Miernik wilgotności drewna - jak wybrać, jak działa, dla kogo się sprawdzi?

Drewno to surowiec, który ma niezwykle szerokie zastosowanie. Sposób jego wykorzystania zależy nie tylko od twardości danego gatunku drewna, ale także w dużej mierze od stopnia jego zawilgocenia. Wiele prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych wymaga stosowania materiałów o określonym poziomie wilgotności. Pomiaru zawilgocenia możemy dokonać w parę chwil, dzięki specjalnym i niezwykle poręcznym miernikom.

Jak wybrać frezy do drewna w kilku krokach?

Zastosowanie odpowiednich narzędzi umożliwia uzyskanie określonych kształtów, pięknych zdobień i trwałych połączeń elementów drewnianych. Frezarka to niezastąpione urządzenie wykorzystywane podczas pracy z powierzchniami drewnianymi. Efekt końcowy obróbki narzędziem zależy od rodzaju zastosowanych frezów. W jaki sposób wybrać frezy do drewna, aby uzyskać estetyczny i profesjonalny wygląd obrabianych powierzchni?

Jak wybrać rękawice robocze?

Rękawice robocze są podstawową częścią ubioru ochronnego podczas wykonywania wielu prac fizycznych. Powszechnie używa się ich zarówno w zakładach pracy, jak i w domu czy ogrodzie. Odpowiednio dopasowane do dłoni i warunków, w jakich wykonywana jest praca gwarantują komfort i zwiększają jej bezpieczeństwo. Jak wybrać najlepsze rękawice robocze? Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać odkurzacz lub separator do popiołu?

Wieczory spędzone przy kominku w mroźne wieczory są czystą przyjemnością. Któż nie lubi takich chwil? Jednak posiadanie kominka niesie ze sobą także liczne obowiązki. Konieczna jest nie tylko odpowiednia konserwacja, ale także regularne czyszczenie kominka z popiołu, sadzy i pyłu. Jeśli chcesz szybko, dokładnie i sprawnie posprzątać zanieczyszczenia, skorzystaj z odkurzaczy lub separatorów do popiołu.

Dobre oświetlenie warsztatu - na co zwrócić uwagę kupując lampy do pracy?

Potrzebujesz dobrego oświetlenia do warsztatu lub garażu i nie wiesz, jaką lampę wybrać? Zastanawiasz się, który model sprawdzi się najlepiej? W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania. Podpowiadamy, jaki rodzaj lamp do pracy wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę w czasie ich zakupu. Zapraszamy do lektury!

Detektor czadu - jaki wybrać, parametry, na co zwrócić uwagę?

Każdego roku w Polsce około 4500 osób ulega zaczadzeniu. Przyczyną ulatniania się tlenku węgla są wadliwe instalacje kominkowe i rozszczelnione urządzenia grzewcze. Zamontowanie detektorów czadu jest jedynym sposobem na wykrycie niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach. Jaki detektor wybrać by odpowiednio chronił nas i pozostałych domowników? Przeczytaj koniecznie nasz poradnik.

Wybieramy szelki bezpieczeństwa na budowę - jakie najlepsze?

Pracownicy na budowach narażeni są na szereg zagrożeń, dlatego tak niezwykle istotne w zawodzie budowlańców jest stosowanie odpowiednich zabezpieczeń. Każdy wie, że na placach budowy o wypadek nietrudno, zwłaszcza gdy czynności wykonywane są na dużej wysokości. Szelki bezpieczeństwa należą do wyposażenia, które jest szczególnie ważnym elementem podczas wykonywania takich prac.

Jak wybrać buty robocze na budowę?

Praca na budowie wymaga stosowania odpowiedniego obuwia, które ochroni stopy pracownika przed przebiciem, uderzeniem i działaniem chemii budowlanej. Dobrej jakości obuwie robocze i ochronne nie tylko zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy, ale jest także wygodne, wytrzymałe i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz wiele modeli obuwia roboczego, które różnią się nie tylko fasonem i rozmiarem, ale także zakresem ochrony, typem konstrukcji oraz zagrożeń, przed którymi chronią....

Jak wybrać nóż do kosiarki?

Gdy trawa przed domem jest poszarpana, a trawnik nierówny po koszeniu, to sygnał, że czas na wymianę noży w kosiarce. Innym objawem stępienia elementów tnących jest obniżenie wydajności kosiarki lub jej głośniejsza niż zwykle praca. Kosiarki są tak często eksploatowane, że trudno się dziwić, że ich noże z czasem ulegają zniszczeniu. Jaki nóż do kosiarki wybrać? Na co zwrócić uwagę, żeby ostrze służyło jak najdłużej? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury!

Jak odrdzewiać narzędzia?

Czy można uratować narzędzia, które już zaczęły pokrywać się rdzą? Oczywiście, że tak, tylko trzeba działać szybko. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić. Metalowe narzędzia są szczególnie narażone na działanie wilgoci. Używa się ich do pracy niezależnie od pogody, a także przechowuje w miejscach zawilgoconych, jak przydomowe garaże. Pozostawione po pracy i nieużywane przez dłuższy czas na skutek działania korozji pokrywają się rdzą. Zardzewiałe narzędzia tracą nie tylko na wyglądzie, ale także są mniej...
Strona 1 z 37