Nowy młot kombi TE56-ATC. Kontrolowana moc i uniwersalność zastosowań. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w młocie kombi TE56-ATC ustanawiają nowe standardy dla wydajności wiercenia i dłutowania w klasie maszyn 6-kilogramowych oraz zapewniają optymalne bezpieczeństwo pracy użytkownika. Kontrolowana moc i duża różnorodność zastosowań są podstawowymi cechami wyróżniającymi nowe młoty kombi Hilti.

Kup w Narzedzia.pl
Młotowiertarka Bosch GBH 2-26 DFR
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
838,99

Innowacyjny system zwiększający bezpieczeństwo użytkownika

Funkcją wyróżniającą TE56-ATC jest aktywny system kontroli momentu obrotowego ATC, tak dobrze sprawdzony w modelu od lat dostępnym na rynku - TE76-ATC. Elektronicznie sterowany system ATC uzupełnia działanie sprzęgła przeciążeniowego. Sensory wychwytują moment, w którym wiertło blokuje się w wierconym otworze, w wyniku czego jednostka kontrolna w ciągu sekundy odłącza sprzęgło magnetyczne od silnika. Silnik jest automatycznie wyłączany i w ten sposób zapobiega niekontrolowanemu obróceniu się maszyny wokół własnej osi. Wiercenie staje się znacznie bezpieczniejsze zwłaszcza, gdy pracuje się w niewygodnych warunkach.

Cechy Hitli, których nie można przeoczyć

Mocny 1100 W silnik, w jaki wyposażono TE56-ATC, został zaprojektowany specjalnie, aby zapewnić swobodę różnych zastosowań. Z TE56-ATC można wiercić w betonie wiertłami udarowymi o średnicy 12 – 40 mm, można wykonywać przepusty wiertłami do przebić optymalnie o średnicy 66 mm, czy też otwory pod puszki do 90 mm średnicy. Ale TE56-ATC radzi sobie równie świetnie z murem ceglanym. Dzięki nowej funkcji wiercenia bez udaru, istnieje możliwość stosowania wierteł diamentowych PCM do wykonywania otworów pod puszki oraz przepustów w zakresie między 42 – 87 mm. Dzięki 720 obortom na minutę (2-gi bieg) wiercenie staje się jeszcze szybsze i skuteczniejsze. Nie zapominajmy też o dłutowaniu, przy tej mocy młota prace korekcyjne i wykończeniowe związane z podkuwaniem przebiegają niezwykle sprawnie.
Bezpieczeństwo i wygoda młotów Hilti

  W nowym młocie zastosowano dużo praktycznych rozwiązań, które ułatwiają obsługę maszyny i usprawniają pracę. Duży, wygodny w obsłudze włącznik, bezstopniowo i precyzyjnie regulujący obroty wrzeciona, prosty przełącznik wyboru funkcji, przycisk blokady włącznika w trakcie długotrwałego dłutowania, wskaźnik serwisowy czy 2-stopniowy przełącznik wyboru mocy pracy (100% / 50%) to główne cechy, na które trzeba zwrócić uwagę. W nowym młocie zastosowano uchwyt do uniwersalnych narzędzi standardu TE-Y (SDS-max, 18 mm) idealnych do intensywnych prac wiercąco-kujących.

 

Młot TE56-ATC jest również dostępny w wersji podstawowej bez funkcji wiercenia bez udaru oraz bez systemu ATC (TE56).
Zarówno TE56-ATC jak i TE56 są szczególnie polecane jako podstawowe narzędzie pracy w branżach elektrycznych i instalacyjnych.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane