Wybieramy szelki bezpieczeństwa na budowę - jakie najlepsze?

Ocena: 3,1/5
Pracownicy na budowach narażeni są na szereg zagrożeń, dlatego tak niezwykle istotne w zawodzie budowlańców jest stosowanie odpowiednich zabezpieczeń. Każdy wie, że na placach budowy o wypadek nietrudno, zwłaszcza gdy czynności wykonywane są na dużej wysokości. Szelki bezpieczeństwa należą do wyposażenia, które jest szczególnie ważnym elementem podczas wykonywania takich prac.

Jak wybrać buty robocze na budowę?

Ocena: 5,0/5
Praca na budowie wymaga stosowania odpowiedniego obuwia, które ochroni stopy pracownika przed przebiciem, uderzeniem i działaniem chemii budowlanej. Dobrej jakości obuwie robocze i ochronne nie tylko zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy, ale jest także wygodne, wytrzymałe i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz wiele modeli obuwia roboczego, które różnią się nie tylko fasonem i rozmiarem, ale także zakresem ochrony, typem konstrukcji oraz zagrożeń, przed którymi chronią....

Jak wybrać nóż do kosiarki?

Ocena: 5,0/5
Gdy trawa przed domem jest poszarpana, a trawnik nierówny po koszeniu, to sygnał, że czas na wymianę noży w kosiarce. Innym objawem stępienia elementów tnących jest obniżenie wydajności kosiarki lub jej głośniejsza niż zwykle praca. Kosiarki są tak często eksploatowane, że trudno się dziwić, że ich noże z czasem ulegają zniszczeniu. Jaki nóż do kosiarki wybrać? Na co zwrócić uwagę, żeby ostrze służyło jak najdłużej? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury!

Jak odrdzewiać narzędzia?

Ocena: 5,0/5
Czy można uratować narzędzia, które już zaczęły pokrywać się rdzą? Oczywiście, że tak, tylko trzeba działać szybko. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić. Metalowe narzędzia są szczególnie narażone na działanie wilgoci. Używa się ich do pracy niezależnie od pogody, a także przechowuje w miejscach zawilgoconych, jak przydomowe garaże. Pozostawione po pracy i nieużywane przez dłuższy czas na skutek działania korozji pokrywają się rdzą. Zardzewiałe narzędzia tracą nie tylko na wyglądzie, ale także są mniej...

Jaki sekator do ogrodu wybrać? Rodzaje, budowa, przeznaczenie

Ocena: 4,1/5
Czy to początek wiosny, czy też jesień - dobry sekator jest dla ogrodnika nieodzowny. Gdy tylko aura dopisuje, czas pomyśleć o naszym ogrodzie. Aby przywrócić mu jego utraconą doskonałość, przede wszystkim należy skupić się na drzewach i krzewach, które wymagają formowania albo odmłodzenia. Prawidłowe przycinanie gałęzi jest kluczem do uzyskania ogrodu marzeń, dlatego potrzebujemy odpowiednich narzędzi, które nam w tym pomogą. Na rynku dostępna jest bogata oferta sekatorów, ale który należy wybrać, żeby móc cieszyć...

Jak zainstalować automatyczną kosiarkę Landroid?

Ocena: 4,8/5
Mogłoby się wydawać, że instalacja robota koszącego Landroid na naszym trawniku to skomplikowana czynność, którą powinien wykonać specjalista. Tymczasem okazuje się, że znając podstawowe zasady instalacji, jesteśmy w stanie samodzielnie to zrobić. Poniżej prezentujemy instrukcję montażu dla wszystkich modeli kosiarek Landroid (S, M, L).

Jak szybko umyć okna bez smug?

Ocena: 5,0/5
Każdy wie, że nie ma nic przyjemniejszego niż budzić się o poranku i zobaczyć, jak słońce zagląda do sypialni przez okna. Jednak, aby to było prawdziwą przyjemnością, nasze okna muszą być naprawdę czyste i pozbawione smug. Poniżej zamieściliśmy kilka porad i wskazówek, a także podrzuciliśmy kilka narzędzi, które sprawią, że okna będą lśnić.

Jak zrobić łyżkę z drewna?

Ocena: 4,0/5
Jakiś czas temu odkrywaliśmy przed Wami tajniki snycerstwa i pisaliśmy o tym, co jest potrzebne by zacząć rzeźbić w drewnie. Tym razem chcielibyśmy wykonać z Wami pierwszy projekt jakim jest drewniana łyżka! Gotowi? No to rzeźbimy!

Czym wiercić w płytkach?

Ocena: 3,9/5
Prace glazurnicze wymagają precyzji i przede wszystkim cierpliwości ze strony wykonawcy. Jak dobrze wiemy, płytki ceramiczne nie należą do najtańszych materiałów wykończeniowych, a przy tym są podatne na uszkodzenia praktycznie na każdym etapie - zaczynając od ich transportu, cięcia, aż do samego etapu kładzenia. Także wiercenie w płytkach ceramicznych wiąże się z ryzykiem ich popękania, dlatego czynność tę należy wykonywać ostrożnie i z pomocą odpowiednich narzędzi. Marka Rubi przygotowała na tę okoliczność kilka...

Przygotuj się na sezon ogrodniczy z Ryobi

Ocena: 4,3/5
Wiosna za pasem, więc czas powoli rozpocząć sezon w naszych ogródkach, aby mogły cieszyć nasze oczy w nadchodzących miesiącach! O czym należy pamiętać i jakie narzędzia będą nam pomocne podczas pracy? Razem z marką Ryobi podpowiadamy!
Strona 1 z 36