Jeśli planujesz zakup imadeł do swojego warsztatu, takich, których mocowanie będzie naprawdę trwałe, pomyśl o tych produkowanych przez Wilton

Wybór odpowiedniego imadła to niezwykle ważne, ale i trudne zadanie. Każdy właściciel warsztatu będzie działał z tym urządzeniem niejeden raz, musi więc być w pełni usatysfakcjonowany jego działaniem. Wysoka jakość narzędzia nie może pozostawiać wątpliwości, dlatego nie warto kupować najtańszych urządzeń na rynku.

 

Wybierz imadło w sklepie narzedzia.pl

 

Na dłuższą metę może się to okazać nieopłacalne, ponieważ narzędzie trzeba będzie wielokrotnie zmieniać i, koniec końców, wydamy na nie tyle samo, lub nawet więcej, niż na jednorazowy zakup lepszego sprzętu. Na przykład takiego, jak Wilton.

 

 

Warto przyjrzeć się bliżej tej, nierozpoznawalnej jeszcze szeroko w Polsce, firmie. Powstała ona w 1937 roku, jej oddziały znajdują się już w siedemdziesięciu krajach, a korporacja zatrudnia 1700 pracowników. To wiodący na rynku północnoamerykańskim (firma pochodzi z USA) wytwórca i importer narzędzi do obróbki metalu i drewna.

 

Pierwsze imadła Wilton wyprodukował w 1941 roku i był to także pierwszy rodzaj narzędzia, który firma wprowadziła do sprzedaży. Z urządzeń Wilton korzystają przede wszystkim profesjonaliści w (nadal głównie) amerykańskich warsztatach, lakierniach.

 

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów imadeł tego wytwórcy, można więc bez problemu dostosować rozmiar, rodzaj imadła do indywidualnych potrzeb. I tak mamy imadła 100x100 mm, 125x125 mm, 150x150 mm.

 

Oczywiście, im większy rozmiar, tym większa waga narzędzia. Jednak wszystkie imadła Wilton ważą maksymalnie 20 kg, do ich montażu wystarczy więc jedna osoba. Co więcej, pewne udogodnienie stanowi również fakt, że ich konstrukcja jest zwarta i pozwala na zmianę pozycji sprzętu w dowolnym momencie.

 

Imadła Wilton posiadają specjalne podstawy, które są obrotowe o 360°. Gwarantuje to precyzję ustawienia pod dowolnym kątem. W standardowym wyposażeniu imadeł Wilton znajdują się stałe szczęki do mocowania prętów okrągłych. Co ważne, uszkodzenie szczęk nie powoduje jednocześnie uszkodzenia całego urządzenia. Można je wymienić w dowolnym czasie.

 

Solidna budowa jest tym, co kształtuje całą jakość i siłę imadeł Wilton. Ich konstrukcja jest niezwykle solidna, wykonana z wysokiej jakości odlewów żeliwnych, dzięki którym urządzenia będą długo żywotne, a wydajność ich pracy – niemała. Nie bez znaczenie jest także wygląd imadeł – te firmy Wilton będą się naprawdę dobrze prezentować w Twoim warsztacie.

 

Jak już wspomniano, masz do wyboru kilka rodzajów imadeł Wilton. Wybór głębokości cięcia, zasięg i zakres działania narzędzia – to wszystko zależy tylko od Ciebie. Na pewno, jeśli potrzebujesz dobrego, a wręcz niezawodnego urządzenia do warsztatu, wybór imadła Wilton będzie dobrym rozwiązaniem.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane