Szukasz frezarki górnowrzecionowej i nie wiesz, jaką wybrać? Poznaj bezstronną opinię o frezarce Skil 1840 AD. Oddaliśmy frezarkę górnowrzecionową w ręce użytkowników i zapytaliśmy, jak im się pracowało.

Intuicyjna obsługa i precyzyjna regulacja głębokości frezowania zapewniają optymalną kontrolę

Testowana frezarka ma wysoką jakość wykonania. Pod względem ergonomii stoi na najwyższym poziomie. Dwa kuliste uchwyty umieszczone po obu stronach obudowy zapewniają pewne prowadzenie frezarki, a zintegrowany w jednym włącznik spustowy umożliwia uruchamianie i wyłączanie frezarki bez konieczności odrywania dłoni o narzędzia, a także regulację prędkości, dzięki pokrętłu umieszczonemu w  drugim uchwycie. Na tym nie koniec, uchwyty można dowolnie regulować. Stopień pochylenia ustawia się za pomocą przycisków przy rękojeści. Frezarka górnowrzecionwa Skil klasyczną kolumnową konstrukcję i standardowy uchwyt narzędziowy, tj. tuleję zaciskową 12 mm. Zastosowano w nim duży przycisk blokady wrzeciona, co ułatwia wymianę osprzętu – do wymiany frezu już nie trzeba „ gimnastykować się”, żeby znaleźć przycisk ukryty gdzieś głęboko pod obudową maszyny.

Przeczytaj też: Frezarki górnowrzecionowe - praktyczny poradnik

 

Dodatkowe plusy

Jednym z najważniejszych elementów  każdej frezarki, które wpływają na funkcjonalność są: kolumny i stopa. Kolumny umożliwiają dokładne regulowanie głębokość frezowania, pozwalając podnosić i opuszczać korpus frezarki. Odpowiednią pozycję blokuje się za pomocą śruby zaciskowej. Ponadto, elementem pozwalającym ustawić dokładnie głębokość frezowania jest rewolwerowy ogranicznik, pozwala przyspieszyć czynność ustawienia głębokości frezowania.  Do precyzyjnego ustawienia głębokości frezowania służy śruba oporowa z pokrętłem z podziałką o rozdzielczości 1 mm. Stopa frezarki Skil jest wykonana z lekkiego aluminium. Została przygotowana do obsługi prowadnicy równoległej, która pomoże realizować precyzyjną obróbkę wzdłuż istniejącej krawędzi elementu (znajduje się w wyposażeniu). Dzięki temu można precyzyjnie obrabiać element wzdłuż istniejącej krawędzi. Dużym udogodnieniem jest dodatkowa przezroczysta przystawka antykurzowej. Zapobiega ona przedostawaniu się urobku na „przedpole” pracy – gwarantuje doskonałą widoczność linii prowadzenia frezarki. Frezarka posiada dodatkowo specjalne zintegrowane przyłącze do odkurzacza, które pozwala na podłączenie większości odkurzaczy o standardowych wymiarach węża. Zewnętrzne odsysanie to gwarancja czystej i precyzyjnej pracy.

Sprawdź ofertę frezarek górnowrzecionowych w sklepie narzedzia.pl


Do jakiej pracy?

Podczas testów frezarki Skil przeprowadziliśmy wiele rodzajów frezowań: krawędzi, wpustów, wręgów, w tym też frezowanie kątowe (fazowanie krawędzi), używając do tego frezów palcowych, profilowych oraz wyposażonych w łożyskowe ograniczniki zgłębienia. Korzystaliśmy też z tulei kopiującej  oraz szablonu do wycinania okręgu, prowadnicy równoległej – frezowanie wpustu na „jaskółczy ogon”. Podczas wykonywanych prac użytkowników zwrócili uwagę na łatwość prowadzenia frezarki po materiale (m.in. dzięki zastosowaniu poślizgowych nakładek z) i możność dokładnej obróbki (dostępne regulacje głębokości i kąta frezowania, możliwość zastosowania skomplikowanych kształtowo szablonów). Urządzenie pozwala też wykonać dokładne frezowania za pomocą popularnych obecnie frezów profilowych z ogranicznikiem łożyskowym. Jeśli chodzi o jakość krawędzi po obróbce, użytkownicy nie mają żadnych zastrzeżeń. Frezarka zapewnia wysoką jakość frezowania.

Podsumowując

Frezarka górnowrzecionowa Skil w opinii użytkowników jest przemyślanym konstrukcyjnie narzędziem, pozwalająca na dokładne i zarazem łatwe oraz szybkie wykonanie wielu rodzajów frezowań. Polecana w zakładach stolarskich zajmujących się wykonywaniem szerokiej zakresu prac, które potrzebują solidnego urządzenia zapewniającego dużą wszechstronność zastosowań i wysoką jakość, a przede wszystkim dokładność pracy. Dodatkowo dostarczana jest w wytrzymałej walizce z tworzywa sztucznego dla łatwego transportu i ochrony podczas przechowywania.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Jan 2019-12-09

    Super treść, fajne maszyny, ale Frezarki od Winter Holztechnik też dobre

Dodaj komentarz
* Pola wymagane