Aby uchronić profesjonalistów pracujących na budowach przed długotrwałymi problemami zdrowotnymi będącymi następstwem wdychania pyłów firma DeWALT wprowadziła na rynek dwa systemy odpylające do szlifowania powierzchni: DWE46150 i DWE46170.

Kup w Narzedzia.pl
Odkurzacz ręczny DeWalt DCV517N
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
648,49

Zapewnienie czystego, wolnego od pyłu i bezpiecznego środowiska pracy było celem inżynierów DeWALT konstruujących systemy odpylające DWE46150 i DWE46170 z logo Perform&Protect. Zapewniają one maksymalny odciąg pyłów tworzących się podczas prac na budowie zbierając szkodliwe cząsteczki powstające podczas szlifowania powierzchni i ograniczając rozprzestrzenianie się kurzu.

Model DWE46150 przeznaczony jest do szlifierek kątowych o średnicy tarczy 115 mm i 125 mm oraz średnicy kołnierza 44 mm. Mocuje się go beznarzędziowo, za pomocą jednego zacisku na kołnierz szlifierki. Znajdująca się na przodzie systemu żółta osłona jest przesuwana umożliwiając szlifierce pracę w rogach i przy krawędziach obrabianej powierzchni.

Model DWE46170 pasuje do szlifierek kątowych o średnicy tarczy 180 mm. Zastosowany w nim beznarzędziowy system zaciskowy jest kompatybilny ze wszystkimi dużymi szlifierkami DeWALT. Elastyczny i trwały materiał, z którego wykonano narzędzie pozwala na dostosowanie ciśnienia na szlifierce do utrzymania kontaktu na powierzchni betonu bez pogorszenia trwałości zasysania. DeWALT poleca DWE46170 szczególnie do stosowania ze szlifierkami DWE4597 i DWE4557.

Oba systemy, DWE46150 i DWE46170, wyposażono w uniwersalne złącze AirLock pozwalające na szybkie, bezpieczne, obrotowe podłączenie węża doprowadzającego całej gamy urządzeń odsysających pył marki DeWALT. Dzięki temu, że AirLock blokuje wąż na narzędziu, nie ma potrzeby trzymania go w ręce.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane