autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Dając użytkownikom swoich frezarek do dyspozycji bardzo przemyślane rozwiązanie, producent z Niemiec znacznie ułatwia ich użytkownikom pracę

Kup w Narzedzia.pl
62,99

 

Wiele z narzędzi Festool jest używanych już od ponad 30 lat. Wynika to z ich starannego projektowania i produkcji „made in Germany”. Cel niemieckiej firmy to wykonywanie narzędzi spełniających najwyższe wymagania.

Wybierz produkt Festool w sklepie narzedzia.com.pl

Tak też jest w przypadku frezarek do połączeń DOMINO. Zastosowano w nich niezwykłe, a w przypadku maszyn ręcznych niespotykane, opatentowane przez Festool rozwiązanie, polegające na równoczesnym ruchu obrotowym i wahadłowym frezu, który umożliwia swobodną pracę i wykonywanie otworów bez przypalania. Warto także zaznaczyć, że frez nie ulega przegrzewaniu, a co z tego wynika – jego użytkowanie jest bardzo długie.

Frezarka DOMINO DF 500 jest nie tylko urządzeniem bardzo poręcznym, co z pewnością doceni wielu jej operatorów, ale przy tym zapewniającym nieograniczone możliwości dokonywania połączeń. Bez względu na to, czy chodzi o tworzenie konstrukcji z płyt czy konstrukcję korpusu – w każdym z tych przypadków pracuje się wygodnie, a osiągnięty rezultat pracy będzie dokładny.

Jak wspomniano, zastosowanie frezarki DOMINO DF 500 jest bardzo wszechstronne – wszystko za sprawą łączników o wielkości od 4x20 mm do 10x50 mm. Końcówki ograniczników są zintegrowane, a więc uzyskujemy sprawne i precyzyjne pozycjonowanie maszyny bez konieczności zaznaczania. Frezarką można obrabiać materiały różnej grubości, dla każdego z nich wysokość i głębokość frezowania zostanie ustawiona bardzo sprawnie. Także frezowanie pod kątem będzie czynnością, którą operator urządzenia wykona precyzyjnie. Stanie się tak dzięki ustawieniom pośrednim lub bezstopniowemu ustawianiu kąta frezowania.


Pobór mocy DOMINO DF 500 to 420 W, a prędkość obrotowa biegu jałowego – 24300 obrotów na minutę. Ograniczniki do ustawiania głębokości frezowania mają 12, 15, 20, 25 i 28 milimetrów, a średnica frezu DOMINO do gniazd to 4, 5, 6, 8 i 10 mm. Głębokość frezowania ustawiana jest przy użyciu skali od 5 do 30 mm. Natomiast przesuwny zderzak stopniowy ma 16, 20, 22, 25, 28, 36 i 40 mm. Frezować można pod kątem od 0 do 90°, a średnica przyłącza do odsysania pyłu to 27 mm. Frezarka do połączeń DOMINO DF 500 waży 3,2 kg.

Niezwykle mobilna, a jednocześnie wyjątkowo stabilna jest również inna frezarka do połączeń ze stajni Festoola – DOMINO XL DF 700. Działa sprawnie, bezproblemowo, dokładnie, pozostając jednocześnie nieporuszalną. Ponadto, ma zmierzone krótsze czasy przezbrajania i charakteryzuje ją prawie 50-procentowa oszczędność czasu w stosunku do maszyn stacjonarnych. Kiedy więc DOMINO XL DF 700 okazuje się szczególnie niezbędna? Przy produkcji drzwi, mebli, wytwarzaniu konstrukcyjnych połączeń z litego drewna.

Największą stabilność połączeń produkt firmy Festool osiąga w przypadku łączników o wielkości 14x140 mm, posiada zmienną regulację głębokości frezowania od 15 do 70 mm. Wysokość frezowania dla materiałów różnej grubości ustawimy bardzo szybko, a precyzyjne frezowanie pod kątem osiągniemy, podobnie jak w przypadku DOMINO XL DF 700, poprzez ustawienia pośrednie lub bezstopniowe kąta frezowania. Warto dodać, że z tą maszyną nie jest kłopotem nawet frezowanie w twardym drewnie. Dzieje się tak za sprawą jej dużej mocy i zasadzie frezowania wahadłowego DOMINO.


Pobór mocy DOMINO XL DF 700 wynosi 720 W, a prędkość obrotowa jej biegu jałowego to 21000 obrotów na minutę. Ograniczniki do ustawiania głębokości frezowania mają od 15 do 70 mm. Średnice frezów DOMINO do gniazd mają 8, 10, 12 i 14 mm, a nastawienie głębokości frezowania przy użyciu skali jest możliwe od 10 do 50 mm. Co więcej, przesuwny zderzak stopniowy ma 10, 15, 20, 25, 30 i 40 mm, a frezowanie odbywa się pod kątem od 0 do 90°. Średnica przyłącza do odsysania pyłu to 27 mm. DOMINO XL DF 700 waży 5,2 kg.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz