Drobne prace naprawcze wykonujemy najczęściej w garażu czy przydomowym warsztacie. W miejscach tych bardzo dobrze sprawdza się wielofunkcyjne urządzenie Dremel. Dzięki niemu możemy odnowić kosztowne elementy pojazdów, naostrzyć narzędzia lub na przykład przyciąć wystające śruby w meblach. A wszystko to dzięki różnorodnym końcówkom, pozwalającym na zastąpienie wielu innych narzędzi.

Kup w Narzedzia.pl
Multiszlifierka z akcesoriami (45szt.) Dremel 8220-2/45
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
654

Aby sprawnie i precyzyjnie wykonać różnorodne prace w garażu czy warsztacie, wystarczy sięgnąć po jedno urządzenie. Dzięki Dremelowi MultiPro 395 PR możemy odnowić kosztowne elementy pojazdów, naostrzyć narzędzia, wyczyścić elementy motoru, roweru lub na przykład przyciąć wystające śruby w meblach. Lekkie i poręczne narzędzie pozwala na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych prac przy użyciu jednej ręki. Jego obsługa nie wymaga wprawy, ani czasochłonnego uczenia się obsługi. Regulacja prędkości - od 10 do 33 tys obrotów na minutę - sprawia, iż można używać go do prac zarówno w miękkich jak i twardych materiałach. Dzięki 150 końcówkom roboczym Dremelem możemy wykonać praktycznie każde zadanie: szlifowanie, ostrzenie, czyszczenie, polerowanie, cięcie, wygładzanie, rzeźbienie, grawerowanie, wycinanie, frezowanie itd.Odnawianie błyszczących elementów samochodu/motoru /czyszczenie szprych roweru(Czyszczenie/polerowanie)

Niezależnie od tego, jakim poruszamy się pojazdem chcemy, aby wyglądał on dobrze i służył nam jak najdłużej. Zardzewiałe części samochodu, motoru czy roweru wyglądają nieestetycznie, a postępująca korozja może doprowadzić do ich nieodwracalnego uszkodzenia.

Dlatego nawet najmniejsze ślady rdzy warto oczyścić, a dodatkowo wypolerować i wygładzić powierzchnię, aby nadać jej piękny połysk. Rdzę najłatwiej usunąć końcówkami nr 530 lub 531 - są to szczotki ze stali nie powodujące tzw. korozji wtórnej. Kiedy pozbędziemy się największych plam, drobniejsze zanieczyszczenia usuniemy ściernicą z tlenku glinu nr 932. Tak przygotowaną stal należy wygładzić używając ściernic gumowych nr 461, 462 lub 463 i wypolerować na wysoki połysk filcowymi końcówkami 414, 422 lub 429 oraz pastą polerską nr 421. W ten sposób części samochodu, czy szprychy roweru uzyskają idealny połysk bez zarysowań, które mogłyby w przyszłości stanowić powód kolejnych uszkodzeń materiału.

Ostrzenie narzędzi i noży w garażowym warsztacie (czyszczenie/ostrzenie)

Aby uniknąć kłopotliwych prac na początku wiosennego sezonu, należy jeszcze przed zimą oczyścić i naostrzyć zużyte narzędzia ogrodowe. Przy okazji warto zrobić przegląd narzędzi w naszym przydomowym warsztacie, bo być może również one potrzebują renowacji. Wykorzystując końcówkę Dremela o nr 428 - szczotkę ze stali nierdzewnej węglowej - oczyścimy narzędzia ogrodowe z rdzy i zabrudzeń. Używając ściernicy o odpowiednim profilu z tlenku glinu nr 932, bez zarysowań usuniemy resztki osadów i naostrzymy zarówno narzędzia, jak i zwykłe kuchenne noże.

Ucinanie zbyt długich śrub, prętów, rurek (Cięcie/wygładzanie)

W garażu często wykonujemy również prace związane z przycinaniem rur, długich śrub czy prętów. Może to być na przykład przycięcie wystającej śrubki w krześle, czy rurki karnisza, który chcemy skrócić do nietypowego wymiaru okna. Dzięki specjalnym końcówkom Dremela nie musimy już z każdym drobiazgiem udawać się do specjalisty. Sami możemy ciąć i profesjonalnie wykańczać na gładko przycięte krawędzie. Jeśli chcemy skrócić rurkę do karnisza to wystarczy, gdy sięgniemy po tarczę tnącą ze wzmocnionego włókna szklanego nr 426, a powstałe w ten sposób ostre krawędzie metalu wygładzimy ściernicą nr 932 z tlenku glinu. Cała operacja zajmie nam zaledwie kilkanaście minut.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz