Nareszcie! Za oknem piękna pogoda, pora wystawić grill i wziąć się za grillowanie. W jakie urządzenia i akcesoria warto się zaopatrzyć, żeby nie stracić przy tej okazji mnóstwa nerwów?

Kup w Narzedzia.pl

Jeśli właśnie niepokoisz się, że Twoje poszukiwania odpowiedniego grilla, którego użytkowanie umili letnie wieczory na działce spełzną na niczym, obawiasz się niepotrzebnie. Na rynku znajduje się szeroka oferta sprzętów do grillowania, łącznie z akcesoriami. Dzięki temu można wybierać spośród różnego rodzaju urządzeń wysokiej jakości.

 

Wybierz grill w sklepie narzedzia.pl

 

Grill z pokrywą – praktyczny i skuteczny

Właściciele urządzeń z pokrywą szybciej przygotują swoje ulubione dania niż ci, którzy posiadają grille pokrywy pozbawione. Co więcej, mięso usmażone pod przykryciem jest bardziej soczyste. Dzięki umieszczonym w dnie sprzętu otworom powietrze przedostaje się do grilla i przepływa przez niego równomiernie, dostarczając żarowi świeżego tlenu.

 

 

Tak jest w przypadku grilla kulistego Landmann o średnicy 46 cm. Do niewątpliwych atutów urządzenia należy fakt, że wykonano go z emaliowanej blachy stalowej, odpornej na wysokie temperatury. Grill posiada solidną konstrukcję i nienagrzewające się uchwyty, dzięki czemu można być spokojnym o jego długą żywotność, a przede wszystkim – o własne bezpieczeństwo. Ruszt grilla wyprodukowano ze stali chromowanej, dostępny jest również dodatkowy ruszt węglowy. Dzięki możliwości nadzorowania przepływu powietrza osoba, która przyrządza potrawy ma pełną kontrolę nad przebiegającym procesem. Grillowanie wymaga użycia całego mnóstwa talerzy, sztućców, akcesoriów. Dlatego też grill kulisty Landmann wyposażono w aż trzy praktyczne półki, które rozwiązują problem z szukaniem miejsca na położenie wszystkich niezbędnych sprzętów.

 

Grill żeliwny – przede wszystkim solidność

To urządzenia o solidniejszej konstrukcji niż poprzednio omawiane. Dzięki wykonaniu z żeliwa długo trzymają ciepło, nie ma żadnej możliwości, by pod wpływem ciepła straciły swój kształt. Przyrządzona na nich potrawa zostanie usmażona równomiernie, jak na prostokątnym grillu ogrodowym Landmann. Rozstawiany na czterech nóżkach, stabilnie trzyma się podłoża. Podobnie jak w przypadku grilla z pokrywą, i ten posiada ruszt ze stali chromowanej. Producenci wyposażyli go również w praktyczną miskę tłuszczową. Nie zapomniano także o tym, jak dużą przeszkodą w swobodnym i udanym grillowaniu jest panoszący się wszędzie dym. Dlatego palenisko prostokątnego grilla ogrodowego Landmann można ustawić w pionie, by przeszkadzający dym ograniczyć. Warto dodać, że grille żeliwne wyróżniają się wytrzymałą konstrukcją, ale ta konstrukcja najczęściej niemało waży. Transport tych urządzeń nie należy więc do najłatwiejszych.

 

 

Grill blaszany – proste rozwiązania są najlepsze?

Grille blaszane należą do najczęściej przez Polaków kupowanych. Nic dziwnego, są dostępne w atrakcyjnych cenach i bardzo użyteczne. Gdy jednak tę użyteczność stracą, można się ich pozbyć z mniejszym bólem serca niż w przypadku droższego urządzenia. Sprzęty te, jak grill blaszany Landmann są bardzo lekkie. Ani ich transport, ani przechowywanie nie stanowią problemu, bo oprócz małej wagi wyróżniają się także kompaktową konstrukcją. Dlatego też grill blaszany Landmann idealnie sprawdzi się podczas grillowania na działce, na pikniku. Gdy pogoda nagle ze słonecznej zmieni się w deszczową wystarczy dosłownie chwila, by przenieść sprzęt pod zadaszone miejsce. Zwłaszcza że grill posiada koła. Urządzenie wykonano ze stali odpornej na wysokie temperatury, wyposażono je w 3 praktyczne półki. Ruszt w grillu Landmann można regulować na czterech wysokościach, co znacznie ułatwia i przyśpiesza działania.

 

 

Jak widać, możliwości wyboru grilla jest wiele. Jednak gdy już się w niego zaopatrzymy, warto dobrać odpowiednie akcesoria, które pomogą w bezproblemowym użytkowaniu sprzętu.

 

Czas rozpalić grilla

A rozpalenie to ułatwi podpałka do grilla lub kominka Landmann. Wyprodukowana z płyty pilśniowej nasączonej gazem parafinowym i częściowo pokryta masą zapałczaną działa wyjątkowo skutecznie. Zaopatrując się w jedno opakowanie zyskasz 12 kostek z draską. Warto pamiętać, by kupować produkt wyłącznie z przeznaczeniem do grilla, ponieważ tylko taki nie zatruje nam jedzenia szkodliwymi związkami. Innym ciekawym rozwiązaniem jest ręczna dmuchawka Landmann wykonana z tworzywa sztucznego, sprawnie rozpalająca grill.

 

 

Sztućce? Koniecznie!

Bez sztućców żadne grillowanie nie dojdzie do skutku. Dostępne są one w różnych zestawach, składających się najczęściej z łopatki, szczypców, widelca, jak w przypadku kompletu sztućców z uchwytem drewnianym Landmann. Akcesoria powinny być chromowane i odpowiedniej długości – takiej, by wygodnie się je nam trzymało i żebyśmy nie byli zmuszeni manewrować nimi tuż nad ogniem. Grillowanie ma być wygodne, nie utrudniajmy go więc sobie zakupem sztućców tak ciężkich, że zmęczymy się długo nimi operując.

 

 

Na koniec - zadbaj o czystość grilla

Najlepiej za pomocą sprayu do czyszczenia kominka i grilla Itamati. Pozwoli Ci on usunąć zapieczony tłuszcz i zadymienia. Nie oprą mu się nawet długotrwałe zabrudzenia, spalone plamy czy sadza z cegieł, czarne osady z palenisk - zostaną rozpuszczone. Preparat Itamati jest bardzo wydajny i praktyczny – w opakowaniu z atomizerem. Swoje zastosowanie znajduje w przypadku szyb kominkowych, pieców konwekcyjnych, blach piekarniczych, rożna oraz, oczywiście, grilla. Gdy spryskasz sprayem Itamati zabrudzoną powierzchnię, odczekaj 5-10 minut do czasu aż zabrudzenia się rozpuszczą. Następnie spłucz powierzchnię wodą lub zbierz pozostałości papierowym ręcznikiem. Jeśli czyścisz powierzchnie aluminiowe, nie dopuszczaj do ich dłuższego kontaktu z preparatem.

 

 

Tak przygotowani, możemy śmiało rozpoczynać grillowanie!

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz