autor: Redakcja www.narzedzia.pl

W przypadku młotów z udarem elektropneumatycznym energia pojedynczego udaru mierzona w dżulach (J) stała się jednym z najważniejszych wskaźników wydajności tych urządzeń.

Kup w Narzedzia.pl
Młotowiertarka Metabo UHEV 2860-2 Quick
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
959
Młotowiertarka DeWalt D25144KP
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
925,49
Młotowiertarka AEG BBH18BL-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
807,99
Młotowiertarka Bosch GBH 2-26 DFR
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
738,99
Młotowiertarka Hikoki DH26PC2 WSZ
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
562
Młot udarowo-obrotowy Dedra DED7837
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
605

Dawniej energia pojedynczego udaru była określana w różny sposób przez producentów elektronarzędzi, w konsekwencji czego informacja o tym parametrze zaczerpnięta z danych technicznych nie była ani porównywalna, ani nawet powtarzalna. Obecnie stowarzyszenie EPTA (European Power Tool Association) ustanowiło powszechny standard (pomiaru energii udaru), który muszą stosować wszyscy producenci elektronarzędzi w celu zapewnienia porównywalnych danych. Standard umożliwia klientom obiektywne porównanie danych technicznych młotów z udarem elektropneumatycznym różnych producentów elektronarzędzi.

Nowa procedura pomiaru stanie się obowiązkowa dla producentów zrzeszonych w EPTA od dnia 1 stycznia 2011. Oznacza to, że katalogi, instrukcje obsługi oraz pozostała literatura fachowa zawierająca dane informujące o wartości energii pojedynczego udaru, opublikowane po 1 stycznia 2011, muszą być zgodne z tą procedurą. 

“Nowe wartości” energii udaru mogą różnić się od wcześniejszych specyfikacji, ponieważ nowe, standaryzowane metody pomiaru różnią się od wcześniejszych obliczeń i metod pomiarowych. W szczególności zestandaryzowano następujące parametry pomiaru energii udaru: Energia pojedynczego udaru

 

Stowarzyszenie EPTA (European Power Tool Association) zostało założone 31 stycznia 1984 roku, w Mediolanie. Pierwotną intencją było połączenie interesów stowarzyszeń krajowych, które często skupiały także inne branże przemysłowe. Od czasu utworzenia stowarzyszenie EPTA koncentrowało się wyłącznie na branży elektronarzędzi i obecnie jednogłośnie reprezentuje jej interesy w Europie.  

W chwili obecnej EPTA zrzesza 25 producentów elektronarzędzi mających status członków zwykłych. Producenci ci posiadają blisko 70% udziałów w ogólnej wartości sprzedawanych w Europie elektronarzędzi. Oprócz członków zwykłych EPTA zrzesza także członków stowarzyszonych, którymi są organizacje krajowe z Niemiec, Rosji oraz Szwajcarii.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz