Wykaz nowości jakie zostały zaprezentowane na Międzynarodowych Targach Poznańskich DREMA 2006.

Kup w Narzedzia.pl
Wkrętarka Bosch GTB 12V-11
dostawa
wysyłka
>12 dni
557,99

Nowości
AKE Polska Sp. z o.o.

Nowe rozwiązania w wykonaniu pił tarczowych SOLUTION – piła do cięcia płyt bez konieczności dalszej obróbki materiału
Firma AKE Knebel GmbH skonstruowała piłę do cięcia na gotowo płyt pojedynczych i pakietów.
- Osiągnięto to poprzez:
- ograniczanie drgań (odpowiednia technologia wykonywania korpusu piły),
- nową geometrię zęba,
- wytrzymały na wykruszenia i odpowiednio twardy węglik, dający się obrabiać na konwencjonalnych ostrzarkach i pozwalający uzyskać wydłużony czas pracy piły,
- zminimalizowanie zdeważenia piły.
APATOR CONTROL Sp. z o.o.
Przemiennik Commander SK

Nowa generacja wektorowych przemienników częstotliwości, posiadających możliwość wykorzystania sterownika PLC zintegrowanego z napędem. Układy te idealnie nadają się do budowy maszyn, upraszczając i obniżając koszty całkowite urządzenia.
BORAN s.c. Andrzej Uchmański, Marian Borkowski

Ostrzarka SOG-125/P

- Służy do ostrzenia noży prostych bezpośrednio w głowicy strugarskiej.
- Napięcie zasilania – 230 V
- Prąd znamionowy – 1,34 A
- Moc znamionowa – 0,18 kW
- Prędkość obrotowa ściernicy – 2895 obr./min
- Ściernica – ø 120 mm (borazonowa lub diamentowa)
- Wymiary – podstawa 450 x 280 mm, wys. 310 mm
- Masa – 35 kg
- Max. wymiary ostrzonych głowic – ø 240 mm, dł. 250 mm
- Ostrzenie na sucho

Ostrzarka SOG-150/K
Służy do ostrzenia noży kształtowych (o dowolnych kształtach) bezpośrednio w głowicy strugarskiej.
- Napięcie zasilania – 230 V
- Prąd znamionowy – 1,34 A
- Moc znamionowa – 0,18 kW
- Prędkość obrotowa ściernicy – 2895 obr./min
- Ściernica – ø 150 mm (borazonowa lub diamentowa)
- Wymiary – podstawa 400 x 290 mm, wys. 360 mm
- Masa – 25 kg
- Max. wymiary ostrzonych głowic – ø 150 mm, dł. 230 mm
- Ostrzenie na sucho
Ostrzarka SOPW-150
Służy do ostrzenia pił tarczowych z płytkami z węglików spiekanych oraz zwykłych
- Napięcie zasilania – 230 V
- Prąd znamionowy – 1,34 A
- Moc znamionowa – 0,18 kW
- Prędkość obrotowa ściernicy – 2895 obr./min
- Ściernica – ø 150 mm (borazonowa lub diamentowa)
- Wymiary – podstawa 450 x 280 mm, wys. 310 mm
- Masa – 31 kg
- Zakres średnic ostrzonych pił – ø 100 mm, dł. 630 mm
- Ostrzenie na sucho
CEFLA FINISHING (Włochy)

Linia do lakierowania natryskowego lakierami wodnymi i wodnymi UV.
Automatyczna linia lakiernicza do aplikacji i suszenia bejc i lakierów wodnych i wodnych UV: automat lakierniczy EASY 2000: system odczytu elementów, transport taśmowy z odzyskiem lakieru, sterowanie natryskiem przez PLC, max. niezależne 4 obiegi lakieru. Tunel suszący Aquadry: najszybszy system suszenia lakierów wodnych: 2-6 min.
Suszarka promiennikowa UV do utwardzenia lakieru.
Posuw roboczy: 2-6 m/min.

CEHISA POLSKA Sp. z o.o.
- Kijarka-obtaczarka INTOREX HB-65. Obtaczarka HB-65 jest automatyczną maszyną przeznaczoną do wydajnej pracy w zakresie średnic od 15 do 65 mm. Podstawowym jej zadaniem jest obróbka fryzów drewnianych o przekroju kwadratowym i długości minimalnej 300 mm. Obróbka fryzu dokonuje się za pomocą wirującej głowicy. Prędkość posuwu jest regulowana w zakresie od 8 do 25 m/min.
- Okleiniarka wąskich płaszczyzn CEHISA 805 Nowa seria okleiniarek do doklejania obrzeża o maksymalnej wysokości 80 mm i doklejek z drewna litego do 25 mm grubości. Maszyna jest wyposażona w zespół nakładania kleju, zespół piłeczek o prowadzeniu liniowym, I zespół frezujący do obróbki doklejek z drewna litego, II zespół frezujący z frezami R=3 mm pozycjonowaniem od 0,4 do 3 mm, cyklinę profilową i polerki. Prędkość posuwu 9 i 14 m/min.
- Okleiniarka wąskich płaszczyzn CEHISA COMPACT 6.2 Automatyczna jednostronna okleiniarka przeznaczona do doklejania obrzeża o grubości od 0,4 do 2 mm. Podawanie obrzeża z roli i w paskach oraz posuw panelu z dolnym pasem transportowym stanowi wyposażenie standardowe. COMPACT 6.2 jest wyposażona w zespół obcinający z dwiema piłkami, w górny i dolny zespół frezowania z promieniowymi ostrzami frezów, zespół cyklin oraz polerki.
- Okleiniarka wąskich płaszczyzn CEHISA SYSTEM 6P Maszyna jest przeznaczona do doklejania obrzeża PCV do 3 mm i doklejki drewnianej do 8 mm grubości. Wyposażona w agregat wstępnego frezowania krawędzi płyty, zapewniający doskonały wygląd spoiny, zespół piłek do obcinania obrzeża przód/tył, agregaty do frezowania obrzeża góra/dół, agregaty do zaokrąglania narożników płyty, cyklinę profilową i cyklinę płaską oraz polerki. Prędkości posuwu 9 i 14 m/min.
- Pilarka formatowa CASOLIN ASTRA SE 400 NT Najnowszy model pilarki wyposażonej w elektryczne podnoszenie i przestawianie kątowe agregatu tnącego z szybkim i dokładnym pozycjonowaniem w zakresie 0-45º. ASTRA SE 400 NT jest wyposażona w wózek z prowadzeniem na hartowanych prętach i trapezowych rolkach oraz przykładnicę równoległą przestawialną do szerokości 1300 mm na powietrznym łożysku.
- Półautomat tokarski CENTAURO TC-1200 TC-1200 jest tokarką kopiującą do produkcji małych i średnich serii tralek schodowych, nóg stołów i krzeseł oraz galanterii. Agregat toczący składa się z 2 niezależnych noży i jest połączony z kopiałem. Taki system pozwala na dokładne odtworzenie nawet elementów o bardzo małej średnicy. Hydraulicznie regulowany posuw suportu pozwala na uzyskanie najwyższej jakości wykończenia.
CLOOS POLSKA Sp. z o.o.
- Pneumatyczne narzędzia do szlifowania i frezowania DOTCO. Stosowane do obróbki i wykończenia elementów drewnianych i metalowych.
- Zaciski montażowe serii DESTACO 2000. Nowa linia ręcznych zacisków montażowych o zwiększonej sile mocowania, niezbędnych przy obróbce i montażu elementów drewnianych lub metalowych.
- Znakowarka mikropunktowa EL1. Urządzenie do trwałego znakowania materiałów twardych, sterowane komputerowo, pozwala na znakowanie powierzchni płaskich i owalnych.
CLOU Polska Sp. z o.o.
CLOU Szpachlówka do drewna
Uniwersalna, wodorozcieńczalna szpachlówka do drewna na bazie żywicy akrylowej, gotowa do użycia. Zastosowanie: dziury, pęknięcia, rysy, różnego rodzaju ubytki w drewnie. Właściwości:
- szybkoschnąca (po ok. 20 min. nadaje się do szlifowania),
- po utwardzeniu bardzo twarda,
- łatwo się szlifuje,
- nie zapada się,
- daje się łatwo bejcować i lakierować,
- po utwardzeniu można strugać, frezować, piłować,
- nadaje się do parkietów.
- Opakowania: 250 g, 30 kg, ilość kolorów: 18.
DACPOL Sp. z o.o.
- Wieże sygnalizacyjne LED. Diody LED o wysokiej intensywności oraz 100,000-godzinnym, bezobsługowym czasie pracy (ponad 11 lat) zapewniają oszczędności takie jak praca przy wymianie żarówek czy przestoje maszyn. Diody pobierają 1/8 mocy zużywanej przez zwykłe żarówki, dzięki czemu w dłuższym okresie czasu powstają zauważalne oszczędności.
- Włączniki bezpieczeństwa Wyłącznik, który zostanie zasilony (24V AC/DC), generuje pole magnetyczne, które aktywnie poszukuje kodowanego sygnału magnetycznego. Jeżeli poprawnie zakodowany magnes jest w zasięgu, zostaje rozpoznany (odkodowany), wyjście zmienia stan i sygnalizację gotowości maszyny. Jeżeli warunki te nie zostaną spełnione, wyjście nie zmieni swojego stanu a maszyna będzie zablokowana. Niezawodne dzięki procesowi Acotom. Łatwe w montażu i podłączeniu.
- Mała i stała histereza. Długa żywotność. Odporne na pole magnetyczne i wibracje. Przystosowane do wszystkich rodzajów przemysłu (szczególnie do przemysłu spożywczego).
DELLE VEDOVE MASCHINENBAU GmbH
Zawijarka DUP-Compact
Wyposażenie:
- napęd główny sterowany częstotliwością,
- szczotkowanie powierzchni od góry,
- pierwsza na Świecie regulowana powlekarka szczelinowa z wbudowanym zespołem topiącym,
- pompa dozująca z trójfazowym siłownikiem,
- niezależne sterowanie prędkości dozowania,
- element filtrujący z systemem szybkiej wymiany,
- urządzenie rozwijające do materiału ze zwoju,
- rolki dociskowa i prowadząca,
- strefa dociskowa z systemem szybkiej wymiany,
- rolki z kauczuku silikonowego,
- teleskopowa szafka rozdzielcza.
EGA SYSTEME (Francja)

VEGA – 5-osiowe CENTRUM OBRÓBKI DREWNA CNC
Przeznaczone dla cieśli i do produkcji domów z drewna. VEGA, w pełni kompatybilna z podstawowym europejskim oprogramowaniem CAD, stanowi właściwy wybór do produkcji konstrukcji drewnianych wysokiej jakości, zapewniając elastyczność dzięki automatycznemu urządzeniu do wymiany 25 narzędzi, wysoką prędkość cięcia i dużą wydajność.
ELESA + GANTER POLSKA Sp. z o.o.
Łączniki rurowe i mechanizmy przesuwu
Łączniki rurowe to mocujące elementy oferujące możliwość szybkiej i błyskawicznej konstrukcji urządzeń. Szeroka gama łączników daje niemal nieograniczone możliwości konfiguracji.
EUROTEK INTERNATIONAL
DRAABE MICROCOOL
System dysz wysokociśnieniowych zapewniający stałą, optymalną wilgotność powietrza, zapobiegającą powstawaniu szkód wywołanych wysychaniem oraz przerwom w produkcji. DRAABE MICROCOOL to opracowany specjalnie dla obróbki drewna system, wyróżniający się łatwą instalacją oraz niskimi kosztami eksploatacyjnymi.
EWD Sägetechnik
Opti 550 EWDrive
Optymalizująca obrzynarka krawędziowa, rewolucja w technologii krawędziowania. System Opti 550 EWDrive pozwolił rozszerzyć istniejący asortyment produktów w segmencie najwyższej wydajności. System krawędziowania będzie oferowany z różnymi opcjami skanera: skanowanie poprzeczne z jedno- lub wielopunktowymi czujnikami od góry i od dołu lub skanowanie obliny i wyrównania montowane od góry. Liniowy system skanujący jako skaner kształtu rzeczywistego z opcjonalnym skanowaniem wyrównania od góry i od dołu.
- Długość deski: 2,4- 6,1 m
- Szerokość deski (przed krawędziowaniem): 90- 550 mm
- Grubość deski: 16- 55 mm
- Prędkość podawania: do 500 m/min
- Systemy wybierania i przenoszenia desek są dostosowane do wydajności 60, 70 lub 80 desek na minutę.
Fabryka Maszyn Do Drewna GOMAD Sp. z o.o.
- Frezarka dolnowrzecionowa FD-2 Nowoczesna obrabiarka przeznaczona do obróbki drewna i tworzyw drewnopodobnych. Służy do obróbki krawędzi elementów prostolinijnych oraz do wykonywania wpustów, wypustów, wrębów, czopów, widlic, wczepów itd. Maszyna może być wyposażona w dodatkowe stoliki boczne i podtrzymkę, mechanizm posuwu 3 lub 4-rolkowy, urządzenie do czopowania FN-25, mechanizm do elementów krzywoliniowych, mały stolik do czopowania.
- Frezarka górnowrzecionowa FG-2 Nowoczesna obrabiarka przeznaczona do obróbki elementów o złożonych kształtach, wymagających zastosowania płaskich wzorników. Może również służyć do profilowej obróbki prostych i krzywych elementów o niezbyt dużych wymiarach, do wykonywania rowków, wgłębień, wcięć, otworów podłużnych i okrągłych, walcowych i stożkowych. Frez mocowany jest w uchwycie osadzonym w stożku wrzeciona. Obroty narzędzia realizowane są za pomocą elektrowrzeciona sterowanego bezstopniowo przetwornicą częstotliwości (obroty: 6000-18 000 obr./min).
- Frezarka numeryczna NFZ-21 Frezarka górnowrzecionowa sterowana numerycznie NFZ-21 posiada elektrowrzeciono frezarskie oraz dwa pneumowrzeciona wiertarskie. Wydajna naprzemienna praca w dwóch sektorach stołu. Obróbka płyt wiórowych, frezowanie elementów krzywoliniowych, np. elementów stelaży mebli tapicerowanych i galanterii drewnianej.
- Grubościówka GR-640 Maszyna o zwartej budowie z ciężkim, wykonanym ze stalowej blachy korpusem, gwarantującym nawet przy maksymalnym obciążeniu jej spokojną, wolną od drgań pracę. Odlewany żeliwny stół podnoszony jest na czterech Śrubach pociągowych, napędzanych mechanizmem łańcuchowym. Dwa przestawne walce pracujące na łożyskach umożliwiają lekki suw materiału.
- Wiertarka dwustronna WDZ-3 Wiertarka wielowrzecionowa dwustronna przeznaczona jest do wykonywania otworów pod kołki w drewnie, płytach wiórowych i materiałach z tworzyw drewnopodobnych. Wiertarka posiada trzy jednostki wiertarskie – dwie pionowe i poziomą boczną, umożliwiające wiercenie trzech rzędów otworów jednocześnie. Jednostka pozioma posiada głowicę 23-wrzecionową o rozstawie wrzecion 32 mm, a jednostki poziome wyposażone są każda w dwie głowice 11-wrzecionowe o rozstawie wrzecion 32 mm.
- Wiertarka WU-3G- 2C automat Jakościowy i wydajnościowy postęp w rozwoju wiertarek z rodziny WU. Pięć jednostek wiertarskich: 3 pionowe, 2 poziome. Zasobnik materiału i automatyczne podawanie do wiercenia oraz odbiór elementów na jednym stanowisku. Jedno- lub dwustopniowy cykl pracy – 3 s, 4-8 s.
- Wiertarka wielowrzecionowa WJ-29 Nowoczesna obrabiarka przeznaczona do wiercenia otworów pod kołki w płytach wiórowych oraz litym drewnie. Wiertarka w standardzie wyposażona jest w głowicę 29-wrzecionową o rozstawie wrzecion 32 mm. Na życzenie klienta wiertarka może mieć zamocowaną głowicę 25- lub 27-wrzecionową.
Fabryka Narzędzi Skrawających FENES S.A.

- Piła taśmowa do drewna SZTORM z hartowanym ostrzem. Dla bardzo wymagających klientów, poszukujących pił taśmowych umożliwiających poprawę wydajności procesu przecierania drewna, oferujemy piłę SZTORM z hartowanym ostrzem. Ten rodzaj obróbki cieplnej zapewnia uzyskanie wysokiej i powtarzalnej twardości ostrza (63-67 HRC) oraz poprawia żywotność i wytrzymałość zmęczeniową taśmy. Nową piłę SZTORM zalecamy do przecierania drewna twardego. Piła dostępna jest w szerokościach: 32, 35, 40 i 50 mm
- Piła taśmowa do drewna WICHER z hartowanym ostrzem Lepsza żywotność, zwiększona wytrzymałość, zmniejszona podatność na mikropęknięcia to nowe cechy piły, uzyskane dzięki nowej technologii zwiększenia twardości ostrza (63-67 HRC). Nową piłę WICHER zalecamy do przecierania drewna średniomiękkiego i miękkiego. Piła WICHER dostępna jest w szerokościach 32, 35, 40 i 50 mm.
FAMAD Sp. z o.o. Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych
- Pilarka tarczowa do wycinania wad DPO-180 Urządzenie służy do wycinania wad w listwach drewnianych, w obszarach znaczonych kredą luminescencyjną, odczytywanych przez skaner luminescencyjny. Znaczenie obszarów listwy do wycięcia odbywa się ręcznie przez osoby selekcjonujące. Napęd układu transportującego listwy odbywa się za pomocą pasów zębatych z reduktora współpracującego z enkoderem otrzymującym sygnały ze sterownika. Maksymalne wymiary listew to 45 x 160 mm. Średnica piły wynosi 450 mm. Moc zainstalowana 4,4 kW.
- Prasa membranowa DVAC.Urządzenie służy do formowania oklein na wyrobach drewnianych poprzez wykorzystanie podciśnienia. Urządzenie znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle stolarki drzwiowej i okiennej. Technika formowania próżniowego eliminuje tradycyjny stempel i matrycę. Elastyczna membrana dociskająca okleinę do powierzchni oklejanej formuje ją jednocześnie do kształtu wyrobu. Ogrzewana do ok. 70ºC komora przyspiesza proces klejenia uelastyczniając dodatkowo okleinę.
FELDER Group Polska Sp. z o.o.
- FORMAT-4 szlifierka szerokotaśmowa z serii Finish Szlifierka posiada w wyposażeniu standardowym elektryczne ustawienie wysokości stołu posuwowego, pneumatyczny hamulec taśmy ściernej, posuw za pomocą maty posuwowej z prędkością 4,4 m/min, max. wysokość elementu szlifowanego wynosi 150 mm.
- FORMAT-4 okleiniarka z serii Perfect Okleiniarka do wąskich płaszczyzn z serii Perfect wyposażona jest w dwie nagrzewnice regulowane w zakresie od 0º-600º, agregat do zaokrąglania narożników, sterowania CNC, agregat do wyrównywania do krawędzi z 2 frezami przeciwbieżnymi i regulowanym zbiorem do max. 1,5 mm.
- FELDER wiertarka wielowrzecionowa FD 921 Nowa wiertarka wielowrzecionowa FELDER FD 921 wyposażona jest w 21 wrzecion do wykonywania otworów na kołki, wierceń rzędowych o Średnicy do 35 mm, a max. głębokość wierceń wynosi 70 mm. Pneumatyczna regulacja głowicy wiertarskiej w pozycji poziomej i pionowej. Standardem są 2 pneumatyczne dociskacze elementu obrabianego.
Firma WALTER Producent maszyn do obróbki drewna
Kontroler obciążenia silnika wielopiły lub traka współpracujący z automatyczną regulacją posuwu
Najczęstszym powodem awarii silnika głównego lub innych podzespołów w wielopiłach i trakach jest niedostosowanie odpowiedniej prędkości posuwu materiału. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie elektronicznego kontrolera obciążenia silnika. Główne zalety zastosowania rozwiązania:
precyzyjna kontrola silnika,
szybka i skuteczna reakcja na przeciążenie,
przedłużenie żywotności silnika.
GASS PPH Sp. z o.o.
Przyrząd do określania zarysu kół napędowych pilarki taśmowej. Przyrząd do pomiaru zarysów przekrojów poprzecznych kół napędowych w pilarkach taśmowych: szerokość koła napędowego < 300 mm. Wyniki pomiaru można drukować, zapisać na dysku komputera, wprowadzić do pamięci automatów wyprawiających (prostujących, naprężających) – do wykonania prawidłowego naprężenia piły. Dane z pomiaru służą także do określenia stopnia zużycia bieżni koła napędowego pilarki.

GOPOL Sp. z o.o.


Piły tarczowe HM pokryte polimerową powłoką antyadhezyjną
Powłoka posiada następujące cechy:
- wysoka odporność na ścieranie,
- wysoka wytrzymałość termiczna,
- niska podatność na przywieranie innych materiałów,
- niski współczynnik tarcia.
- Warstwa zabezpiecza narzędzia przed oklejaniem się korpusu podczas obróbki materiału. Zmniejsza również tarcie – korpus nie jest narażony na przegrzanie. Zapewnia to długotrwałe użytkowanie narzędzi. Specjalnie dobrana podczas testów powłoka gwarantuje również obniżenie hałasu generowanego przez narzędzie.
Gorzowska Fabryka Maszyn Sp. z o.o. GOMA
Frezarka dolnowrzecionowa F- 110 C
- Średnica wrzeciona – 30 mm
- Obroty wrzeciona – 4000, 6000, 8000, 10000 obr./min
- Moc silnika – 4 kW
- Gabaryty – 1200 x 850 x 1050 mm
- Waga – 620 kg
Grubiarka GD4-600
- Max. szerokość struganego materiału – 630 mm
- Max. grubość struganego materiału – 200 mm
- Min. grubość struganego materiału – 8 mm
- Min. długość struganego materiału – 220 mm
- Prędkość posuwu – 8; 10; 12 m/min
- Max. głębokość strugania – 5 mm
- Obroty wału – 4800 obr./min
- Ilość ostrzy – 4
- Średnica wału – 105 mm
- Silnik – 7,5 kW/380 V
- Średnica króćca ssącego – 100 mm
- Gabaryty – 1080 x 830 x 1280 mm
- Waga – 496 kg
Wyrówniarka WJ5/400
- Max. szerokość strugania – 400 mm
- Max. wartość zbieranego materiału – 5 mm
- Obroty wrzeciona – 5000 obr./min
- Ilość noży – 4
- Średnica wału skrawania – 112 mm
- Długość całkowita stołu – 2500 mm
- Moc silnika – 3 kW
- Wymiary gabarytowe – 2500 x 850 x 1050 mm
- Waga – 500 kg
HANAOKA s.c.
Linia do brykietowania. Linia do brykietowania odpadów drewnianych o wydajności do 160 kg/h. Linia składa się z rozdrabniarki GROSS GAZ 62 S oraz brykieciarki GROSS GP 150. Produkt ten pozwoli zamienić odpad w pełnowartościowy produkt, jakim jest brykiet opałowy z biomasy.
HENKEL POLSKA Sp. z o.o.
High Gloss (wysoki połysk) dla technologii flat lamination DORUS QR 4663, DORUS QR 4650
Flat lamination – oklejanie szerokich płaszczyzn w procesie ciągłym za pomocą topliwych klejów poliuretanowych.
Technologia 3D DORUS FD 150/6
3D – oklejanie w prasach próżniowych folii o wysokim połysku, za pomocą jednoskładnikowego kleju poliuretanowego.

HOFFMANN GmbH MASCHINENBAU

Ręczna frezarka żłobiąca dla Systemu Połączeń Wczepinowych (jaskółczy ogon) Hoffmanna. Nowo opracowany model do łączenia części ram, szczególnie na miejscu. Urządzenie jest lekkie, łatwe w użyciu. Specjalnie zaprojektowane dla małych i Średnich warsztatów stolarstwa meblowego.

IBERUS POLSKA

Głowica do produkcji kasetonów (płycin)

Głowica z wymiennymi płytkami HM o max. głębokości wybrania 65 mm zapewnia produkcję kasetonów o różnych profilach. Narzędzie wyposażone jest w 3 szt. płytek standardowych o kącie nachylenia 3 stopnie i 3 szt. płytek profilowych, które można zamieniać dostosowując się do żądanego profilu. Wysokiej jakości węglik zapewnia bardzo dobrą jakość obróbki drewna twardego i miękkiego.
Zestaw regulowanych głowic do produkcji drzwi drewnianych i futryn
Głowice z pełną regulacją, umożliwiają produkcję drzwi o różnych grubościach profilu (ramiaka) i kontrprofilu. Łatwa i mało skomplikowana obsługa pozwala również na szybką zamianę żądanych ustawień, np. grubości wybrania pod kaseton (płycinę) bądź pod szybę. W tym drugim przypadku stosowany jest dodatkowy uzupełniający „talerz – głowica”, którego zastosowanie umożliwia wycięcie listwy i łatwe zamontowanie szyby przy składaniu drzwi. Zestawy mają zastosowanie na frezarkach, czterostronnych obrabiarkach, a także na centrach obróbczych CNC.

IMA POLSKA Sprzedaż i Serwis Sp. z o.o.

Opatentowana technologia firmy IMA Klessmann bezramkowej produkcji elementów meblowych z płyty komórkowej
Nowość tej technologii polega na tym, że w prasie klejone są wielkoformatowe płyty komórkowe, analogicznie do produkcji płyty wiórowej. Następnie z wielkoformatowej płyty komórkowej wycinane są na zwykłych pilarkach panelowych elementy meblowe w wymiarze brutto. Elementy te, w przypadku elementów prostokątnych, są następnie podawane do okleiniarki wąskich płaszczyzn, w której wstawiane jest czterostronnie w przelocie obrzeże wzmacniające w postaci paska obłogu o gr. 3 mm lub listwy o gruboŚci do 30 mm. W przypadku elementów krzywoliniowych (produkcja płyt roboczych) obróbka formatowa elementu i wstawienie obrzeża wzmacniającego oraz następnie dekoracyjnego odbywa się na centrum obróbczym CNC z agregatem okleinującym.
ITA Sp. z o.o.
- Linia do składania ramek UNI 45 firmy PROCESS. Pełna automatyzacja składania drzwiczek meblowych. Linia może wykonywać sklejenie 3000 drzwiczek w ciągu jednej zmiany pracy. Maszyna przeznaczona dla dużych firm produkcyjnych. Możliwość aplikacji specjalnych typów hot melt.
- Linia do szlifowania do krzeseł UNICA firmy COMEC Optymalne rozwiązanie problemów szlifowania elementów krzywoliniowych krzeseł. Nowoczesna koncepcja gniazda szlifierskiego przeznaczonego dla średnich i dużych producentów krzeseł. Idealne połączenie automatyki szlifowania z możliwością ręcznego wykończenia powierzchni specjalnych.
- Okleiniarka do powierzchni prostoliniowych CHALLENGE 7.3 R.A. firmy BI-MATIC Doskonała jakość obróbki przy niewielkich wymiarach maszyny. Rewolucyjny system szybkiego przestawienia pomiędzy dwoma grubościami obrzeża. Dotykowy pulpit ułatwiający sterowanie maszyną.
- Pięcioosiowe centrum do krzeseł SPIN firmy PADE Rewolucyjne rozwiązanie z zastosowaniem głowicy pięciowrzecionowej (patent pade) pozwalającej obrabiać cały element bez konieczności wymiany narzędzi. Znacznie przyspiesza to czas obróbki. Możliwość osiągnięcia pola roboczego w punktach, gdzie nie jest to możliwe do uzyskania w przypadku głowicy klasycznej.
- Półautomatyczna wiertarka wielogłowicowa FOMA 120 PLUS firmy VITAP Innowacyjne zastosowanie chowanej głowicy poziomej. Umożliwia to wiercenie trójstronne 80% elementów występujących w meblach do 1200 mm długości. Wiertarka o zwartej budowie, może pracować jako maszyna przelotowa.
ITALCOMMA
- Lasermac Laserowe centrum obróbcze służące do cięcia płyt wiórowych, mdf itp. Maszyna w pełni skomputeryzowana wyposażona w kontrolę numeryczną oraz laser do cięcia nawet dużych powierzchni.
- REM Over Pionowe centrum obróbcze służące do obróbki materiałów drewnianych. Maszyna składa się z bazy o strukturze zbudowanej z normalizowanej oraz piaskowanej stali, na której zamocowane są kolumny, umiejscowione na płaszczyznach bocznych maszyny. Na kolumnach umieszczone są jednostki obróbcze (magazyn rewolwerowy, niezależne wrzeciona wiercące, grupy osadzające). Na bazie jest zainstalowany transporter, będący sercem maszyny, na niej osadzone są również jednostki blokujące / pozycjonujące panel na wysokość oraz grubość.
- Spin Brush 11 firmy Viet System służący do szlifowania narożników przy frontach meblowych. Maszyna wyposażona w jednostkę szlifującą dającą najlepsze rezultaty na powierzchniach zarówno surowych, jak i polakierowanych. Jest łatwa w obsłudze i dostosowana do potrzeb operatora.
JAROMA S.A.

Oklejarka jednostronna wąskich płaszczyzn DCKF
Nowa oklejarka stanowiąca uzupełnienie rodziny oklejarek adresowanych dla przemysłu i rzemiosła. Umożliwia obróbkę obrzeży z tworzyw sztucznych o grubości do 3 mm i doklejek drewnianych o grubości do 5 mm. Oklejarka wyposażona jest w zespół dwóch agregatów obcinających nadmiar obrzeża, agregat frezarski z frezami kształtowymi, cyklinę i zespół polerek. Całkowitą nowością wśród polskich oklejarek jest dodatkowy zespół dwóch agregatów do frezowania i zaokrąglania naroży metodą obwiedniową. Dzięki temu agregatowi możliwe jest uzyskanie zaokrąglonych pionowych krawędzi obrzeża lub uzyskanie zaokrąglonych krawędzi wokół całego boku płyty. Wysoka wydajność zapewniona jest przez transportery przemieszczające obrabiane płyty z prędkością 10 m/min.
Josef BINDER Maschinebau u. Handelsges.m.b.H. (Austria)
System palników z ruchomym rusztem do średniej wielkości kotłów na biomasę Palnik z ruchomym rusztem, dotychczas dostępny tylko w większych systemach kotłowych, teraz także dla kotłów od 180 kW. Dzięki rusztom o ruchu posuwisto-zwrotnym paliwo z biomasy jest rozprowadzane wzdłuż komory spalania, dzięki czemu jest ono po drodze suszone, a popiół jest dostarczany w całości do końcowej części komory do odprowadzającego przenośnika śrubowego. W ten sposób taki system z ruchomym rusztem zapewnia wyraźne zalety przy spalaniu mokrych paliw lub paliw o dużej zawartości popiołu i zwiększa komfort automatycznego odpopielania.
JUNGET Sp. z o.o.
Prasa do klejenia płyty meblowej QUICKPRESS. QUICKPRESS to nowe rozwiązanie wśród urządzeń do klejenia płyty meblowej. Producent, duńska firma Kallesøe A/S, gwarantuje przy dużo niższej cenie taką samą jakość wytworzonych elementów, jak w przypadku sprawdzonego modelu Kallesøe LV. To półautomatyczne urządzenie wyposażone jest w system nakładania kleju oraz prasę klejącą ze stołem podającym i wylotowym. Dostępne są 2 modele: 2500 oraz 4500.
KADIMEX AUGUSTYN-DUSIŃSKI Sp. j.
Przedstawiciel firm:
STEHLE GmbH (Niemcy)
KARL GOLD Werkzeugfabrik GmbH (Niemcy)
PURBOND AG (Szwajcaria
)
Narzędzia diamentowe dla zakładu stolarskiego firmy STEHLE (Niemcy)
Narzędzia diamentowe na potrzeby zakładu stolarskiego. Są to produkty typu: frezy trzpieniowe, piły, głowice. Do tej pory produkty te w wydaniu diamentowym były praktycznie niedostępne dla małych zakładów stolarskich. Zastosowanie tych narzędzi diamentowych w obróbce drewna ma następujące zalety:
- 60-100 dłuższa żywotność w porównaniu do narzędzi z węglika spiekanego (HW),
- niski koszt narzędzia,
- stała „gładkość” cięcia,
- krótkie przestoje produkcyjne,
- obniżenie kosztów obróbki,
- wysokie bezpieczeństwo procesu.
Piły diamentowe do narzędzi ręcznych firmy STEHLE (Niemcy)
Diamentowe piły do narzędzi ręcznych przeznaczone do cięcia zarówno poprzecznego, jak i wzdłużnego takich materiałów jak laminat, MDF, płyta wiórowa, Corian, a nawet płyt cementowych. Piły te mają zastosowanie do wszystkich pilarek ręcznych. Cechuje je precyzyjny korpus z ostrzami diamentowymi (PKD), optymalna geometria cięcia oraz ornament w postaci litery S jak STEHLE. Zalety pił diamentowych to przede wszystkim:
- szczególnie lekkie cięcie,
- wysoka jakość cięcia,
- dłuższa żywotność w porównaniu do pił HW,
- znaczna redukcja hałasu przez specjalne ornamenty laserowe typu „S”.
Narzędzia do produkcji okien drewnianych GOLDplus do domów pasywnych firmy KARL GOLD Werkzeugfabrik GmbH (Niemcy)
- Konstrukcja okna GOLDplus – innowacyjne rozwiązanie zgłoszone jako wzór użytkowy. Osiągnięty w oknie współczynnik przenikania ciepła o wartości Uw=0,80W (m2k) predysponuje zastosowanie tego typu okien dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Okno cechuje grubość profilu wynosząca 101 mm oraz konstrukcja zespolona, pozwalająca na zastosowanie różnych gatunków drewna i kolorów, zarówno w ościeżnicy, jak i w skrzydle. Zastosowane materiały (m.in. wkładki wygłuszające) pozwalają równocześnie na osiągnięcie izolacyjności akustycznej na poziomie V klasy. Całość konstrukcji jest wykonana w wersji Softline R=6 o ładnym designie.
- Jednoskładnikowy klej poliuretanowy do drewnianych konstrukcji nośnych PURBOND HB 221 firmy PURBOND AG (Szwajcaria) Nowy klej poliuretanowy PURBOND HB 221 charakteryzuje się czasem utwardzania spoiny klejowej wynoszącym zaledwie 15 min, przy czasie otwartym 5 min. Dzięki temu ma on zastosowanie przy łączeniu drewna na długość w wysokowydajnych liniach produkcyjnych, w których połączone sztangi drewna po krótkiej przerwie mogą być bez obaw poddawane dalszej obróbce. Jest to produkt jednoskładnikowy, co eliminuje proces mieszania w procesie produkcji i zapewnia tym samym większe bezpieczeństwo produkcji oraz stałą jakość procesu klejenia. Klej ten został pozytywnie przebadany przez Instytut Otto Graff w Stuttgarcie (MPA Stuttgart).
- Jednoskładnikowy klej poliuretanowy do drewnianych konstrukcji nośnych PURBOND HB 480 firmy PURBOND AG (Szwajcaria)Nowy klej poliuretanowy PURBOND HB 480 charakteryzuje się czasem utwardzania spoiny klejowej wynoszącym 70 min, przy czasie otwartym 22 min. Dzięki temu ma on zastosowanie przy klejeniu warstwowym drewna budowlanego w wysoko wydajnych liniach produkcyjnych. Jest to produkt jednoskładnikowy, co eliminuje proces mieszania w procesie produkcji i zapewnia tym samym większe bezpieczeństwo produkcji oraz stałą jakość procesu klejenia. Klej ten został pozytywnie przebadany przez Instytut Otto Graf w Stuttgarcie (MPA Stuttgart).
KINPOL s.c.
CNC 4 – osiowa maszyna do ostrzenia pił tarczowych
Maszyna AL805 to kompaktowa oraz ekonomiczna maszyna przeznaczona do pracy z piłami tarczowymi HM. Maszyna zapewnia automatyczne ostrzenie narzędzi w jednym cyklu produkcyjnym bez zmiany ustawień. Cztery osie CNC gwarantują funkcjonalność pracy oraz szybkość ostrzenia. Głowica szlifierska posiada automatycznie ustawiany kąt osiowy do pracy z piłami tarczowymi z prostą i skośną powierzchnią przyłożenia.
KPPD Szczecinek S.A. Zakład Budowy Maszyn MADREW
Pilarka tarczowa, wielopiłowa Lam 20/160 wzdłużna, z posuwem walcowym
Pilarka przeznaczona jest do wzdłużnego rozcinania kantówek na lamele o minimalnej grubości 5 mm. Zalety: rzaz pił – 2,5 mm, szybka i prosta wymiana pił, płynna regulacja posuwu materiału oraz prostota konstrukcji, niezawodność pracy, bezpieczna obsługa. Obrabiany materiał – kantówka 20 x 20 do 160 x 120 mm. Prędkość cięcia – 8-20 m/min.
LAKFAM Sp.j.
Automatyczna szlifierka do ostrzenia głowic strugarskich – ASP- 631F wersja G Przeznaczona jest do zastosowania w przedsiębiorstwach branży meblarskiej, drzewnej, przetwórstwa tworzyw sztucznych. Służy do ostrzenia głowic strugarskich bez zdejmowania ostrzy tnących. Opis zastosowania:
Zastosowana do ostrzenia głowic i innych narzędzi o maksymalnej średnicy 250 mm i długości 300 mm. Ostrzy zarówno powierzchnie natarcia, jak i przyłożenia. Ostrzy narzędzia wzdłuż linii prostej. Jednoczesne dwuosiowe sterowanie posuwami umożliwia zastosowanie automatycznej szlifierki do ostrzenia większości głowic strugarskich występujących w obiegach produkcyjnych. Umożliwia przeprowadzenie procesu ostrzenia zarówno na sucho, jak i z użyciem czynnika chłodzącego. Zastosowanie układu chłodzącego przyspiesza proces ostrzenia, skracając do minimum czas potrzebny do zniwelowania skutków działania temperatury w miejscu szlifowania.
3M Poland Sp. z o.o.
DP600 SL Concrete Repair – klej do napraw betonu. Klej do napraw betonu 3M™ Concrete Repair DP600 SL umożliwia oszczędność czasu i pieniądzy na utrzymanie i naprawę posadzek przemysłowych.
Klej nie zawiera rozpuszczalników, dzięki temu nie pęka i nie kurczy się. Jak działa? Samopoziomująca i elastyczna masa poliuretanowa gładko wpływa w pęknięcia oraz szczeliny, dokładnie wypełniając naprawiane miejsce, i twardnieje już po 5 minutach. A po 15 minutach po naprawionej powierzchni może przejechać nawet wózek widłowy.
Prosta jest również aplikacja kleju: wystarczy zwykły wyciskacz do mas klejących lub uszczelniających, dzięki czemu nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na zaawansowany sprzęt lub wyspecjalizowanego wykonawcę. A efekty? Trwałość o wiele większa niż w przypadku tradycyjnych napraw masą betonową. W ten sposób naprawa pęknięć i odprysków posadzek i poziomych powierzchni betonowych przestanie być utrapieniem. Nowy klej 3M™ Concrete Repair DP600 SL można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, w pomieszczeniach dobrze wentylowanych.
MAKITA Sp. z o.o.
- Dłutownica łańcuchowa 7104L Przenośna dłutownica łańcuchowa o ciężarze zaledwie 17 kg zapewnia szybkie, czyste i dokładne wycinanie otworów przelotowych prostokątnych w grubej masie drzewnej o maksymalnej szerokości 130 mm i głębokości 155 mm. Prędkość łańcucha na minutę wynosi 300 m. Imadło o dużym zakresie nastawy pozwala dokładnie zamocować kłody. Pobór mocy na wejściu to: 1,140 W.
- Frezarka jednoręczna 3709 Frezarka jednoręczna 3709 o mocy 530 W (z prostą płytą prowadzącą) zapewnia płynną i precyzyjną regulację głębokości za pomocą mechanizmu zębatkowego. Przeźroczysta podstawa z tworzywa sztucznego umożliwia dobrą obserwację frezowanej krawędzi, a miękki, antypoślizgowy uchwyt pokryty gumą zapewnia lepszy komfort pracy. Prędkość obrotowa frezarki 3709 na biegu jałowym wynosi 35 000 obr./min.
- Frezarka krawędziowa jednoręczna 3710 Frezarka 3710 o mocy 530 W (z przestawną stopą prowadzącą 0-45º) do faz zapewnia płynną i precyzyjną regulację głębokości za pomocą mechanizmu zębatkowego. Przeźroczysta podstawa z tworzywa sztucznego umożliwia dobrą obserwację frezowanej krawędzi, a miękki, antypoślizgowy uchwyt pokryty gumą zapewnia lepszy komfort pracy. Prędkość obrotowa frezarki 3710 na biegu jałowym wynosi 35 000 obr./min.
- Obrotowa ukośnico-pilarka stołowa LF1000 Prezentowana ukośnico-pilarka o mocy 1,650 W i średnicy ostrza 260 mm ma wiele atutów. Mocny silnik, stół wykonany z odlewu aluminiowego z nogami składanymi, zdejmowane prowadnice, hamulec elektryczny i ciężar zaledwie 32 kg, to tylko część jej zalet. LF1000 spełnia zarówno funkcję ukośnicy, jak również pilarki stołowej dzięki szybkiemu i łatwemu przestawieniu. Jej prędkość to: 2 700 obr./min.
MECHANIKA MASZYN Andrzej Kacperek
Nowe typoszeregi motoreduktorów MR-63, MR-80, MR-100 oraz reduktorów ślimakowych R-63, R-80, R-100.
Nowoczesna koncepcja wyrobu przez monolityczny korpus z zewnętrznym użebrowaniem daje dużą sztywność, unifikację i ograniczoną liczbę elementów składowych, co gwarantuje wysoką jakość wyrobów. Nowo wprowadzona seria przekładni, charakteryzuje się zmniejszoną wagą, cichą pracą oraz przystosowaniem do mocowania na trzech stronach korpusu. Dodatkowo istnieje możliwość montażu za pośrednictwem kołnierza bocznego, lub ramienia reakcyjnego. Opracowany system kołnierzy pozwala na spełnienie w szerokim zakresie wymagań użytkowników. Reduktory R63, R80, R100 oraz motoreduktory MR63, MR80, MR100 są bezobsługowe i mogą pracować w każdej pozycji. Szeroka gama przełożeń przekładni (i=7,5÷100) oraz duży wybór silników jedno- lub trójfazowych, ułatwia optymalny dobór motoreduktora i daje wiele możliwości jego zastosowania.
MILESI (Włochy)

Wodny KROMOSYSTEM

Pozwala uzyskać kolory z palety MIL, RAL oraz 1950 NCS. Wodny KROMOSYSTEM to lakiery pigmentowe zarówno do wewnątrz (produkty dwuskładnikowe), jak i do stosowania na zewnątrz (produkty jednoskładnikowe). Główne zalety to znaczna redukcja emisji V.O.C zgodna z najostrzejszymi normami europejskimi, przyjazna aplikacja ze względu na brak zapachu, używanie wody jako rozcieńczalnika oraz jako środka myjącego urządzenia lakiernicze, redukcja efektu over-spray, niepalność produktów.
MULTIPLAN Lakiery Przemysłowe Sp. z o.o.
- MULTILACK AQUA furniture Wodorozcieńczalny lakier na bazie kopolimerów akrylowych, bezbarwny do malowania drewna, a w szczególności wszelkich elementów mebli, krzeseł oraz drewnianych elementów wyposażenia wnętrz. Tworzy wyjątkowo dekoracyjne, transparentne powłoki o dużej odporności. Zapewnia wysoką odporność na ścieranie oraz działanie wody i detergentów używanych w gospodarstwie domowym. Jest wyrobem wodorozcieńczalnym, a więc jest bezpieczny dla zdrowia użytkowników i środowiska.
- MULTILACK ONE TITANIUM Bezbarwny jednokomponentowy lakier nawierzchniowy na bazie żywic syntetycznych, naturalnych i surowców organicznych o wysokich właściwościach wypełniających do natrysku pneumatycznego na drewno. Zawiera katalizator poprawiający parametry schnięcia oraz odporności na zarysowanie. Ekonomiczny w zastosowaniu, o właściwościach odpornościowych porównywalnych do lakierów dwuskładnikowych poliuretanowych.
MERKURY R. Tatarski J. Adamczyk B. Tatarska Sp.j.
CNC Laser „ArtLaser”
System do cięcia i grawerowania pozwala pracować z elementem do obróbki bez dotyku z wysoką precyzją narzędzia bez żadnych limitów. Cięcie dowolnie wybranego kształtu. Wysoka precyzja. Wysoka szybkość cięcia, grawerowania. Minimalna grubość cięcia. Minimalna sfera wpływu ciepła. Nowoczesny system CNC. Projektowanie rysunku w dowolnej grafice. Komputer może kontrolować procedurę grawerowania. Materiały do obróbki: PCV plastik, polystyrol, drewno i inne materiały drewnopochodne, sklejka, fornir, okleina, skóra, guma, kauczuk i papier.
PENNY DOBROSZYCE Sp. z o.o.
- Obrzynarka szybkotnąca – optymalizerka podłużna z dwoma programowalnymi tarczami piłowymi typu SBS 2 – producent KINEMATIC Kft Węgry. Automatyczny powrót nieoberżniętej części deski czy bala pozwala na bardzo wygodną pracę przy przerobie szerokiego materiału liściastego.
- Ostrzarka BLP 4 – CNC do cienkich piłek do minitraków – producent NEVA s.r.o. Kardasova Recice Czechy. Specjalna ostrzarka z cyfrowym programowaniem przeznaczona do ostrzenia cienkich piłek trakowych i taśmowych z mikrometrycznym pozycjonowaniem położenia piłki w stosunku do osi Ściernicy. Bogata biblioteka profili zęba i jego korelowanie z parametrami kątowymi i wymiarowymi (podziałka, głębokość) pozwala na ostrzenie praktycznie wszystkich spotykanych piłek tego typu.
PHU PENNY s.c. U. J. Gondek
Pilarka wielotarczowa dwuwałowa PWR 422
Przeznaczona do produkcji listew i graniaków. Dwa sprzęgi piłowe.
- Wysokość cięcia do 250 mm.
- Prędkość posuwu do 60 m/min.
- Walce dociskowe ryflowane (docisk pneumatyczny).
- Zautomatyzowane smarowanie.
- Nowy system prowadzenia pasów gwarancją dokładniejszego przerobu materiału.
- Pokrywa maszyny z materiału dźwiękochłonnego (wsporniki gazowe).
- Przestawny pulpit sterowniczy.
Laser liniowy – MODEL MASZYNOWY Z- 24 G ze Światłem zielonym firmy Z-LASER Niemcy
- Laser emitujący światło zielone (długość fali 532 nm) w bardzo praktycznej, niedużej obudowie, o wymiarach: 235 mm (wraz z wtyczką), ø 30 mm (głowica), ø 20 mm (tuleja lasera).
- Moc lasera: 5 mW.
- Uzyskiwana długoŚć linii, przy odległoŚci od powierzchni roboczej 2 m i nachyleniu lasera 45° – ok. 5 m.
- Szerokość linii: 1- 2 mm.
- Napięcie wejściowe: 24 VDC.
- Temperatura pracy: 0°- 30°C.
Laser liniowy – MODEL RENNER ZRG ze światłem zielonym firmy Z-LASER Niemcy
- Laser o zredukowanej, w porównaniu do gazowych poprzedników, wielkości (ø 40 x 330 mm), dający możliwość uzyskiwania bardzo długich linii: od 4 do ponad 20 m.
- Widoczność linii zielonej (fala dług. 532 nm) jest zdecydowanie lepsza od czerwonej.
- Temperatura pracy: 0 -+ 35°C.
- Obudowę stanowi tuleja aluminiowa o klasie odporności IP 65.
- Laser dostarczany jest z zasilaczem sieciowym, ewent. przygotowany zostaje do pracy na 24V.
- Laser wyposażony jest w wewnętrzny licznik zapisu godzin roboczych.
Projektor laserowy – CPS BASIC firmy Z-LASER Niemcy
Systemy laserowe znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i służą do wytyczania miejsca pracy i precyzyjnego pozycjonowania narzędzi. Wykorzystując rzucane z milimetrową dokładnością obrazy laserowe można zoptymalizować proces produkcji. System projekcji laserowej może być jednocześnie wykorzystywany jako kontroler jakości produkcji. Projektor CPS pracuje jak klasyczny ploter i odtwarza (1:1) formaty ploterowe jak HPGL, a także CNC, DXF. Istnieje również możliwość szeregowego łączenia kilku projektorów, co umożliwia objęcie obrazem nawet bardzo dużych obszarów roboczych. Projektory firmy Z-LASER nie wymagają konserwacji. Projektor emituje obraz w kolorze czerwonym lub zielonym (wybór uzależniony jest od koloru powierzchni roboczej, materiału itp.). Urządzenie wyposażone jest w diodę stabilizowaną temperaturowo. Projektor jest łatwy w obsłudze, dostarczany wraz z oprogramowaniem.
PRINZ POLSKA sp. z o.o.
Automatyczna ostrzarka łańcuchów tnących „EASYSHARP”

Do ostrzenia wszystkich rodzajów łańcuchów tnących. Okres nastawczy 1 min. Precyzyjne prowadzenie łańcucha – posuw pneumatyczny. Automatyczne rozpoznawanie ustawienia zęba łańcucha. Przejrzyste skale ułatwiające ustawienie kątów ostrzenia. Bezstopniowa regulacja prędkości pracy. 3 x 400 V / 50 Hz / 6 BAR.
PUT „WAGNER-SERVICE”
Robot lakierniczy do automatycznego malowania mebli przestrzennych. Robot lakierniczy firmy FANUC z obrotnicą do malowania krzeseł w technologii elektrostatycznego natrysku lakierów pistoletem GA 2800 EA firmy WAGNER. Jakość, wydajność, powtarzalność.
REMA S.A.
- DMLS – 40 CLASSIC. Nowa pilarka tarczowa do piłowania płyt stolarskich, płyt laminowanych, wzdłużnego i poprzecznego elementów drewnianych. Nowoczesny układ przechyłu, nowy tłumiący drgania system napędowy, mocna i stabilna konstrukcja stolika pomocniczego zapewniają wysoką dokładność piłowania i stabilną pracę obrabiarki. System odpylający umożliwia skuteczne usuwanie wiórów i pyłu.
- OWK – 4 CLASSIC Odciąg wiórów i trocin OWK – 4 służy do usuwania odpadów przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych. Dokonane w tym modelu zmiany konstrukcyjne poprawiły wydajność i prędkość przepływu powietrza, zwiększając jakość odpylania.
RO-MA Zakłady Narzędzi Skrawających Sp. z o.o.
Sliver Säge HORN
Piła taśmowa do drewna wykonana ze stali węglowej stopowej, podwójnie hartowana; twardość ostrza: 53-55 HRC; zapewnia większą wydajność cięcia; szczególnie zalecana do przecierania twardych gatunków drewna i drewna zmarzniętego.
RWT s.r.o. METEX-Świdnica
BS 1100 RPBB – kombinowana szlifierko-polerka szerokotaśmowa z systemem szczotkowym
Kombinowana szlifierka szerokotaśmowa ze szczotkami przeznaczona jest do szlifowania i polerowania lakierów, podkładów itd. Jest to wersja uniwersalna. Maszyna pozwala na kalibrowanie agregatem R, szlifowanie agregatem P i polerowanie szczotkami BB.
SCHELLING POLSKA Obrabiarki do Drewna Sp. z o.o.
- Gannomat Index 130 Trend w pełni automatyczne urządzenie służące do jednoczesnego wiercenia otworów pod kołki, ich klejenia i umieszczenia w wywierconym otworze. Maszyna pozwala zaprogramować miejsca, gdzie mają być wywiercone otwory. Rozstaw pomiędzy otworami może być swobodnie zaprogramowany przy pomocy klawiatury (można też użyć jeden z wielu gotowych programów przygotowanych przez producenta urządzenia).
- Pilarka formatowa Altendorf F45 Więcej komfortu obsługi w standardzie. Duży, kontrastowy, łatwo czytelny wyświetlacz LCD, nowe sterowanie pracujące jeszcze precyzyjniej, łącze USB do przesyłania danych i programów on-line, nowy system odciągu górnego z lepszymi parametrami i genialnym rozwiązaniem zamiany obudowy odpylającej przy pomocy przycisku. Silniejszy agregat piły głównej, który pracuje ciszej i bardziej precyzyjnie.
- Strugarko-wyrównywarka Hofmann typ AHW 511 Szerokość robocza 500 mm, maksymalny strug materiału 8 mm. Długość stołu 3000 mm, wysokość stołu 840 mm. Ogranicznik strugania w całości regulowany do 450. Manualnie przestawna wysokość stołu – odczyt ze skali. Wałek z czterema nożami ø 125, 5000 obr./min. Włącznik do automatycznego rozruchu wałka z nożami, hamulca, oraz blokady przy wymianie noży. Podzespół roboczy z silnikiem 5,5 kW, 400 V/50 Hz.
SCM Group Polska Sp. z o.o.
- Centrum obróbcze RECORD 100 AL L Centrum z aluminiowym, rastrowym stołem wielofunkcyjnym z pompą podciśnienia o wydajności 250 m3/h. Na ruchomym ramieniu umieszczono jednostkę roboczą w składzie: elektrowrzeciono 8,5 kW wyposażone w 4 osie pracy, głowicę wiertarską (7 wrzecion pionowych + 4 wrzeciona poziome + piłka zintegrowana o Średnicy 120 mm). Z tyłu ramienia zamontowano magazynek na 12 narzędzi. Centrum posiada centralny odciąg.
- Dwustronna formatyzerko-okleiniarka GENESIS SB 2-99 Maszyna dwustronna do wstępnego formatowania elementów płytowych i dalszego okleinowania wąskich płaszczyzn z użyciem obrzeża cienkiego 0,4 mm oraz ABS 2 mm. Maszyna z posuwem do 40 m/min. Obróbka zaokleinowanych wąskich płaszczyzn z użyciem między innymi: precyzyjnego podawania i obcinania obrzeża, dwustopniowego frezowania wzdłużnego, frezowania narożników, cyklinowania profilowego, płaskiego i polerowania.
SFK Machines
- Centrum obróbcze numerycznie sterowane do ościeżnic Euro1-FR/TG Centrum obróbcze włoskiej firmy Marzani Progetti srl, z 3 osiami kontrolowanymi. Zasięg roboczy osi X 3000 mm, Y 320 mm, Z/0º 380 mm. W skład maszyny wchodzi: elektrowrzeciono 4,5 HP z możliwością pracy w poziomie i pionie, piła do cięć na 0° i +/- 45°. Stół pracy (suporty) złożony z dwóch obszarów pracy z odpowiednimi punktami bazującymi. Dodatkowo tłoki pozycjonujące obrabiany element.
- Wiertarko-wkrętarka do kołków sterowana numerycznie INSERT LIVELLO 1 Maszyna ma możliwość wiercenia, klejenia i wprowadzania kołków na elementach poziomych. Wyboru punktów odniesienia obróbki (element prawy lub lewy) dokonuje się numerycznie. Zasięg roboczy osi X wynosi 1300 mm, osi Z (regulowany ręcznie): 40 mm. Elektroniczne dozowanie kleju. Standardowo obrabia elementy o szerokości maksymalnej 1300 mm, wysokości 10- 40 mm.
SIA Biuro Technologiczne Sp. z o.o.
7940 siaair velvet. Nowy, bardzo wydajny i odporny na zaklejanie materiał. Przeznaczony do usuwania wtrąceń, zacieków, matowania warstw starych i nowych lakierów, jak również do obróbki żelkotu oraz tworzyw sztucznych. Zakres granulacji od P180 do P5000 daje możliwość uzyskania doskonałej jakości powierzchni. Idealnie dopasowuje się do profili i krzywizn. Może być stosowany na sucho i mokro.
STANLEY FASTENING SYSTEMS POLAND Sp. z o.o.
- Pneumatyczny pistolet do wbijania gwoździ typ N400C-1-E Pistolet do wbijania gwoździ z magazynkiem okrągłym z najnowszej linii gwoździarek firmy Stanley Bostitch. Podobnie jak poprzedni model (N100C) pistolet ten jest podstawowym narzędziem do zbijania palet z twardego drewna w zakresie długości 55- 100 mm oraz palet EPAL (wersja N401C-1-E), wyposażony w dodatkowy uchwyt oraz powiększony magazynek.
- Pneumatyczny pistolet do wbijania gwoździ typ N64084-E Pistolet do wbijania gwoździ z magazynkiem okrągłym z najnowszej linii gwoździarek firmy Stanley Bostitch. Posiada do 25% mocy więcej niż inne narzędzia podobnej klasy. Jest bardzo uniwersalny, ponieważ pozwala na stosowanie gwoździ o grubości 2,03 – 2,30 – 2,50 mm i długości 30- 64 mm. Posiada ergonomiczny kształt i powiększony magazynek.
- Pneumatyczny pistolet do wbijania gwoździ typ N89C-1-E Najnowszy model pneumatycznego pistoletu do wbijania gwoździ z magazynkiem okrągłym firmy Stanley Bostitch. Przy wadze tylko 3,6 kg oraz możliwości wbijania gwoździ o długości do 90 mm stanowi doskonałą alternatywę dla większych i cięższych gwoździarek. Dodatkowo posiada regulator głębokości wbijania.
TEKNIKA Sp. z o.o.
Automatyczna jednostronna okleiniarka wąskich krawędzi
MODEL: STREAM B1 S3
PRODUCENT: BIESSEEDGE
Wyróżniającym się elementem konstrukcyjnym maszyny jest rewolucyjny system nanoszenia kleju na wąskie płaszczyzny obrabianych elementów. Jest on napędzany niezależnym silnikiem poprzez przekładnię, która przenosi napęd na rolki klejowe „od góry”, czyli: po pierwsze nie ma możliwości zabrudzenia przekładni, po drugie łatwy dostęp do wanienki klejowej, co pozwala na szybką wymianę rodzaju kleju.
Centrum obróbcze sterowane numerycznie
MODEL: ROVER C 6.50
PRODUCENT: BIESSE
Technologia elektrowrzeciona „Double-Power” gwarantuje małe gabaryty a dużą moc, orientowane jest napędem z silnikami Brushless ze sterowaniem cyfrowym poprzez reduktor Harmonic Drive z „zerowym luzem”. Ciągły obrót w osi C oraz możliwość pracy nawet pod kątem 10° względem poziomu (z silnikiem poniżej elementu). Zasięg osi Z=660 mm, napęd poprzez śrubę bez pomocy siłowników pneumatycznych, co gwarantuje szybkość i precyzję pracy.
Hydrauliczna zbijarka palet
MODEL: GSI-150 AL/2
PRODUCENT: STORTI
Hydrauliczna zbijarka palet z podwójnym stołem umożliwiającym wykonywanie wszystkich typów palet. Wydajność maszyny: 1,5 palety/min. Maszyna posiada program wspomagający PALL-PRO umożliwiający:
- prezentację 3D projektowanej palety,
- przypisywanie odpowiednich gwoździ i ich lokalizacje dla danego typu palet,
- kalkulacje kosztów produkcji.
- Kotłownia na odpady drzewne
MODEL: BIOTEC 35
PRODUCENT: BARUCCA
Kotłownia z czterema obiegami dymu do produkcji ciepłej wody o temp. 95ºC. Moc grzewcza 350 000 kcal/h (406 kW). Materiał palny: zrębki, trociny, frakcja pyłowa o max. wilgotności 80%. Palnik mechaniczny z przenośnikiem ślimakowym z ruchomym rusztem.
Linia do łączenia drewna na mikrowczepy
MODEL: BASIC
PRODUCENT: SPANEVELLO
Linia do łączenia drewna na długość na mikrowczepy. Konstrukcja spawana. Maszyna przystosowana do frezowania poziomego i pionowego. Parametry obrabianych elementów:
- przekrój: min. 40 x 20, max. 150 x 80,
- długość 150- 1 000 mm.
- Wydajność:
- 2 pakiety/min
- 2 cykle prasy/min
- Optymalizerka
MODEL: SUPERPUSH 300 OPTIMUS
PRODUCENT: SALVADOR
Maszyna do kompletnej optymalizacji drewna. Program optymalizacji zawiera zarządzanie jakością, parametrem i wariantem optymalizacji, statystyką aktualizowaną w czasie rzeczywistym, diagnostykę. 100 000 programów pamięci. Parametry ciętego materiału:
- przekrój max. 50 x 350 / 100 x 300 / 160 x 240, min. 15 x 30 mm,
- długość od 500 do 6 000 mm,
- min. długość elementu końcowego 50 mm.
- Zespół podający elementy ze stołem nachylonym do 30º w celu ułatwienia załadunku i utrzymania elementu pod kątem prostym.
- Regulowana prędkość posuwu do 150 m/min.
Tunel do suszenia krzeseł FINITURE
PRODUCENT: FINITURE
Tunel do suszenia krzeseł FINITURE jest przedstawiany pierwszy raz w Polsce. Jest on bardzo wydajny – do tunelu jednorazowo wchodzi 45 krzeseł, maksymalny czas suszenia to ok. 45 min. Wymuszony strumień powietrza o kontrolowanej temperaturze prowadzony jest w kierunku przeciwnym do ruchu elementów, co zapewnia szybkie i skuteczne suszenie.
TILLIA Maszyny i narzędzia do obróbki drewna
Przedstawiciel firmy
ALBERTI VITTORIO S.p.A. (Włochy)
POUWELS (Belgia)
Sterowana numerycznie wiertarka VECTOR CN firmy ALBERTI VITTORIO S.p.A. (Włochy)
Zastosowanie w liniach do nawiercania z posuwem ciągłym oraz wzdłużnym podawaniem i przemieszczaniem płyty. Dodatkowo możliwość zamówienia systemu przenoszenia i załadunku/ rozładunku w celu zautomatyzowania cyklu produkcyjnego.
- Wymiary elementu: max. 3200 x 120 mm, min. 300 x 130 mm.
- Wrzeciona wiercące: 18+11 (rozstaw 32 mm).
- Frez: 7,5 kW / 18000 obr/min.
- Piłka frezowa.
- Prędkość posuwu w osi „x” do 100 m/min.
Frezarka górnowrzecionowa DEF 50 EVOLUTION firmy POUWELS (Belgia)
- Frezarka z regulowanym położeniem głowicy frezującej w osi „x” i „y”.
- Zakres pracy w osi „x” – 450 mm, w osi „y” – 800 mm, w osi „z” 150 mm.
- Frez – 4 kW, 18000 obr/min.
- Docisk pneumatyczny – 2 szt.
- Wymiary stołu 1000 x 2000 mm.
- Frezarka na 4 rolkach z możliwością przemieszczania.
TOOLTECHNIC SYSTEMS (POLSKA) Sp. z o.o.
Producent: TTS Tooltechnic Systems AG&Co. KG (Niemcy) Pawilon nr 4, stoisko 23
Domino DF 500 Q Plus

Frezarka do wykonywania połączeń.
Firma FESTOOL oferuje nowy system DOMINO, dzięki któremu można szybko i precyzyjnie wykonać trwałe połączenia różnych elementów mebli, takich jak; ramy, stelaże i płyty. W skład systemu wchodzi specjalistyczna frezarka DF 500, której wrzeciono dzięki jednoczesnemu ruchowi obrotowemu i wahadłowemu frezuje podłużne otwory pod łączniki Domino, występujące w 5 różnych wielkościach. Łączniki wyposażone są w „kieszenie klejowe” w celu uzyskania połączeń o wysokiej wytrzymałości. Obsługa frezarki jest bardzo prosta i nawet mniej wprawni użytkownicy wykonują szybko i pewnie solidne połączenia meblowe.
Towarzystwo Gospodarcze MEBLOPOL Sp. z o.o.
Diamentowe frezy profilowe z uchwytem HSK
Wykonanie narzędzi do mechanicznej obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych z mocowaniem poprzez uchwyt HSK, który umożliwia:
- uzyskanie dużej dokładności ruchu obrotowego,
- zwiększenie osiąganych posuwów,
- dłuższą żywotność ostrzy tnących,
- szybką wymianę narzędzi,
- obróbkę długich elementów do 300 mm.
- Lakier nawierzchniowy poliuretanowy TZ 9020 ze specjalną formułą „anti writing”
Nowa formuła pozwalająca zachować jedwabistą powłokę charakterystyczną dla wykończeń poliuretanowych, eliminująca tzw. „writing effect”, który ujawnia się na innych produktach poliuretanowych po przesunięciu po nich spodków kamionkowych lub porcelanowych. Produkt nie rysuje się również podczas przesuwania po nim teczek i aktówek z okuciami metalowymi. Polecany na wszelkiego rodzaju blaty robocze.

Systemy utwardzania powłok UV: DUAL CURE

Połączenie systemu chemicznego sieciowania powłok lakierniczych z utwardzeniem za pomocą promieni UV. System prowadzący do wzrostu możliwości produkcyjnych, redukujący emisje VOC, nie wymaga wysokich inwestycji w park maszynowy. Zaletą jest bardzo duże skrócenie czasu suszenia elementów i jednorodne utwardzenie powierzchni elementów o skomplikowanych kształtach.
VECOPLAN MASCHINENFABRIK GmbH & Co. KG
System napędu typu „Hi Torc”
Unikalny, opatentowany napęd typu „Hi Torc” montowany w maszynach do rozdrabniania drewna, wyposażony w system ESA (Energy Saving Automation), który pozwala zaoszczędzić nawet do 60% energii elektrycznej.
ZAKŁAD BUDOWY MASZYN STOLARSKICH Jerzyna i Marek Maciejewscy – Lignuma
- Pilarka taśmowa do cięcia kłód MM-700HK/1200 Maszyna przeznaczona jest do wzdłużnego przecierania drewna w postaci belek, krawędziaków oraz desek. Każda maszyna jest wykonywana pod indywidualne zapotrzebowanie klienta. Maszyna została skonstruowana z myślą o przedsiębiorcach przemysłu tartacznego i meblowego, którzy obrabiają materiał wielkowymiarowy, możliwość obróbki kłód o średnicy do 1500 mm. Dodatkowo wyposażona została w elementy manewrowania kłodą, sterowane hydraulicznie oraz wzmocnioną konstrukcję stołu podawczego ze względu na wymiary i ciężar obrabianego materiału. Jak jej mniejsze odpowiedniki i ta maszyna posiada frez podcinający (korowarka), zamontowany na układzie tnącym maszyny, a także programator grubości cięcia. Moc silnika głównego (15 kW) pozwala bez kłopotów ciąć na pełnym prześwicie przy dużej prędkości posuwu wzdłużnego.
- Rozwierak automatyczny ROZ-2A Urządzenie służące do ustalania wielkości, o jaką przesunięte jest ostrze w stosunku do korpusu piły taśmowej. Automatyzacja procesu rozwierania znacznie skróciła czas wykonywania tych czynności. Obsługę urządzenia sprowadzono do wykonania tylko niezbędnych czynności. Urządzenie posiada szereg możliwości regulacyjnych, ze względu na różnorodność pił taśmowych występujących na naszym rynku, dodatkowo wyposażone zostało w programator ilości rozwieranych zębów oraz sprawdzian z czujnikiem zegarowym do kontroli wielkości rozwarcia.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane