Nowy młot udarowo-obrotowy niemieckiego Boscha GBH 18 V-EC to narzędzie akumulatorowe, które może pochwalić się energią udaru 1,7 J i aż 12 kilogramami ubytku na godzinę w trybie dłutowania. Wszystko to przy „ciężarze” 2,6 kg

Innowacyjne rozwiązania

Czemu GBH 18 V-EC zawdzięcza swoją godną podziwu wydajność i tak korzystny stosunek mocy do masy? Na czym polega jego przewaga nad poprzednikiem – GBH 18 V-LI? Można stwierdzić, że wszystko dzięki zastosowaniu silnika komutowanego elektronicznie Bosch EC (skrót pochodzi od angielskiej nazwy Electronically Commutated). Jego głównym atutem, dzięki któremu przewyższa sprzęty typu DC, jest sprawność, dochodząca do aż 80 procent. W przypadku silników konwencjonalnych ten wskaźnik wynosi zaledwie 60-70 procent. Nie zapominajmy także o innowacyjnej konstrukcji akumulatorowego młota udarowo-obrotowego GBH 18 V-EC.

Nowość stanowi brak elementów, które tak często powodują straty energii i drgania – szczotek węglowych. Niemałe zniszczenia powodować może również wszędobylski pył – i o tym pomyśleli twórcy z Boscha – bowiem narzędzie przed wnikaniem pyłu zabezpieczono. Co więcej, i to jego kolejny atut, jest ono w całości bezobsługowe. Odporność na przeciążenia, trwałość oraz lekkość – to następne zalety GBH 18 V-CE, gwarantujące efektywną pracę nawet z narzędziem trzymanym nad głową. Przy jego produkcji pamiętano o wygodzie użytkowania – młot udarowo-obrotowy posiada wymienną rączkę oraz miękki uchwyt, znacznie ułatwiający trzymanie urządzenia.

 

 

Wytrzymałość…

Dla wielu sprzętów nie lada wyzwanie stanowi działanie w miejscach o utrudnionym dostępie, ale dzięki zintegrowanemu oświetleniu LED GBH 18 V-CE do nich nie należy. Jest za to praktyczny – ma wskaźnik naładowania baterii, prosty i czytelny. Ponadto, ten młot udarowo-obrotowy to narzędzie, które nigdy się nie poddaje – wytrzyma nawet upadek z wysokości 2 metrów na beton, co więcej – będzie działać z taką samą sprawnością, jak wcześniej. Dlatego doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach na budowie, w rękach elektryków, wykonawców suchej zabudowy czy też instalatorów systemów sanitarnych. Jaki jest zakres zastosowania GBH 18 V-CE? To otwory o średnicy 4-10 mm wiercone w betonie, a maksymalna średnica wiercenia w stali/drewnie – 13/20 mm.

 

Sprawdź ofertę młotów udarowo-obrotowych w sklepie narzedzia.pl

 

 

… i maksymalna żywotność

Młot udarowo-obrotowy eksploatować można przez długi czas, a to dzięki systemowi elektronicznej ochrony ogniw – ECP (od angielskiego Electronic Cell Protection) zastosowanym w akumulatorze litowo-jonowym. W ten sposób jest on również chroniony przed przegrzaniem, przeciążeniem a nawet – całkowitym rozładowaniem ogniw. Co ważne dla niejednego użytkownika GBH 18 V-EC, w jego wyposażeniu znajdzie on 30-minutową ładowarkę. W niej właśnie zainstalowano system Hyper Charge, który sprawia, że akumulatory, po upływie połowy czasu, są naładowane w 75 procentach. Warto dodać, że owe akumulatory nie mają ani efektu pamięci, ani samorozładowania, dlatego są gotowe do pracy w dosłownie każdym momencie, nawet po miesiącach nieużytkowania. Nic więc dziwnego, że młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-EC potrafi na jednym ładowaniu akumulatora wykonać 115 otworów 6x40 mm w betonie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane