Dremel 8200 to bezprzewodowe, wielofunkcyjne narzędzie, które doskonale sprawdzi się w różnych pracach naprawczych związanych z samochodem. Dzięki Dremelowi nie ma potrzeby korzystania z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego przy każdej, nawet najdrobniejszej usterce. Naprawa zarysowań na obudowie lusterka, czy pęknięcia na plastikowym zderzaku, jak również czyszczenie felg, usuwanie rdzy z błotnika – te wszystkie czynności można wykonać samemu przy pomocy nowego Dremela 8200. Jego atutem jest mocny silnik, szybka ładowarka i kompatybilność ze wszystkimi akcesoriami i przystawkami Dremel, dzięki czemu może być stosowany do szlifowania, polerowania, frezowania, cięcia i ścierania różnych materiałów.

Dremel radzi – jak naprawić zarysowania na obudowie lusterka

Jeśli parkujesz samochód przy ulicy, możesz któregoś dnia odkryć na osłonie lusterka zarysowania. To najczęściej wynik nieumiejętnego manewrowania samochodem u innych kierowców! Gdy złość minie, możesz łatwo i szybko sprawić, że samochód będzie wyglądał jak nowy. Sprawdź tylko, czy masz wszystkie wymienione poniżej narzędzia i wykonaj kolejne kroki naszej instrukcji. Podajemy szybki i prosty sposób samodzielnej naprawy uszkodzenia i nadania nowego wyglądu samochodowi, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów w serwisie samochodowym.

Potrzebne narzędzia i materiały

Nowe bezprzewodowe narzędzie Dremel 8200, dostarczane z akcesoriami i przystawkami, 1-godzinną ładowarką i walizką oraz nowa szczotka SpeedClic 473S. Przyda się również: środek odtłuszczający, ściereczka lub ręcznik, podkład w sprayu do farby do metalu, farba w sprayu dobrana do koloru fabrycznego lakieru, pasta polerska i wosk, gazeta.

Krok pierwszy
Za pomocą środka odtłuszczającego usuń z uszkodzonej powierzchni wosk oraz resztki farby samochodu, który spowodował uszkodzenie. Przy użyciu ściereczki lub ręcznika oczyść dokładnie uszkodzenie. Zauważysz, iż łatwo możesz odsłonić zarysowania znajdujące się pod spodem.

Krok drugi
Oczyść zadrapania przy pomocy narzędzia Dremel 8200, trzpienia SpeedClic i szczotki Dremel 473S, przesuwając narzędzie wzdłuż zadrapania i usuwając zanieczyszczenia oraz znajdujące się obok rysy odpryski farby. Najlepiej jest zastosować prędkość 15.000 obrotów na minutę.

Krok trzeci
Osłoń gazetą karoserię znajdującą się w pobliżu. Następnie nałóż podkład i farbę dobraną kolorem do lakieru. Pozwól, by pierwsza warstwa wyschła, a następnie nałóż jeszcze jedną lub dwie. Pozostaw do wyschnięcia, po czym nałóż warstwę pasty polerskiej i wosku pasującego kolorem do lakieru.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane