do kuchenki wszystkie elementy dekoracyjne: drewniane gałki imitujące pokrętła, haczyki na rękawicę czy fartuszek oraz korkowe podkładki na wierzch kuchenki, które będą udawać palniki.

Skręcanie górnej ramy kuchenki wkrętarką Bosch

Krok 4.

W ostatnim kroku wykonaj górną ramę kuchenki, na której zawisną przybory kuchenne. Przy pomocy wkrętów i akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 1800 LI-2 połącz ze sobą deski i przymocuj gotową ramę do tylnej ściany kuchenki. Następnie wkręć kilka wkrętów do listwy nad palnikami - nie do końca, lecz tak, aby można było na nich zawiesić chochelki czy łopatki. 

Kuchenka dla dzieci gotowa. Wystarczy jeszcze zaopatrzyć ją w zabawkowe garnki i patelnie, aby Twoje dziecko mogło od razu bawić się w szefa kuchni.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane