Kamery inspekcyjne: co nimi sprawdzimy?

Producenci urządzeń i elektronarzędzi oferują coraz więcej sprzętów ułatwiających dość trudne i skomplikowane prace. Idealnym przykładem jest nasz dzisiejszy bohater – kamera inspekcyjna. Dzięki niej można sprawdzić zakamarki i miejsca, do których kiedyś trzeba było się dokopać – dosłownie lub rozbierając cały układ (np. samochodowy) na kilkanaście/kilkadziesiąt części. Do czego wykorzystuje się kamerę inspekcyjną? Jakie możliwości daje to urządzenie?

Kiedy przyda się osuszacz powietrza?

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernej wilgotności powietrza w domu, która powoduje powstawanie grzybów i pleśni na ścianach. Trudno pozbyć się na stałe tego problemu. Często konieczny jest gruntowny remont lub przebudowa instalacji wodociągowej. W opanowaniu wilgoci pomocny będzie osuszacz powietrza. Kiedy warto zainwestować w zakup tego sprzętu?

Jak przygotować drewno na opał?

Wciąż wiele gospodarstw domowych ogrzewanych jest drewnem, a popularność tego surowca nie spada. W tym poradniku odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące przygotowania drewna na opał: jakie drewno jest najlepsze? Jak należy je przechowywać? Jakie narzędzia kupić?

Czym wiercić w betonie zbrojonym? Informacje o wiertnicy diamentowej

Beton zbrojony nie należy do łatwych w obróbce materiałów. Na wszystkich placach budowy zachodzi konieczność, aby wywiercić w nim otwory pod okablowanie lub różnego typu instalacje. Do wiercenia w tym materiale oraz innych, najtwardszych, przydaje się wiertnica diamentowa. Jak wybrać odpowiedni do różnych prac model? Jakimi parametrami się kierować?

Kiedy potrzebna jest kamizelka odblaskowa?

Nakaz używania odzieży ochronnej i ostrzegawczej ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas robót, które niosą za sobą różne zagrożenia zdrowia. Kamizelka odblaskowa może zagwarantować ochronę również pieszym i rowerzystom po zmroku. Co, o noszeniu kamizelki ostrzegawczej, mówią przepisy?

Zapchana rura kanalizacyjna - jak odetkać kanalizację?

Wiele osób przynajmniej raz w życiu miało do czynienia z zatkaną rurą kanalizacyjną. Niestety źle założone rury, nie taka średnica lub wrzucanie nieodpowiednich artykułów higienicznych do muszli toaletowej, mogą skutecznie zatkać odpływ. Niestety, w których sytuacjach nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami. Jednak jedno jest pewne – jeżeli dojdzie już do zatkania kanalizacji, trzeba od razu przystąpić do procesu jej odtykania. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób można odblokować rurę...

Jaką szlifierkę do betonu kupić?

Nie bez powodu szlifierka do betonu jest jednym z najważniejszych „pomocników” ekipy remontowej lub budowlanej – jest niemal nie do zastąpienia w obróbce tak twardego i trudnego w kształtowaniu materiału. Co więcej, ma wiele zastosowań, a niektóre z nich nie są wcale oczywiste. Czy wiesz, na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas zakupu szlifierki do betonu?

Czym zraszać? Czym podlewać?

Pistolet ogrodowy i zraszacz do trawy przystosowane są do zupełnie innych prac nawadniających. Wbrew pozorom, znajomość tych zasad, jest bardzo ważna dla prawidłowego wzrostu roślin ogrodowych, który zapewnia tylko właściwa pielęgnacja. Kiedy wybrać zraszacz wynurzalny, kiedy przenośny, a kiedy pistolet?

Wciągarki, wciągniki i wyciągarki, gdzie się przydadzą?

Dźwignice to sprzęty, które są potrzebne w wielu dziedzinach przemysłu – wszędzie tam, gdzie trzeba transportować lub przenosić największe gabaryty, ważące tony. Czym się charakteryzują wciągarki, wyciągarki i wciągniki? Jakie jest ich zastosowanie?

Bezpieczna praca z piłą łańcuchową i kosą. Po jakie akcesoria warto sięgnąć?

Podczas pracy piłą łańcuchową lub kosą, zawsze istnieje ryzyko odniesienia urazów. Ważne jest więc zabezpieczenie swojej pracy sięgając po odpowiednie akcesoria i poznanie warunków bezpiecznej obsługi tych urządzeń. Kosa, jak i piła łańcuchowa to narzędzia przydatne do ścinania gałęzi, prac z elementami drewnianymi i nie tylko. Zawsze, zanim rozpoczniesz pracę za ich pomocą, zadbaj o swoje bezpieczeństwo.
Strona 1 z 39