Solidy dalmierz laserowy – na co zwrócić uwagę?

Jednymi z bardziej specjalistycznych urządzeń do mierzenia odległości, kątów nachylenia, a także do obliczania objętości i powierzchni, są dalmierze laserowe. Najczęściej wykorzystywane są wśród osób pracujących w sektorze budowlanym, geologicznym, fotograficznym, wojskowym, a także dość często korzystają z nich nawet myśliwi. Dalmierz laserowy to bardzo precyzyjny sprzęt, dzięki któremu szybko i dokładnie wykonasz pomiar wysokościowy, powierzchniowy i odległościowy.

Mocna przecinarka stolikowa do glazury – co warto wybrać?

Zanim wybierzesz jakąkolwiek przecinarkę do glazury, zastanów się, jakie są Twoje wymagania względem jej i jak często będziesz korzystać z tego urządzenia. Przecinarek do obróbki glazury i innych materiałów jest na rynku naprawdę sporo, dlatego warto poświęcić im więcej niż chwilę uwagi. Odpowiedz sobie na pytanie czy sprzęt ten ma być używany codziennie? A może sporadycznie? Zajmujesz się profesjonalnym układaniem płytek? Czy jesteś domowym amatorem? Kiedy znajdziesz już odpowiedź na te pytania, z pewnością szybko...

Dobra zaciskarka do rur PEX – na co zwrócić uwagę?

Rury PEX powstają z polietylenu, a właściwie z dwóch jego warstw. Surowiec ten przekładany jest cienką warstwą aluminium, dzięki czemu gwarantuje ochronę przed ewentualną dyfuzją tlenową. Materiał PEX jest bardzo giętki, ponieważ gdy się go wygnie, bardzo szybko wraca do pierwotnego kształtu. Bardzo dobrze radzi sobie w warunkach podwyższonej temperatury i ciśnienia. Rury PEX często są elementem instalacji grzewczych, ponieważ mogą pracować w trybie ciągłym, kiedy temperatura wynosi nawet ok. 95 st. C. Jeśli więc...

Narzędzia Bosch - przegląd dostępnych narzędzi

Firma Bosch powstała w 1886 roku i prowadzi swoją działalność w różnych obszarach. Zajmuje się m.in. produkcją części samochodowych, wyposażeniem budynków i produkcją elektronarzędzi. Przedsiębiorstwo Bosch znane jest na całym świecie, ponieważ jego asortyment doceniła wielka grupa odbiorców. W artykule tym skupimy się na przeglądzie narzędzi dostępnych w ofercie producenta. Wiele z nich jest po prostu niezbędnych podczas prac budowlanych lub remontowych.

Pompki akumulatorowe – co warto wybrać?

Czy można szybko i bez wysiłku nadmuchać materac lub piłkę? Zdecydowanie, o ile mamy do dyspozycji pompkę akumulatorową lub elektryczną. Jakie plusy ma to rozwiązanie i na co zwracać uwagę szukając pompki do domu – o tym poniżej.

Piła łańcuchowa do jesiennych porządków – przegląd

Jesienne porządki w ogrodzie obejmują zazwyczaj podcinanie gałęzi, krzewów, wycinanie niektórych roślin i niekiedy drzew. Urządzeniem, które najwydajniej zajmie się tymi zadaniami, jest pilarka łańcuchowa. Jakie parametry należy uwzględnić podczas wybierania piły do pracy w przydomowym ogródku?

Jak wybrać mocny młot kujący do pracy na budowie?

Plac budowy to miejsce w którym do wykonania jest mnóstwo zadań o przeróżnym stopniu skomplikowania. Zawodowcy, którzy trudnią się pracami budowlanymi nie mogą sobie pozwolić na fuszerkę z powodu nieodpowiednio dobranych narzędzi. Bez wątpienia urządzeniem, które przyspieszy i umożliwi wykonanie znacznej części prac jest młot kujący. Zadaniem tych urządzeń przy pomocy posuwisto-obrotowych ruchów jest wykonywanie prac wyburzeniowych lub drążenie kanałów. Narzędzia te są mocniejszą wersją wiertarek udarowych i są...

Solidna wiertarka dla profesjonalistów – propozycje

Dedykowane profesjonalistom elektronarzędzia to sprzęt z górnej półki, który cechują najwyższe parametry, ale również szerokie możliwości. Fachowcy muszą mieć do dyspozycji narzędzia do trudnych i skomplikowanych zadań. Jeżeli poszukujesz solidnej wiertarki do użytku stricte profesjonalnego, czyli maksymalnie wymagającego, to mamy dwie propozycje: wiertarka udarowa i kątowa.

Kamery inspekcyjne: co nimi sprawdzimy?

Producenci urządzeń i elektronarzędzi oferują coraz więcej sprzętów ułatwiających dość trudne i skomplikowane prace. Idealnym przykładem jest nasz dzisiejszy bohater – kamera inspekcyjna. Dzięki niej można sprawdzić zakamarki i miejsca, do których kiedyś trzeba było się dokopać – dosłownie lub rozbierając cały układ (np. samochodowy) na kilkanaście/kilkadziesiąt części. Do czego wykorzystuje się kamerę inspekcyjną? Jakie możliwości daje to urządzenie?

Kiedy przyda się osuszacz powietrza?

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernej wilgotności powietrza w domu, która powoduje powstawanie grzybów i pleśni na ścianach. Trudno pozbyć się na stałe tego problemu. Często konieczny jest gruntowny remont lub przebudowa instalacji wodociągowej. W opanowaniu wilgoci pomocny będzie osuszacz powietrza. Kiedy warto zainwestować w zakup tego sprzętu?
Strona 1 z 40