Młoty udarowy GBH 2-28 DFV Professional i GBH 2-28 DV Professional to, w zamyśle ich producentów, utwierdzenie pozycji Boscha w klasie młotów 2 kg

Jeszcze silniejsze

Młot udarowo-obrotowy GBH 2-28 DFV Professional, wraz z młotem GBH 2-28 DV Professional, to pierwsze na świecie narzędzia SDS-plus z aktywnym systemem tłumienia drgań, obniżające poziom wibracji o prawie 30%. Zastąpiły one modele GBH 2-26 DFR i DRE Professional. Oferują o 50 W wyższą moc i o 20% większą energię udaru w porównaniu do swoich poprzedników, dzięki czemu utrzymują one pozycję najbardziej efektywnych narzędzi w tej klasie. Dodatkowo aktywny system tłumienia drgań, zastosowany po raz pierwszy w modelach młotów udarowo-obrotowych z uchwytami SDS-plus, umożliwia obniżenie emisji wibracji o prawie 30% (z 15 m/s2 do 11 m/s2). System niwelujący drgania, powstające wskutek działania mechanizmu udarowego, umieszczono w obudowie przekładni. Zgodnie z przepisami europejskimi, profesjonaliści mogą dzięki temu pracować w ciągu roboczego dnia pracy prawie dwa razy dłużej niż dotychczas.

 

Za sprawą energii udaru wynoszącej 3,2 J urządzenia oferują największą wydajność wiercenia i dłutowania w swojej klasie. Pozwolą one fachowcom szybko i łatwo uporać się z takimi zadaniami, jak wykuwanie szczelin czy wiercenia seryjne, które są konieczne np. przy montażu kabli lub elementów elewacyjnych.

 

Obydwa nowe młoty są wyposażone w wiele sprawdzonych funkcji, takich jak płynna regulacja prędkości obrotowej umożliwiająca czyste nawiercanie otworów, obrotowy szczotkotrzymacz zapewniający taką samą moc urządzenia przy obrotach w prawo i lewo, blokada obrotów w trybie dłutowania, kulowe mocowanie przewodu zapobiegające zerwaniu kabla oraz uchwyt narzędziowy SDS-plus. Użytkownicy mogą wybrać model z wymiennym uchwytem wiertarskim (DFV) oraz ze stałym uchwytem wiertarskim (DV).

 

Co je wyróżnia

Młoty GBH 2-28 DFV Professional i GBH 2-28 DV Professional mają o 25% dłuższą żywotność niż inne mloty udarowo-obrotowe tej klasy, są również od nich bardziej ergonomiczne. O 27% jest natomiast niższy niż w poprzednich modelach poziom drgań, a wszystko to dzięki aktywnemu systemowi tłumienia drgań. Wymienny uchwyt wiertarski umożliwia szybką wymianę osprzętu, np. wiertła SDS-plus na wiertła cylindryczne do wiercenia bez udaru w drewnie i metalu. Dłutowanie jest możliwe dzięki blokadzie obrotów, a tulejka kulkowa zapobiega zerwaniu kabla. Obrotowy szczotkotrzymacz gwarantuje taką samą moc przy obrotach w prawo i w lewo, obroty w prawo/lewo umożliwiają wyjęcie zakleszczonego wiertła. Dzięki sprzęgłu przeciążeniowemu zarówno człowiek, jak i młoty GBH 2-28 DFV Professional i GBH 2-28 DV Professional są chronieni, a płynna regulacja prędkości obrotowej umożliwia czyste nawiercanie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane