Gilotyny do paneli podłogowych – sprawdź, jaką kupić

kategoria: Pod lupą Komentarze Data publikacji: 2022-04-19

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Dzięki dobrej gilotynie do paneli położysz podłogę w nowym mieszkaniu szybko, bezpyłowo i bez hałasu. Jak gilotyna działa i czy warto w nią zainwestować?

Kup w Narzedzia.pl
Gilotyna do cięcia wykładzin Yato YT-37325
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
166,99 zł
Gilotyna do paneli Wolfcraft VLC 800
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
358 zł
Gilotyna do paneli laminowanych Wolfcraft LC600
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
219 zł
Gilotyna do paneli Wolfcraft VLC 1000
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
962 zł
Gilotyna do cięcia paneli Yato YT-37301
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
197,99 zł
Dociągacz desek i paneli Yato YT-37317
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
108,99 zł

Jakie akcesoria do układania paneli podłogowych?

Kładzenie paneli podłogowych przebiegnie sprawnie dzięki wyposażeniu się w kilka narzędzi. Samo układanie jest w gruncie rzeczy banalnie proste. Największą trudnością, jaką można napotkać podczas tego zadania, to docinanie paneli. Warto więc wyposażyć się w gilotynę do paneli, która zapewnia najbardziej “czystą” robotę przy przycinaniu. Można sobie poradzić z docinaniem paneli za pomocą wyrzynarki, piły tarczowej, czy szlifierki, ale wówczas trzeba liczyć się z większym bałaganem i unoszącym się pyłem, co jest niewskazane np. w świeżo pomalowanym pomieszczeniu. Gilotyna do paneli będzie w takich warunkach najbezpieczniejsza w użytku.

Gilotyna do paneli

Inne przydatne akcesoria do przycinania paneli to miara, kątownik, ołówek. Do dobijania paneli potrzebny jest młotek klasyczny lub gumowy i klocek drewniany albo specjalnie stworzone do tego celu urządzenie – dociągacz paneli. Nożyk przyda się do przycinania podkładu izolacyjnego pod panelami. Warto zaopatrzyć się również w kliny dystansowe, dzięki którym zostanie zachowana równa szczelina dylatacyjna (podczas układania paneli powinno się zachować dylatację; w zależności od wielkości pomieszczenia szczelina powinna być szeroka na ok. 10-20 mm).

Jak działają gilotyny do paneli?

To urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze, nie potrzebuje zasilania, a korzystanie z niego nie wymaga dużej siły. Na przycinanym panelu należy zaznaczyć ołówkiem prostą linię wyznaczoną od kątownika, następnie położyć go na gilotynie do paneli i pociągnąć w dół dźwignię, która przetnie panel pod kątem 90 stopni. Gilotyna działa szybko i precyzyjnie. Przecina panel idealnie równo, nie pozostawiając poszarpanych krawędzi. Jej używanie nie powoduje też bałaganu i zapylenia pomieszczenia, a co najważniejsze – działa prawie bezgłośnie.

Gilotyna do paneli

W porównaniu do hałasu, jaki emitują piły czy wyrzynarki, gilotyna do paneli pod tym kątem jest zdecydowanie najbardziej komfortowym urządzeniem. Większość modeli posiada antypoślizgowe stopki, gwarantujące stabilność. Do wad tego urządzenia można zaliczyć to, że gilotyna do paneli nie przetnie ich wzdłuż, dlatego warto mieć dodatkowo wyrzynarkę lub piłę.

Gilotyna do paneli – kiedy warto kupić?

Zakup gilotyny jest dobrym pomysłem, jeżeli wymieniamy lub kładziemy podłogę w całym domu, czy mieszkaniu. O ile do położenia paneli w jednym pomieszczeniu wiele osób może mieć opory przed inwestycją, to w przypadku kilkuset metrów kwadratowych powierzchni gilotyna do paneli maksymalnie przyspieszy pracę i uczyni ją bardziej efektywną. W naszym asortymencie znajdują się dobre sprzęty marki Wolfcraft – bardzo cenionego producenta narzędzi ręcznych, w przystępnej cenie ok. 200 zł. Natomiast profesjonaliści i osoby zajmujące się zawodowo pracami wykończeniowo-remontowymi, koniecznie powinni mieć na wyposażeniu świetnej jakości gilotynę do paneli. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na to, czy dany model jest przeznaczony do cięcia wszystkich rodzajów paneli laminowanych, także tych z izolacją akustyczną.

Jeżeli zależy nam na sprawnym i szybkim położeniu paneli, zakup gilotyny będzie zdecydowanie dobrym wyborem. Warto zaznaczyć, że gilotyna do paneli to urządzenie bezpieczne w obsłudze, a jego cena nie jest wygórowana. Poza tym jest niewielka i dość lekka, więc transport lub przenoszenie jej nie sprawiają większego problemu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą narzedzia.pl, która obejmuje gilotyny marek takich jak: Wolfcraft, Yato, Dedra, Vorel.

Gilotyna do paneli

Dodaj komentarz
* Pola wymagane