Kosiarka idealna… Jak duży jest mój trawnik? Czy mam na nim dużo drzew i krzewów? Czy chcę zachować skoszoną trawę? Te pytania nasuwają się same, gdy planujemy zakup kosiarki. Przy użyciu odpowiedniego sprzętu koszenie trawnika jest prostsze, a wyniki pracy dużo lepsze. Na co więc należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni sprzęt koszący?

Fot. HusqvarnaAndrzej Cieciuch - ekspert firmy Husqvarna, udziela porad jak wybrać kosiarkę dostosowaną do naszych potrzeb.
„Idealny trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji i sprzętu koszącego dostosowanego zarówno do potrzeb użytkownika jak i trawnika. Dlatego firma Husqvarna w swojej ofercie posiada wiele modeli kosiarek z kilkoma metodami koszenia, tak aby spełniać wszelkie wymagania użytkowników… Aby wybrać kosiarkę, która sprawdzi się idealnie na naszym trawniku, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim – jakiej wielkości i kształtu jest trawnik? Im większy trawnik, tym większa powinna być szerokość robocza kosiarki. Należy pamiętać, że skoszenie każdego 1000m2 trawnika wymaga przejścia od 2 do 3 kilometrów. W takiej sytuacji najlepsze będą Kosiarki z napędem własnym lub typu Rider (samobieżne). Po drugie musimy zastanowić się jak często zamierzamy kosić trawę. Wybór sposobu koszenia powinien być uzależniony od rodzaju trawnika oraz częstotliwości koszenia.

Zobacz też: jak wybrać kosiarkę oraz jak dbać o kosiarkę?

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane