Terakotowa lampa wykonana z donicy za pomocą Dremel® 200 Series oraz kilku akcesoriów sprawi, że poczujesz satysfakcję, że udało Ci się zrobić ją samodzielnie, a przy okazji doda Twojemu ogrodowi trochę charakteru

Kup w Narzedzia.pl

Przed przystąpieniem do pracy z Dremel® 200 Series

Warto wiedzieć, że terakota, z której zrobimy naszą lampę, należy do materiałów wyróżniających się dużą trwałością. Wykonywane na niej cięcia powinny być płytkie i gęste. Wtedy efekt działania będzie naprawdę imponujący. Nie jest wskazane przesadzanie z użyciem zbyt dużej siły podczas obróbki materiału, ponieważ może ona spowodować jego pęknięcia. Narzędziami, bez których nie da się stworzyć oryginalnej lampy ogrodowej z terakoty są: Dremel® 200 Seriesfrez do cięcia glazury Dremel,krzemowo-węglikowy kamień szlifierski, terakotowa donica o średnicy 6'', podstawka z terakoty o średnicy 8'', podgrzewacz, ołówek bądź pisak, maska przeciwpyłowa i okulary ochronne.

 

 

Pierwsze kroki

Najpierw należy narysować na donicy własny wzór lub skopiować inny przez nas wybrany. Najlepiej odwrócić donicę do góry dnem i w ten sposób pracować. Trzeba bowiem pamiętać, że gotowa lampa będzie stała właśnie do góry nogami, więc i z tej pozycji powinny być wykonane wzory.

 

 

Następnie sięgamy po Dremel® 200 Series frez do cięcia glazury i rozpoczynamy pierwsze cięcie - pod kątem 45º. Gdy wytniemy ściankę donicy, kontyuujmy swoje poczynania, umieszczając frez pod kątem 90º do materiału. W ten sposób kończymy pierwszy etap pracy.

 

 

Wygładzamy krawędzie i kończymy

Kolejne zadanie to wygładzenie krawędzi. Nie może się ono odbyć bez krzemowo-węglikowego kamienia szlifierskiego.

 

 

Dzięki tej czynności wykonane przez nas wycięcia zyskają na czystości i precyzyjności. Później pozostaje już tylko umieścić podrzewacz na przygotowanej wcześniej terakotowej podstawce i postawić na niej gotową donicę. Oczywiście do góry nogami.

 

 

Uzyskana w ten sposób lampa na pewno będzie oryginalna, bez wątpienia nikt z sąsiadów nie będzie mógł się pochwalić posiadaniem takiej samej. Co więcej, umili ona chwile spędzone na patio, w ogrodzie, stwarzając błogi nastrój.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane