Zasada działania dalmierza laserowego PLR 50C Bosch opiera się na funkcjonalności oraz intuicyjnej obsłudze przyjaznej użytkownikowi. Przemawiają za tym liczne funkcje i udogodnienia, w które wyposażono urządzenie. Są to m.in. szeroki wachlarz pomiarów, dotykowy ekran z kolorowym wyświetlaczem oraz łącze Bluetooth dla przesyłania wyników.

Dla kogo?

PLR 50C Bosch jest dedykowany głównie amatorom majsterkowania. Sprawdzi się podczas odświeżania ścian, kiedy trzeba obliczyć ilość potrzebnej farby. Pozwoli dokonać odpowiednich pomiarów pokoju przed kupnem nowych mebli. Ułatwi pomiar przestrzeni między dwoma obiektami, jeśli chcemy postawić tam kolejny sprzęt. Cyfrowe urządzenie pomiarowe przyda się w każdym domu, gdzie wykonuje się prace remontowe i montażowe we własnym zakresie.

Polecamy również: Ranking najwyżej ocenianych dalmierzy laserowych dla majsterkowiczów


Co i jak zmierzymy?  

Dalmierz laserowy PLR 50C to cyfrowe narzędzie, które ułatwi pracę miłośnikom majsterkowania. Marka Bosch udowadnia także tym, którzy bronią się przed samodzielnym wykonywaniem drobnych prac remontowych i montażowych, że praca z pomocą odpowiedniego narzędzia może stać się przyjemna. Zasada działania PLR 50C jest prosta – wystarczy włączyć urządzenie za pomocą przycisku, a potem poszukać odpowiedniej funkcji pomiarowej za pomocą dotykowego ekranu. Dokonywanie pomiarów odbywa się z wykorzystaniem tego samego przycisku, który odpowiada za włączenie/wyłączenie cyfrowego urządzenia. PLR 50C Bosch pozwala na mierzenie odległości do 50m, pola powierzchni, kubatur, podwójnej wysokości, pomiaru ciągłego, podwójnego pośredniego pomiaru wysokości, kąta nachylenia. Ponadto pośredni pomiar pozwala na mierzenie wysokości/odległości z „przeszkodami”, którymi dla przykładu mogą być meble. Dalmierz laserowy PLR 50C może pełnić funkcję poziomicy, dlatego stabilne ustawienie domowych sprzętów nie sprawi już kłopotów. Wyniki można również dodawać i odejmować w zależności od potrzeby. Bosch zadbał o to, aby pomiary były precyzyjne, stąd urządzenie mierzy z dokładnością do 2mm.

Warto przeczytać: Jaki dalmierz dla majsterkowicza? Zobacz najnowsze dalmierze laserowe Bosch PLR 30C i PLR 50C

 

Innowacyjne rozwiązania

 Każdy pomiar dokonywany cyfrowym dalmierzem PLR 50C Bosch obrazuje ikonka wyświetlana na ekranie, która podpowiada, co mierzymy. W pamięci urządzenia zachowuje się automatycznie 10 pomiarów. Możemy je w każdej chwili usunąć, bądź przesłać na tablet lub smartfon z systemem operacyjnym Android i systemem iOS za pomocą bezprzewodowego łącza Bluetooth. Wystarczy pobrać darmową aplikację measure&go i włączyć Bluetooth. Aplikacja measure&go pozwala na tworzenie projektów, które można przesłać naszemu doradcy w sklepie budowlanym, aby ułatwić mu dobór odpowiedniej ilości materiałów potrzebnych do remontu.
Obsługa urządzenia Bosch jest intuicyjna. Kolorowy wyświetlacz i dotykowy ekran sprawiają wrażenie, jakbyśmy posługiwali się telefonem komórkowym. Cyfrowy dalmierz wyróżnia się długim czasem pracy, dzięki zasilaniu bateriami lub akumulatorami. Co ważne PLR 50C wyłącza się po 5 minutach nieużywania, co dodatkowo zwiększa oszczędność baterii.

 

Kompaktowy dalmierz laserowy

Dużym atutem cyfrowego dalmierza Bosch jest jego kompaktowa konstrukcja, która sprawia, że PLR 50C mieści się w kieszeni. To znacznie ułatwia pracę, kiedy musimy posługiwać się dodatkowymi narzędziami. PLR 50C Bosch można przechowywać w specjalnie zaprojektowanym futerale, który chroni urządzenie przed uszkodzeniem.


Podsumowanie

Praca z dalmierzem laserowym PLR 50C powinna przynieść satysfakcję nawet wymagającym użytkownikom. Składa się na to kilka czynników, które przemawiają za wysoką jakością sprzętu:

  • Duża liczba funkcji pomiarowych (odległość, wysokość, kąt nachylenia, pomiar pośredni, pomiar ciągły pole powierzchni, kubatur)
  • PLR50C z funkcją poziomicy dla precyzyjnego ustawiania sprzętów domowych
  • Dalmierz laserowy Bosch w roli kalkulatora (odejmowanie i dodawanie wyników)
  • Dotykowy ekran z kolorowym wyświetlaczem
  • Łącze Bluetooth dla przesyłania pomiarów na tablet i telefon z systemem Android za pomocą darmowej aplikacji measure&go
  • Dwie opcje zasilania: baterie lub akumulatory
  • 5-minutowe nieużytkowanie skutkujące wyłączeniem urządzenia dla oszczędności energii
  • Kompaktowa budowa PLR50C dla komfortowego użytkowania i przechowywania nawet w kieszeni
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane