Nowe narzędzia firmy Bosch – frezarka do glazury GTR 30 CE Professional i stół GTD 1 Professional, w połączeniu tworzą kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do obróbki płytek ceramicznych. Stworzone z myślą o glazurnikach i hydraulikach oba produkty posiadają szereg cech, które podnoszą jakość i komfort codziennej pracy. Frezarka umożliwia wykonywanie wierceń w płytkach a zastosowane w niej diamentowe koronki wiertnicze gwarantują długą żywotność i szybkie tempo pracy. Stół do cięcia płytek zaopatrzony jest natomiast w system szybkozaciskowy, który ułatwia mocowanie obrabianego materiału.

Najważniejsze cechy nowej frezarki do cięcia płytek Bosch GTR 30 CE Professional to prędkość obrotowa 30 000 obr./min i silnik o mocy 700 W, który umożliwia wiercenie otworów w płytkach o maks. grubości 3 cm. Dzięki diamentowym nakładkom oraz frezowi urządzenie osiąga bardzo dużą dokładność cięć i eliminuje ryzyko pęknięcia płytki. Ze względu na zwartą konstrukcję oraz pionowe prowadzenie narzędzia podczas pracy użytkownik ma optymalną widoczność powierzchni płytki i tym samym maksymalną kontrolę nad procesem obróbki. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także zintegrowany moduł odsysania pyłu, który zapewnia czystość na stanowisku pracy.

Mocowanie płytek bez problemu

Stół do cięcia płytek Bosch GTC 1 Professional ułatwia cięcie oraz wycinanie otworów w obrabianym materiale dzięki stabilnemu zaciskowi mocującemu oraz wytrzymałym kątownikom, które umożliwiają bezpieczne zamocowanie płytek, nawet jedną ręką! Stół, z racji niewielkiej wagi - 3,5 kg, jest łatwy w transporcie. Jeżeli natomiast zamierzamy pracować dłużej w jednym miejscu możliwe jest zamocowanie go śrubami lub zaciskami do stałego podłoża. Dodatkową zaletą stołu jest przegródka umożliwiająca przechowywanie osprzętu i materiałów do pracy oraz szablony do wykonywania popularnych wycięć w płytkach.

Kompleksowe rozwiązanie do obróbki płytek - frezarka do glazury Bosch GTR 30 CE Professional oraz stół GTD 1 Professional, to dwa pierwsze produkty z tej kategorii, które Bosch wprowadził na rynek jako część własnego portfolio. Bosch zamierza konsekwentnie rozbudowywać ten segment produktów.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane