Remont łazienki nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Wymiana płytek ceramicznych pozwoli odświeżyć jej wygląd. Jeżeli płytki ceramiczne w łazience są już stare, popękane lub nie pasują kolorystycznie do nowego wyposażenia, możesz je w szybki i prosty sposób usunąć, a następnie wymienić na nowe. Płytki warto też wymienić, gdy chcesz wprowadzić do swojej łazienki inną kolorystykę.

Nowe płytki możesz przyciąć piłą ręczną Dremel DSM20 i tarczą do cięcia płytek ceramicznych. Aby dopełnić przemiany całego pomieszczenia, użyj piły ręcznej również do cięcia porcelanowych płytek podłogowych.

 

Potrzebne narzędzia i materiały:
•    Piła ręczna Dremel DSM20 z prowadnicą krawędziową DSM i diamentową tarczą do cięcia płytek Dremel DSM540
•    dłuto i młotek
•    klej do płytek ceramicznych
•    rozpórki
•    nowe płytki ceramiczne
•    tynk i paca
•    taśma miernicza lub dalmierz laserowy i ołówek
•    papier ścierny

 

Krok 1:

Przygotuj powierzchnię – w pierwszej kolejności usuń za pomocą młotka i dłuta stare płytki, a następnie wyszlifuj ją, aby była gładka. Jeżeli jest to konieczne, wyrównaj powierzchnię ściany, ponieważ musi być idealnie równa, aby można było prawidłowo ułożyć na niej płytki.

Krok 2:

Wymierz ścianę i określ rozmiar płytek, aby przygotować plan ich ułożenia. Wyznacz środek ściany i od niego zacznij układanie płytek.  Posuwaj się ku zewnętrznym krawędziom ściany, aby ewentualne docięcia płytek z każdej strony były symetryczne.

 

Krok 3:

Przed rozpoczęciem układania płytek zdemontuj spłuczkę podtynkową, aby móc ułożyć płytki do samego otworu na spłuczkę. Rozprowadź równomiernie na ścianie warstwę kleju. Układaj dokładnie nowe płytki, pamiętając o rozpórkach, aby odstępy między wszystkimi płytkami były jednakowe.

Krok 4:

Użyj piły ręcznej Dremel DSM20, prowadnicy krawędziowej Dremel DSM i diamentowej tarczy do cięcia płytek Dremel DSM540 i dotnij pozostałe płytki, aby wpasować je przy krawędziach, w rogach, wokół otworu na spłuczkę, za toaletą itp.

Krok 5:

Ułóż przycięte kawałki płytek.

Krok 6:

Na koniec wypełnij fugi. Po ich wyschnięciu wykonaj pozostałe prace, np. przykręć uchwyt na papier toaletowy. Polecamy użycie uchwytu przytwierdzanego na przyssawkę, aby uniknąć wiercenia otworów.

 

Gotowe!


Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane