Pierwsza na świecie, profesjonalna wiertarka udarowa z wbudowanym systemem odsysania pyłu .Dzięki niej mamy możliwość prowadzenia prac wykończeniowych w wewnątrz budynków bez powstawania nadmiernego kurzu.

Pracownicy takich branż, jak wykańczanie wnętrz, montaż, instalacje sanitarne, grzewcze, klimatyzacyjne i wentylacyjne oraz instalacje elektryczne, codziennie muszą sprostać wysokim wymaganiom odnośnie jakości, szybkości i czystości. Pył powstający w trakcie wiercenia jest uciążliwy i wymaga dodatkowego czasu poświęconego na sprzątanie – oprócz tego w pomieszczeniach szpitalnych czy laboratoryjnych oraz w wykończonych biurach lub mieszkaniach należy ze względów higienicznych zapobiegać emisji pyłu.

 

W tych i podobnych sytuacjach Bosch ma rozwiązanie: wyróżnioną nagrodami Plus X Award za wysoką jakość i komfort obsługi wiertarkę udarową GSB 19-2 REA Professional! Urządzenie umożliwia odsysanie pyłu bezpośrednio w miejscu jego powstawania: tuż przy wierconym otworze!

Test praktyczny wykonany podczas realizacji projektu mieszkaniowegoW dzielnicy Berlin Kreuzberg wybudowano 13 luksusowych apartamentów na dachu zabytkowego zbiornika gazu z roku 1874 . W kompleksie mieszkaniowym o nazwie „Speicherwerk“, który oferuje mieszkańcom spektakularny widok na miasto, znajduje się także ekskluzywny loft, w którego wykańczaniu brał udział zakład stolarski „Klaus Brücher GmbH“.

„Bielone wapnem, szczotkowane i olejowane – oto nowy trend wykańczania drzwi imitujących wyglądem dębinę“, opowiada o zamówieniu mistrz stolarski Klaus Brücher. W niektórych pomieszczeniach lakier na parkiecie jeszcze nie wysechł całkowicie, co zmuszało nas do wyjątkowej ostrożności. Podczas wierceń, które należało wykonać w otworze drzwiowym w celu zamontowania elementów systemu przeciwpożarowego, ogromne znaczenie ma bezpyłowa praca. Jednak dzięki wiertarce GSB 19-2 REA Professional firmy Bosch także to zadanie nie wiąże się z żadnymi przeszkodami – Klaus Brücher: „Aby wiercić bezpyłowo w betonie potrzebuję pomocnika albo muszę sam trzymać zewnętrzne urządzenie odsysające pył. Ale gdy się stoi na drabinie, takie manewry są bardzo uciążliwe, a nawet niebezpieczne.“

„Bezpyłowa praca to ogromna zaleta, szczególnie w branży wykańczania wnętrz“, wyjaśnia mistrz stolarski wiercąc kolejny otwór nad swoją głową. Przy tym zadaniu wiertarka udarowa GSB 19-2 REA Professional potwierdza swoją wyjątkowość. Klaus Brücher od razu zauważa, że system odsysa pył w miejscu jego powstawania: tuż przy otworze. „Odessanie pyłu z wierconego otworu pozwala też na oszczędność czasu, w przeciwnym razie wiertło może zaklinować się w betonie, co powoduje irytującą przerwę w pracy.“
Wydajna, kompaktowa, ergonomiczna Bardzo dużą moc ssania gwarantuje podwójny wentylator, który równocześnie chłodzi silnik.

System mikrofiltracji firmy Bosch gromadzi pył szlifierski, zatrzymując nawet najdrobniejsze cząsteczki pyłu. Zawór filtracyjny zapobiega wydostawaniu się pyłu podczas transportu lub opróżniania pojemnika, a praktyczne okienko umożliwia ocenę stopnia napełnienia pojemnika. Pojemnik z pyłem i moduł odsysający można w łatwy sposób zdemontować. Oto zalety, które przekonują użytkowników. Jednak poza nagrodzonym komfortem obsługi Klausowi Brücherowi imponuje głównie zwarta konstrukcja i ergonomia urządzenia: „Wiertarka doskonale leży w dłoni i jest bardzo efektywna.“

To nie przypadek! Szybkie tempo pracy zapewnia modelowi GSB 19-2 REA Professional silnik o mocy 900 W oraz duża liczba udarów 17.000 do 51.000 na minutę. Innowacyjna rękojeść dodatkowa, którą można łatwo ustawić w 12 różnych położeniach, stanowi dodatkowy element ochrony użytkownika, także przy bardzo wymagających zastosowaniach. Podwójne zabezpieczenie gwarantuje, że rękojeść nie przesuwa się w trakcie pracy.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane