autor: Marcin Włodarski

Szeroka oferta elektronarzędzi akumulatorowych w dzisiejszych czasach nikogo już nie zaskakuje. Profesjonaliści coraz częściej korzystają z tego typu urządzeń. Nieustający rozwój w tej gamie maszyn w okresie ostatnich lat dotyczył nie tylko poszerzania oferty ale także wdrażania najnowszych technologii. Wszystko po to aby fachowcy mogli wykonywać swoją pracę nawet przy braku bezpośredniego dostępu do sieci energetycznej. Narzędzia akumulatorowe najwyższej mocy mogą obecnie parametrami konkurować z ich odpowiednikami sieciowymi.

Kup w Narzedzia.pl
Ładowarka do akumulatorów XR DeWalt DCB115
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
276,49
Młotowiertarka DeWalt DCH273P2
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
2 237,99
Akumulator XR 10.8V 2.0Ah Li-Ion DeWalt DCB127
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
249,99

Systemy akumulatorowe DEWALT

 Amerykański producent profesjonalnych elektronarzędzi DEWALT ze względu na ogromną popularność

Dewalt sprzętu akumulatorowego na rynku Stanów Zjednoczonych ma jedną z najszerszych ofert w tym segmencie. Dzięki możliwości zasilania wielu urządzeń przy użyciu jednego akumulatora można mówić o systemie akumulatorowym. Dla przykładu: wszystkie elektronarzędzia 18 V tego producenta mogą być zasilane dowolnym akumulatorem DEWALT o napięciu 18 V.

Nie ma znaczenia technologia w jakiej został wykonany akumulator czy to jaka jest jego pojemność. Obecnie można w ofercie DEWALT odnaleźć następujące akumulatory 18 V:- niklowo-kadmowe (NiCd) – 1,3 Ah, 2,0 Ah, 2,4 Ah,- niklowo-wodorkowe (NiMH) – 2,6 Ah,- litowo-jonowe (Li-Ion) – 1,1 Ah, 2,0 Ah.Wszystkie te akumulatory jest w stanie naładować jedna najnowsza ładowarka. Ładowarki, jakie stosuje ten producent są sterowane procesorowo i mają możliwość pracy w różnych trybach. W pierwszym etapie, który dla 40-minutowej ładowarki DE9135 trwa jak można przypuszczać ok. 40 minut odbywa się szybkie ładowanie akumulatora.

Po tym czasie akumulator jest już naładowany i będzie to sygnalizowane ciągłym światłem diody LED wbudowanej w ładowarkę. Pozostawiony na dłużej w podłączonej ładowarce akumulator zostanie potraktowany kolejnym programem zapisanym w układzie sterowania ładowarki.Lasery Dewalt Będzie to ładowanie konserwacyjne trwające ok. 8 godzin. Na tym etapie wyrównywany jest poziom ładunków zgromadzonych w każdym pojedynczym ogniwie. Takie ładowanie wpływa na przedłużenie żywotności akumulatorów.

 

Zalety elektronarzędzi akumulatorowych DeWalt

 Laik mógłby pokusić się o stwierdzenie, że sprzęt akumulatorowy ma tylko jedną zaletę a jest to możliwość pracy bez bezpośredniego dostępu do sieci energetycznej. Rzeczywiście będzie to podstawowa z zalet ale nie jedyna. Mało kto pamięta o tym, że sprzęt akumulatorowy jest bezpieczniejszy od elektronarzędzi sieciowych gdy pracujemy w trudnych warunkach otoczenia.

Chodzi tu szczególnie o zwiększoną wilgotność powietrza lub pracę w pobliżu zbiorników wodnych. Dla tego typu urządzeń ryzyko porażenia przy kontakcie z wodą jest praktycznie całkowicie wyeliminowane. Często elektronarzędzia akumulatorowe swoją mocą dorównują odpowiednikom zasilanym z sieci 230 V. Wraz ze wzrostem napięcia akumulatora stwierdzenie to nabiera większej słuszności. Najmocniejsze „akumulatorówki” można odnaleźć właśnie w wyższych napięciach 18 -

Akumulatorowa piła szablasta dewalt 36 V. O mocy narzędzia nie decyduje jednak samo napięcie akumulatora ale w dużej mierze także silnik i przekładnia jakie zostały w nim zastosowane. To ich moc i sprawność pozwala wyprodukować elektronarzędzie, które cechują wysokie parametry.O zaletach elektronarzędzi akumulatorowych przekonują się mobilne ekipy serwisowe różnych branż. Cieśle i dekarze także często decydują się na wybór tego typu urządzeń. Szeroki wachlarz zastosowań sprawia, że jest to grupa produktów, które zobaczyć można w rękach każdego budowlańca podczas prac konstrukcyjnych, montażowych i wykończeniowych.

 

Najbardziej popularne i przydatne narzędzia

 Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki od lat cieszą się ogromną popularnością. Sprzęt akumulatorowy, mimo ograniczonej ilości energii zmagazynowanej w akumulatorze, bywa często lepszym wyborem niż elektronarzędzie sieciowe. Warto zainteresować się szerzej tą gamą urządzeń szczególnie w przypadku zadań, w których użycie elektronarzędzia jest tylko składową a pozostały czas wypełniają inne czynności.

Ostatnie lata to nieustannie rosnąca popularność akumulatorowych

Akumulatorowa pilarka Dewalt młotowiertarek i szlifierek kątowych. W przypadku tych dwóch produktów wybór pada najczęściej na system 36 V.  Charakteryzuje go najwyższa moc i najdłuższy czas pracy w odniesieniu do analogicznych narzędzi o niższym napięciu zasilania. Dla zadań związanych z mechaniką czy montażem konstrukcji stalowych często wybierane są akumulatorowe klucze udarowe. Przewód elektryczny potrafi być zmorą użytkownika, tak jak i nieustannie plączący się wąż dla urządzeń pneumatycznych.W najbardziej rozbudowanej grupie produktów 18 V, które cechuje stosunkowo wysoka wydajność, użytkownicy wybierają najczęściej pilarki szablowe.

Pilarki te, zwane popularnie „lisicami”, zdobywają coraz szersze grono miłośników, nie tylko w wersji sieciowej ale także i zasilanej akumulatorowo. Uniwersalność tego narzędzia przewyższa umiłowaną przez wielu szlifierkę kątową, jako podstawowe narzędzie do cięcia. Także pilarki tarczowe i wyrzynarki w wersji „bez kabla” są doceniane a szczególnie przy pracach na wysokościach. Gama elektronarzędzi sieciowych to oprócz wyżej wspomnianych także inne urządzenia. Można wśród nich znaleźć: akumulatorowe nożyce do blachy płaskiej, sztyfciarkę, wyciskacz do mas uszczelniających, przenośne odkurzacze, lampy i latarki orazAkumulatorowa szlifierka Dewalt odporne radio budowlane.

 

Wskazówki użytkowe

Wszystkie elektronarzędzia, zarówno sieciowe jak i akumulatorowe do właściwego i wydajnego funkcjonowania potrzebują odpowiedniej jakości akcesoriów. Dlatego też DEWALT oferuje także profesjonalne akcesoria do elektronarzędzi, które cechuje najwyższa jakość wykonania i wysoka wytrzymałość. Najbardziej to właśnie elektronarzędzia akumulatorowe nie znoszą oszczędności na osprzęcie.

Pracując zużytymi lub kiepskiej jakości tarczami, brzeszczotami czy wiertłami znacznie skraca się czas pracy, jaki można uzyskać z jednego naładowania akumulatora. Nawet najlepsze elektronarzędzie bez właściwego osprzętu i odpowiednio fachowego traktowania ze strony użytkownika nie gwarantuje sprawnego wykonania zadania z oczekiwanym efektem.Pamiętać należy o właściwym użytkowaniu elektronarzędzia. W przypadku sprzętu akumulatorowego nie należy zapominać o odpowiednim traktowaniu akumulatorów.

Akumulatory niezależnie od ich rodzaju nie lubią narażania ich na ekspozycję

Wiertarko wkrętarki Dewaltw skrajnie niskich czy wysokich temperaturach. Właściwe ładowanie i magazynowanie akumulatorów pozwala znacznie wydłużyć ich żywotność i cieszyć się zachowaniem ich pojemności przez odpowiednio długi okres. Warto więc zapoznać się ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi, mimo że niektórym użytkownikom wydawać się może, że czytanie instrukcji jest czymś zbytecznym. Naprawdę nie szkoda na to poświęcić chwili przed pierwszym użyciem nowego elektronarzędzia.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane