Młot udarowo-obrotowy firmy Bosch wyróżnia się o 25% większą mocą, energią udarową i żywotnością w porównaniu z poprzednią generacją narzędzi do wierceń seryjnych. Możliwość blokady obrotów zastosowana w GBH 2-24 Professional powoduje, że jest to uniwersalne narzędzie sprawdzające się podczas wszystkich prac wykończeniowych i instalacyjnych. O jego zaletach przekonał się niedawno pan Bartłomiej Karczewski z firmy Efficom.

Kup w Narzedzia.pl

GBH 2-24 Professional z łatwością sprosta takim zadaniom jak: wiercenie otworów pod kołki, wycięć pod puszki i dłutowanie szczelin pod przewody sanitarne i elektryczne. Fot. BoschNowa generacja młotów udarowo-obrotowych, do której zaliczają się modele GBH 2-24 DF Professional i GBH 2-24 D Professional, zastąpi specjalistyczne narzędzie do wierceń seryjnych o oznaczeniu GBH 2-23 RE Professional. Nowe młoty, oprócz większej mocy (790 W), są szybsze (energia udarowa 2,7 J) i jeszcze bardziej wytrzymałe od swoich poprzedników – każde z urządzeń będzie w stanie wywiercić średnio 75 000 otworów, co plasuje je w czołówce młotów w klasie 2 kg. W obu modelach wprowadzona została także nowa funkcja – blokada obrotów w trybie dłutowania, która rozszerza spektrum ich zastosowań i zwiększa wszechstronność.

Młoty GBH 2-24 Professional z łatwością sprostają takim zadaniom jak: wiercenie otworów pod kołki, wycięć pod puszki i dłutowanie szczelin pod przewody sanitarne oraz elektryczne. Przekonał się o tym Bartłomiej Karczewski z firmy Efficom. Na co dzień zajmujemy się instalacjami niskonapięciowymi, montażem okablowania strukturalnego, centrali telefonicznych i alarmowych. Z kuciem bruzd pod kable nowy młot Boscha poradził sobie świetnie. Co więcej, sprawdził się także podczas wiercenia w granicie, cegle silikatowej i zwykłej oraz w betonie – także tym zbrojonym – przyznaje Pan Bartłomiej. Naszego testera zaskoczyła przede wszystkim wydajność GBH 2-24 Professional. Granit o grubości 20 cm przewierciłem w minutę! – dodaje fachowiec.

Uniwersalność i sprawdzona technologia
Oprócz nowych rozwiązań obydwa modele młotów posiadają także sprawdzone funkcje, takie jak płynna regulacja prędkości obrotowej, która umożliwia czyste nawiercanie, obrotowy szczotkotrzymacz zapewniający jednakową moc przy obrotach narzędzia w prawą i lewą stronę, wyłącznik przeciążeniowy chroniący użytkownika i narzędzie, tulejka kabla zapobiegająca jego zerwaniu oraz uchwyt narzędziowy SDS-plus. Wiele cech nowego młota może podobać się użytkownikom. Na mnie dobre wrażenie zrobił zintegrowany ogranicznik głębokości, wymienny uchwyt do wierteł cylindrycznych i pojemna skrzynia narzędziowa. Jestem również pod wrażeniem bardzo dużej mocy silnika i siły udaru, pomimo których praca urządzeniem jest płynna, a poziom wibracji niski. Myślę, że osoby, używające na co dzień tego typu młotów, będą zadowolone z wyboru GBH 2-24 Professional – podsumowuje Bartłomiej Karczewski.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane