Istotny wpływ na efektywną, dokładną i komfortową pracę ma odpowiedni sprzęt. Profesjonalista prowadzący długotrwałe działania zapewne zwróci uwagę na system antywibracyjny, który pozwoli mu pracować bez efektu zmęczenia.

Każdy stolarz czy cieśla trudniący się obróbką drewna przy długotrwałym szlifowaniu odczuwa nieprzyjemne mrowienie. Jest to skutek wibracji przenoszonych na użytkownika. Pojawiły się jednak na rynku szlifierki do drewna, które znacznie ograniczające drgania powstające podczas pracy, chroniąc w ten sposób zdrowie operatora. Istnieją nawet dyrektywy unijne. Określają one, że podczas pracy szlifierką, która generuje wibracje o wartości wyższej niż 2,5m/s2, należy robić przerwy. Zatem zastanawiając się nad zakupem szlifierki oscylacyjnej bądź mimośrodowej należy zwrócić szczególna uwagę na ten oto parametr.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom profesjonalistów firma Bosch postanowiła stworzyć sprzęt zapewniający komfort i bezpieczeństwo pracy. Tak oto powstały szlifierki spełniające rygorystyczne nomy określone przez Unię Europejską – szlifierka oscylacyjna GSS 230/280 AVE Professional oraz szlifierka mimośrodowa GEX 125-150 AVE. Szlifierki Bosch posiadają opatentowany system antywibracyjny. Jego zasadniczym elementem jest elastyczne połączenie obudowy silnika z elementem wytwarzającym wibracje. Korpus jednostek napędowych GSS 230/280 AVE Professional i GEX 125-150 AVE z umieszczonymi na obudowie uchwytami nie są już na sztywno przytwierdzone do stopy szlifierskiej, przez co na dłonie użytkownika przenoszona jest znacznie mniejsza ilość drgań. Dodatkowym elementem, który zapewnia jeszcze większą ochronę jest okładzina soft grip pokrywająca wszelkie elementy chwytne. Odpowiadają one nie tylko za pewne trzymanie szlifierek Bosch w trakcie pracy, ale również ograniczają drgania przenoszone na operatora.

Należy zaznaczyć, iż szlifierka oscylacyjna GSS 230/280 AVE Professional oraz szlifierka mimośrodowa GEX 125-150 AVE są jednymi z niewielu profesjonalnych elektronarzędzi na rynku, w których zredukowano wibracje do poziomu 2,5m/s2. Co oznacza, że szlifierkami do drewna Bosch można pracować bez przerwy, zachowując troskę o zdrowie operatora.

Szlifierka oscylacyjna Bosch GSS AVE występuje w 2 wersjach: model 230  wyposażono w silnik o mocy 300W i stopę szlifierską o wymiarach 182x92mm, a w modelu 280 – silnik o mocy 350W i stopie 226x114mm. Obie szlifierki gwarantują oscylację w granicach 22000obr./min, regulowaną pokrętłem od 16000obr./min.

Ponadto szlifierki mimośrodowe mają unowocześniony system mocowania papieru ściernego. Papier cięty z rolki blokuje się za pomocą 2 zacisków mimośrodowych. Stosując firmowe ścienice wystarczy przyczepić je za pomocą rzepów. Stopy posiadają na całym obwodzie otwory, które są w rzeczywistości zakończeniami kanałów do odsysania pyłu powstającego podczas pracy. Cały urobek trafia do specjalnego pojemnika z filtrem lub jest usuwany za pomocą zewnętrznego urządzenia odsysającego pył, np. odkurzacz przemysłowy.

Przyjrzyjmy się bliżej szlifierce  mimośrodowej Bosch GEX AVE z silnikiem o mocy 400W. Szlifierka ta osiąga maksymalną prędkość obrotową 12000obr./min, co daje oscylację 24000obr./min. GEX AVE posiada szereg udogodnień – w układzie napędowym zastosowano system elektronicznej stabilizacji obrotów pod zmiennym obciążeniem, a także płynną zmianę maksymalnej prędkości obrotowej za pomocą ergonomicznego pokrętła. Zapewnia to możliwość optymalnego dobrania parametrów pracy szlifierki do rodzaju obrabianego materiału. Dla maksymalnego bezpieczeństwa pracy szlifierka posiada elektryczny hamulec, który zatrzymuje tarczę szlifierską natychmiast po odcięciu zasilania.

Szlifierka GEX jest dostępna w zestawie z dwiema stopami szlifierskimi o wymiarach 125 i 150mm. Operator może je wymienić bez większych problemów i dostosować powierzchnię szlifierską do rodzaju obrabianego materiału, miejsca i warunków pracy (np. miejsca trudno dostępne), a także sposobu obróbki – zgrubna, precyzyjna.

Szlifierki do drewna Bosch GSS 230/280 AVE Professional oraz GEX 125-150 AVE z innowacyjnym systemem antywibracyjnym spełnią oczekiwania profesjonalnych użytkowników. Zapewnią im absolutny komfort i bezpieczeństwo pracy.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane