Nieprzyjemne zapachy czy brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach powodują dyskomfort. Można temu łatwo zaradzić, wyposażając mieszkanie lub biuro w dyfuzor zapachu. Oprócz maskowania tych niezbyt miłych zapachów zapewni również przyjemny dla naszych nozdrzy aromat, który będzie unosił się w przestrzeni długi cały czas. Czy warto zdecydować się na zakup dyfuzora do domu i biura?

Kup w Narzedzia.pl
Dyfuzor zapachu Lund 66901
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
93,90
Biały dyfuzor zapachu 500ml Lund 66904
dostawa
wysyłka
>12 dni
93
Dyfuzor zapachu z pilotem Lund 66902
dostawa
wysyłka
>12 dni
103,99
Dyfuzor zapachu z pilotem Lund 66903
dostawa
wysyłka
>12 dni
103,99

Jak działa dyfuzor zapachu?

Pozytywne działanie olejków eterycznych na psychikę człowieka jest zgłębiane od lat. Aromaterapia staje się coraz popularniejsza, ponieważ pomaga w wielu dolegliwościach – zmniejsza stres, ułatwia zasnąć, łagodzi bóle głowy, objawy alergii, daje ulgę w trakcie przeziębienia i kataru, odstrasza owady, neutralizuje brzydkie zapachy oraz wpływa kojąco na dobrostan psychiczny.

Nie dziwi więc fakt, że dyfuzory zapachów znajdują się w wielu domach i mieszkaniach. Urządzenie to występuje w dwóch wersjach, różniących się sposobem działania: zapachy rozprzestrzeniane są albo za sprawą podgrzewania olejków eterycznych, albo dzięki działaniu ultradźwięków. To właśnie ultradźwiękowe dyfuzory zapachowe są polecane najczęściej do domu, ponieważ nazbyt wysoka temperatura niszczy właściwości olejków. Obecnie dostępne dyfuzory są prawie bezobsługowe – trzeba tylko nalać do pojemnika wodę, dodać kilka kropel olejku i zaprogramować tryb pracy urządzenia.

Olejki eteryczne i dyfuzor zapachów

Przydatne funkcje dyfuzora

Jest kilka opcji, na które należy zwrócić uwagę, wybierając dyfuzor do domu:

  • pojemność zbiornika na wodę – większy pojemnik rzadziej będzie trzeba napełniać.
  • wydajność – liczona w ml/h, czyli ile mgiełki zapachowej dyfuzor jest w stanie wydzielić w ciągu godziny.
  • zasięg – jak duży obszar obejmuje urządzenie swoim zasięgiem działania.
  • typ zasilania – dla tych, którym zależy na dużej mobilności i przenoszeniu dyfuzora zapachu do innych pomieszczeń, istnieje opcja wybrania modelu z akumulatorem.
  • tryb pracy – stały lub przerywany.
  • rodzaje mgiełki – najlepsze modele mają opcję wyboru niskiej lub wysokiej emisji mgiełki.
  • programowanie – możliwość zaprogramowania urządzenia, aby działało przez określony czas.
  • sterowanie pilotem – wygoda w obsługiwaniu urządzenia na odległość.
  • automatyczne wyłączanie – uruchamiane po bardzo długim działaniu albo gdy pojemnik na wodę jest pusty, co pozwala zaoszczędzić energię.
  • podświetlenie LED – dyfuzor zapachu może spełniać dodatkową funkcję i delikatnie oświetlać pomieszczenie, np. przed snem, zamiast lampki nocnej.

Jak wybrać dyfuzor zapachowy?

Dyfuzor zapachu przydaje się najczęściej w mieszkaniu lub w biurze. W zależności od tego, do jakiego pomieszczenia jest potrzebny, należy zwracać uwagę na różne aspekty. Do biura, szczególnie do sporych przestrzeni, polecany jest dyfuzor, który montuje się w wentylacji. Nawiew zapewnia rozprzestrzenianie się cząsteczek zapachowych po całym pomieszczeniu. W budynkach komercyjnych (np. handlowych) należy wybrać model z mocną pompą dyfuzyjną, aby aromat docierał na duże odległości. Z kolei najlepszy dyfuzor do domu to model ultradźwiękowy, posiadający dodatkowe przydatne opcje i pasujący wyglądem do otoczenia. Jest sporo dyfuzorów o bardzo ciekawym designie, które nie wpływają negatywnie na wystrój wnętrza, a wręcz przeciwnie – są jego dekoracją.

Jeżeli poszukuje się dyfuzora, mając jednocześnie problemy z drogami oddechowymi, alergią czy astmą, to można znaleźć wielofunkcyjny model, który działa również jak nawilżacz powietrza. Obok pozytywnego wpływu aromatów, dyfuzor zapachowy tego typu poprawi także stan wilgotności w mieszkaniu, co przyniesie ulgę alergikom w okresie grzewczym. Naturalnie, większość dyfuzorów w jakimś stopniu spełnia funkcję nawilżacza, aczkolwiek istnieją modele, które producenci określają jako typowe urządzenia 2w1 – nawilżacz z dyfuzorem zapachu.

Dyfuzor zapachów

Warto podkreślić, że dyfuzory do domu to urządzenia dostępne w całkiem przystępnych cenach. Dobry sprzęt, który spełni oczekiwania i będzie wyposażony w dodatkowe opcje, można kupić za ok. 100 zł. Profesjonalne dyfuzory do biura oraz lokali komercyjnych to produkty droższe i robione głównie na zamówienie, ale również mają istotne zalety: pomijając najważniejsze zadanie, czyli maskowanie niezbyt miłych zapachów, wpływają również na działania klientów (np. galerii, salonów handlowych), co określane jest mianem aromamarketingu. Dyfuzor zapachu to urządzenie, które przyda się w każdym lokum – zarówno mieszkalnym, jak i biurowym.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane