Wiosną i latem spędzamy najwięcej czasu w ogrodzie i na działce, ale także jesienią jest co robić, dlatego poświęcimy temu kilka słów. Dziś skupimy się na jesiennych pracach w ogrodzie, w których mogą pomóc narzędzia ogrodowe marki Greenworks. Marka ta o niedawna jest w naszej ofercie, dlatego będzie to też mini przewodnik, dla tych którzy jeszcze się z narzędziami Greenworks nie zaznajomili.

Kup w Narzedzia.pl
Podkaszarka Greenworks G24LT30MK2
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
577
Dmuchawa/odkurzacz Greenworks GD40BV
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
549,99
Kosiarka Greenworks G40LM41
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
820
Podkaszarka Greenworks G40LT
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
398
Dmuchawa Greenworks PRO GD60AB
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
521,99
Dmuchawa Greenworks G24BL
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
123,99

Trawnik

Wiele prac jesiennych w ogrodzie jest związanych właśnie z trawnikiem. Nadal trzeba kosić trawę, choć nie tak często jak latem. Jesienią należy przeprowadzić zabieg aeracji. I nie możemy zapomnieć o zgrabianiu opadłych liści.

a) koszenie trawnika

Trawnik powinniśmy kosić do pierwszych przymrozków. Najlepiej pozostawić trawę na wysokości 2-3cm. Oczywiście tradycyjnym urządzeniem, który nam ten zabieg ułatwi będzie kosiarka do trawy. Oprócz niej warto jeszcze pomyśleć o podkaszarce, która będzie uzupełnieniem kosiarki. Podkaszarka sprawdzi się świetnie przy docinaniu trawnika na obrzeżach, przy murze, płocie, wokół drzew i krzewów, wzdłuż rabat - wszędzie tam, gdzie będzie trudno nam dotrzeć kosiarką. Marka Greenworks proponuje użytkownikom kosiarki, kosy i podkaszarki akumulatorowe w klasach napięcia 24, 40V oraz 60V. Dzięki takiej różnorodności zarówno posiadacz małego, średniego,  jak i dużego trawnika znajdzie coś dla siebie. Pomocnym jest, gdy kosiarka posiada zamontowany kosz do zbierania odpadów, dzięki czemu nie będą one zalegać na trawniku. Przy niskiej temperaturze powietrza oraz dużej wilgotności mogłoby to powodować powstawianie różnych pleśni i grzybów niebezpiecznych dla jakości i wyglądu trawnika. 

Podkaszarka Greenworks

b) aeracja trawnika

Zabieg aeracji trawnika najlepiej wykonywać wiosną, ale ze względu na trudny i ważny dla naszego trawnika okres, jakim jest jesień - warto wykonać go również o tej porze roku. Zabieg ten rozluźnia on strukturę gleby, wpuszcza powietrze oraz wodę wraz z nawozami, wzmacniając go przed zimą. Aeracja to przepuszczalność gleby w czasie zimowych opadów, dzięki czemu woda nie będzie zalegać na trawniku, co powoduje powstawanie pleśni śniegowej. Pleśń śniegowa to groźna choroba trawnika powodująca wiele uszkodzeń, z którymi trzeba by było sobie radzić w czasie kolejnej wiosny. Rozluźniona darń lepiej też przezimuje. Do tego rodzaju prac Greenworks proponuje wertykulator/aerator akumulatorowy 40V GR2504807, który sprawdzi się na małej i średniej powierzchni.  Jak sama nazwa wskazuje posiada dwa tryby pracy: wertykulację oraz aerację, co czyni go urządzeniem uniwersalnym. Jest zaopatrzony w kosz o pojemności 20l, do którego można zbierać odpady z trawnika. 

Wertykulator Greenworks

c) zgrabianie liści

Jesienne liście mają swój urok i na pewno cieszą oko, ale kiedy zalegają na trawniku stanowią podobne zagrożenie, jak wspomniany wcześniej filc. Dlatego pamiętajmy, aby systematycznie usuwać opadłe liście, aby nie przykrywały trawnika i nie gniły na nim. A co nam w tym pomoże? Na pewno grabie, jeśli nie mamy nic przeciwko ręcznemu zgrabianiu liści. A jeśli chcemy postawić na wygodę, to możemy wybrać dmuchawę do liści lub urządzenie dwufunkcyjne dmuchawę/odkurzacz. Tutaj także mamy kilka modeli do wyboru: dmuchawę 24V GR2400007 z prędkością przepływu powietrza do 209km/godz., dmuchawę/odkurzacz z funkcją zasysania i mulczowania w koszu suchej trawy oraz liści 40V GR24227 z prędkością przepływu do 185km/godz., dmuchawę plecakową 60V GR2402307 z prędkością przepływu do 225km/godz. oraz dmuchawę 60V GR2401307, również z prędkością do 225km/godz. Uzupełnieniem dla tych narzędzi może być taczka ogrodowa 40V GR7400007o pojemności 100kg/106l, która ułatwi nam wywożenie zebranych liści. Posiada ona funkcję jazdy do przodu/tyłu oraz napęd.

Dmuchawa do liści Greenworks

Przekopywanie ziemi

Jesień to dobry moment na przekopanie i spulchnienie ziemi, zwłaszcza tej, która była podłożem dla naszego warzywnika, a także przekwitłych już, jednorocznych roślin. Glebę możemy przekopać szpadlem i  pozostawić ją w tzw. ostrej skibie albo spulchnić za pomocą glebogryzarki akumulatorowej 40V GR27087. Najważniejsze parametry glebogryzarki to: szerokość pracy 25,4cm i głębokość pracy 12,7cm. Warto pamiętać o tych zabiegach, ponieważ rozluźniona gleba będzie lepiej wchłaniać wodę z deszczu i roztopionego śniegu, którą wiosną wykorzystają rośliny. Przekopanie ziemi pomoże też pozbyć się chwastów oraz wydobyć na powierzchnię szkodniki, które wymarzną podczas mrozów.

Glebogryzarka Greenworks

Przygotowanie drewna na opał

Jesień i zima to też sezon grzewczy, do którego musimy się przygotować. Jeśli potrzebujemy pociąć drewno na opał, np. do kominka to bardzo pomocna okaże się pilarka łańcuchowa. W ofercie marki Greenworks możemy wybierać wśród 4 modeli: GR2000007UA, GR20117, GR20077UC i GR2001807. Pilarka łańcuchowa GR2000007UA to model podstawowy w ofercie. Jest zasilana akumulatorem 24V. Długość prowadnicy wynosi 25cm, a masa urządzenia 3,19kg. Dalej mamy dwa modele w klasie napięcia 40V. Pilarka łańcuchowa GR20117 posiada prowadnicę o długości 30cm i waży 2,74kg, natomiast pilarka łańcuchowa GR20077UC ma prowadnicę o 10cm dłuższą (40cm), jest też cięższa (3,64kg). Wyróżnia się silnikiem bezszczotkowym. Ostatnia z pilarek – model GR2001807 to najmocniejsze narzędzie zasilane akumulatorem 60V. Jest wyposażona w prowadnicę o długości 41cm, przy masie 5,1kg. Posiada także silnik bezszczotkowy.

Pilarka łańcuchowa Greenworks

Podsumowanie

Wszystkie wymienione narzędzia ogrodowe Greenworks należą do systemów akumulatorowych pracujących na jednym akumulatorze w danej klasie napięcia (24V, 40V, lub 60V). Dzięki pracy bezprzewodowej możemy swobodnie poruszać się z urządzeniem po ogrodzie czy działce. Zróżnicowana oferta narzędzi Greenworks sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane