autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Firma Festool oddaje do Państwa dyspozycji pełną paletę narzędzi do obróbki powierzchni, dzięki którym możecie Państwo uzyskać doskonałe efekty zarówno w zakresie szlifowania jak i polerowania. Należą do nich narzędzia szlifierskie do szlifowania: profili, narożników, krawędzi, powierzchni, zeszlifowywania starych powłok, szlifowania zgrubnego oraz dokładnego. Dostarczamy także optymalny materiał ścierny i wyposażenie dodatkowe.

Kup w Narzedzia.pl
62,99

Szlifierki od Festool

Do każdego rodzaju szlifowania FESTOOL oferuje specjalistyczny sprzęt:

- Szlifierka linearna Duplex
 
jest doskonałym narzędziem do oszlifowania tak krytycznych miejsc jak wręgi, profile lub połączenia na pióro i wpust. Dzięki doskonałemu wyważeniu i podwójnemu napędowi mimośrodowemu szlifierka doskonale się prowadzi i praktycznie nie podlega zużyciu. Szlifierka wyposażona jest w wymienne stopy profilowe, których pełny zakres znajduje się w ofercie firmy. W przypadku nietypowych kształtów obrabianych materiałów oferujemy Państwu zestaw do samodzielnego wykonania stopy szlifierskiej, dzięki któremu szlifierka będzie mogła dotrzeć do miejsc - zdawałoby się - niedostępnych.

- Szlifierka Rotex

to narzędzie o potrójnym zastosowaniu. Dzięki dwóm rodzajom ruchu: mimośrodowemu oraz po torze krzywoliniowym, szlifierka jest doskonała do szlifowania dokładnego bez wyżłobień, intensywnego zdzierania w trakcie szlifowania zgrubnego oraz polerowania. Dzięki temu, kupując szlifierkę Rotex możecie Państwo zaoszczędzić ok. 50% kwoty, którą byście wydali kupując trzy różne narzędzia.
Jeśli chcecie Państwo osiągnąć doskonałą jakość obrabianej powierzchni - pozbawioną wyżłobień i bruzd

- szlifierki mimośrodowe ES 125 ES 150/3
Festool są narzędziem doskonale się do tego nadającym. Jakość uzyskiwanej powierzchni wynika z zastosowania inteligentnej techniki. W uzupełnieniu rotacyjnego ruchu szlifującego talerz szlifierski obraca się wokół własnej osi co wyklucza tworzenie wyżłobień na obrabianych elementach. Poręczność i wyważenie - to dodatkowe zalety szlifierek mimośrodowych.

Szlifierki oscylacyjne z napędem bezpośrednim do szlifowania dokładnego - doskonałe do obróbki drewna i oszlifowywania lakieru dzięki dużej prędkości obrotowej i napędowi bezpośredniemu. Kształt stopy szlifierskiej umożliwia całkowite dojście do naroży. To narzędzie do stosowania przy obróbce dużych powierzchni, gdy chce się uzyskać wysoką jakość szlifowania.
Przekładniowe szlifierki oscylacyjne do szlifowania zgrubnego oszczędzą Państwu mnóstwo wysiłku przy szlifowaniu starych, grubych i uporczywych powłok.

Szlifierka RS 100  znakomicie się nadaje do intensywnego zdzierania z dużych powierzchni, zaś do usuwania materiału z narożników idealna jest szlifierka
DX 93 E.  
Ich konstrukcja jest tak zaprojektowana, że podczas ich stosowania nie będziecie Państwo narażeni na wibracje i zmęczenie wskutek długotrwałej pracy.

Zastosowanie szlifierek taśmowych na przykład BS 75 E-Set pomoże Państwu osiągnąć znakomite wyniki przy liniowym szlifowaniu zgrubnym i dokładnym zarówno powierzchni, jak i krawędzi. Ruch szlifujący, który odbywa się równolegle do słojów drewna, zapobiega powstawaniu kolistych wyżłobień, zaś oryginalna technika ramki z wkładem szczotkowym powoduje łatwe i precyzyjne prowadzenie szlifierki i bezpiecznie amortyzuje je przy próbie przechylenia.
Szlifierki rotacyjne stosowane są tam gdzie wymagana jest duża wydajność zdzierania. Osłona ssąca, w którą wyposażone są narzędzia zapobiega przedostawaniu się pyłów do otoczenia i powoduje, że praca z pomocą szlifierek rotacyjnych jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia.

Rustofix  
to specjalna szlifierka rotacyjna, dzięki której będziecie Państwo mogli osiągnąć niezwykle plastyczne, reliefowe struktury na powierzchniach drewnianych. Dzięki zastosowaniu różnych rodzajów szczotek można Rustofix stosować także do szlifowania międzyoperacyjnego i wygładzania.
Dzięki wąskim wymiarom i możliwości indywidualnego nastawienia nasadki, zadania związane ze szlifowaniem w ciężko dostępnych miejscach

Pilnikarka taśmowa  
realizuje szybko i bez trudu. Nasadkę można obracać o 90 stopni wokół osi silnika i w ten sposób dopasowywać do każdego zastosowania i każdego użytkownika. Taśmy szlifierskie wymienia się błyskawicznie, a zastosowanie sprężyn powoduje ich natychmiastowe, automatyczne naprężenie.

Polerki rotacyjne firmy Festool są specjalistami - każda w swojej dziedzinie. Są one zaprojektowane dokładnie do danego zastosowania, ponieważ duża powierzchnia stawia inne wymagania odnośnie techniki polerowania niż na przykład polerowanie drobnych defektów powierzchni lakierowanej. Dzięki temu dysponując polerkami Festool macie Państwo pewność, że posiadacie optymalne narzędzia do polerowania każdego rodzaju materiału, który będzie wymagał tego typu obróbki

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz